Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 464062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1485 dnia: Sierpień 28, 2018, 10:50:26 am »

Pierwotnie zapowiedź na KW, na MFKiG podane było że tylko kilka sztuk jeśli już to precyzyjnie podawaj info :smile:
Tak była zapowiedź że będzie KW i by nie zaprzeczam, ale dziwnym trafem ja dostałem na MFKiG. Nie wiem ile tam miało być sztuk, ale z tego co pamiętam Ongrys był dopiero na festiwalu w sobotę, a jakoś nie biegłem po to, aby dostać ten komiks za darmo.
Ból tyłka jest o to że wiele osób nie potrafi się zorganizować, bo tak prawdę powiedziawszy to nawet jakby napisać na jakiejś grupie - interesuje mnie pozycja X czy Y z targów, czy ktoś może zrobić zakupy.
Trochę niesprawiedliwie podchodzisz do kwestii ruszenia się targi (sam masz ile 50 km do Łodzi?, niektórzy mogą mieć 200-300 km, a to już kosztowna wyprawa - szczególnie że targi mają niefortunny termin - szkoła - część osób ma dzieci :wink: ), ewentualnie mogą mieć inne zobowiązania, etc. 
Wszystko zależy od zorganizowania, już nie udziwniajmy bardzo. Rozumiem, że może wypaść coś losowego, ale festiwale mają daty podawane dużo wcześniej. I argument że mam 50 km, to tak podany z zazdrości że mam tak blisko, bo nie rozumiem go?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 10:56:49 am wysłana przez mkolek81 »

Offline bambule

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1486 dnia: Sierpień 28, 2018, 10:55:17 am »
@ Mati29
Brawo Ty - wyrwanie z kontekstu słów - naprawdę jak to "gildiowe"
Całościowo przeczytaj wypowiedź - problem z tym ze część ludzi nie potrafi się zorganizować, wykazać się inicjatywą, z drugiej strony to też kwestia generalizowania - niemożliwości bytności na targach.
Czy ja pisałem że ja mam osobiście problem z targami ?


Rozumiem, że może wypaść coś losowego, ale festiwale mają daty podawane dużo wcześniej. I argument że mam 50 km, to tak podany z zazdrości że mam tak blisko, bo nie rozumiem go?
Chyba raczej zobrazowania że łatwo czasem powiedzieć, że ruszyć (tu bardzo ogólnie mówiąc) po fajny gadżet na jakimś konwencie - bo ogłoszono w ostatniej chwili niespodziankę mimo tego że wcześniej się nie planowało wyjazdu- dla kogoś kto ma rzut kamieniem a dla kogoś kto mieszka w drugim końcu kraju.


Sorki za wycieczkę osobistą.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 11:06:58 am wysłana przez bambule »

Offline midar

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1487 dnia: Sierpień 28, 2018, 11:12:47 am »
 :lol:
Wszystko zależy od zorganizowania, już nie udziwniajmy bardzo. Rozumiem, że może wypaść coś losowego, ale festiwale mają daty podawane dużo wcześniej. I argument że mam 50 km, to tak podany z zazdrości że mam tak blisko, bo nie rozumiem go?
Dokładnie, tak. Odległość, jaki to argument? Ja mam 200 km i dotrę bez problemu (w tym roku pociągiem). Szkoła? Główna część Festiwalu wypada w weekend (w tym roku po raz pierwszy jedziemy od piątku, więc syn raz nie pójdzie do szkoły  :lol: ). Naprawdę, wydarzenie jest tego warte i jeśli ktoś się interesuje komiksami (ale nie tylko) i nie musi w tych dniach pracować lub nie miał tzw. zdarzenia losowego, to koniecznie powinien tam być.

Offline Mati29

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1488 dnia: Sierpień 28, 2018, 11:32:08 am »
@bambule
"[size=0px]Czy ja pisałem że ja mam [/size][/size][size=0px]osobiście[/size][/size][size=0px] problem z targami ? "[/size][/size][size=0px]
Oh, rozumiem. Ty nie masz żadnego problemu osobiście. Gardłujesz tak pro publico bono. To się chwali.

[/size]

Offline bambule

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1489 dnia: Sierpień 28, 2018, 11:45:45 am »
@ Mati29
Bardzo dużo tu jest głosów bardzo generalizujących, łatwo wszystko wrzucić wszystkich do jednego worka.
Akurat to odpowiedź na słowa Michała były, na co ty się wciąłeś.


Tak zawsze będą się pojawiać głosy oburzonych w przypadku gratisów, limtek - zawsze zostanie jakaś grupa niezadowolonych.
Tak czasem może być problemem dotarcie na konwent - jeśli się nie planowało tego wcześniej, zawsze może nas ktoś ubiec w zakupach, reszta jest już tylko kwestią załatwienia sprawy.
Łatwo obrzucać epitetami, przypinać łatkę.


Najlepszym przykładem "januszowania" to i tak jest KiK - wersja z błędem, bo chyba większość egzemplarzy otrzymały osoby z tego forum, a później sprzedawały ;)

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1490 dnia: Sierpień 28, 2018, 04:03:56 pm »
Dla mnie przykładem januszowania jest wysyłanie wadliwych egzemplarzy klientom, a jak znalazł się ktoś to za taki egzemplarz zapłaci to niech sobie sprzedają.

Offline robbirob


Offline nazareth

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1492 dnia: Sierpień 29, 2018, 06:11:40 pm »
Dredda i SOS dla szczęścia trafiają do koszyka. Szczególnie czekam na Dredda 16.
Widzę, że Ongrys jak zawsze na festiwal mega się przygotowuje. Super.

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1493 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:06:53 pm »
Wrześniowe nowości Ongrysa - dodruki, bonusy, okładki wariantowe - http://paradoks.net.pl/read/35909-zapowiedzi-wrzesniowych-albumow-ongrysa

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1494 dnia: Wrzesień 11, 2018, 01:21:53 pm »

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1495 dnia: Wrzesień 11, 2018, 08:36:18 pm »
WYDZIAŁ 7 zamówiony. Jestem bardzo ciekaw tego tytułu.

Offline bambule

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1496 dnia: Wrzesień 15, 2018, 10:32:02 pm »
Następny Akta Tom 2 zapowiedź w dodatku

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1497 dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:10:53 pm »
Następny Akta Tom 2 zapowiedź w dodatku
oraz w Kompletnych Aktach 16 (jest ta sama grafika na końcu).

Offline bambule

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1498 dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:30:03 pm »
@ up
racja, ze względu na kolejność czytania
BTW - KA 16 fajnie się czyta :D


Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1499 dnia: Wrzesień 28, 2018, 09:26:37 pm »
Takie ogłoszenie z FB, gdyby ktoś czuł się na siłach.


Cytuj
Wydawnictwo Ongrys poszukuje osoby na stanowisko redaktora. Praca zdalna - we własnym miejscu, na własnym sprzęcie, komunikacja przez internet i telefon. Wynagrodzenie na podstawie umowy o dzieło.
Wymagania:
- odpowiedzialność, dobra organizacja pracy
- znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodne czytanie
- znajomość komiksów publikowanych w magazynie 2000AD
- mile widziane doświadczenie w przygotowaniu inicjatyw komiksowych
- mile widziane doświadczenie w tłumaczeniu z języka angielskiego


Chyba szykuje się mocniejsze wejście Ongrysa w 2000AD. Ten wydawca nie przestaje zaskakiwać.  :smile:

 

anything