Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 02, 2009, 01:24:29 pm »
Rusza ostatni etap naszego maratonu konkursowego. Kto najlepiej zna serię "Kubuś Piekielny" i kto otrzyma oryginalną, kolorową ilustrację Szarloty Pawel okaże się już za tydzień!.

Termin nadsyłania rozwiązań IV etapu oraz ostateczny termin nadsyłania rozwiązań zadań z wczesniejszych etapów to 08.03.2009.

Więcej szczegółów - www.ongrys.pl

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 02, 2009, 02:52:19 pm »
Kubusia pewnie zakupię z czystego sentymentu - choć zgodzę się, że to komiks najwyższych lotów nie był. Ciekawe co wydadzą jeszcze? Może Kleksa ? Jakby tak wszystkie części wrzucić do jednego tomu, wydrukować na dobrym papierze w twardej okładce... Na pewno bym się pokusił. Binio Bill to też świetny pomysł. Pytanie: co jeszcze ? Tych komiksów "z tamtych lat" tak wcale dużo nie było, a to co ciekawsze już ktoś powznawiał. Może Domana ? :))) Tu mógłby i sentyment nie pomóc.....

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 02, 2009, 03:08:31 pm »
Tych komiksów "z tamtych lat" tak wcale dużo nie było,

Tym zdaniem mocno mnie rozbawiłeś :D mamy chyba inne dane ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 02, 2009, 03:30:59 pm »
Tym zdaniem mocno mnie rozbawiłeś :D mamy chyba inne dane ;)
A co Twoim zdaniem jeszcze mogliby jeszcze wydać "z tamtych lat"? Przypomnij mi jakieś zapomniane serie warte wznowienia w wydaniach zbiorczych. No chyba, że pokuszą się o wydanie rzeczy typu "Podziemny front", czy  "Pilot śmigłowca"...
A moje dane są dość wiarygodne - śmiem twierdzić, że mam wszystkie komiksy (bynajmniej nie spotkałem nigdy niczego, czego bym nie miał) wydane w Polsce do 1990 roku. Z czystym sumieniem mogę powtórzyć: "Nie było tego zbyt dużo" :)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 02, 2009, 03:44:36 pm »
rzeczy typu "Podziemny front", czy  "Pilot śmigłowca"...
nie miałbym nic naprzeciwko

Offline anakin

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 02, 2009, 03:51:11 pm »
śmiem twierdzić, że mam wszystkie komiksy (bynajmniej nie spotkałem nigdy niczego, czego bym nie miał) wydane w Polsce do 1990 roku. Z czystym sumieniem mogę powtórzyć: "Nie było tego zbyt dużo" :)

Pomijając kwestię "co warto" i skupiając się tylko na ilości - z moich bardzo szacunkowych danych wynika, że w latach 1945-1992 ukazało się ok. 50 000 plansz komiksowych (z czego w samym "Świecie Młodych" ok. 5 000). W albumach ukazało się ok. 15 000 plansz. Nie jestem w stanie policzyć, ile z nich powtarza sie w stosunku do czasopism, ale nawet jesli wszystkie, to pozostaje ok. 35 000  - dla mnie to całkiem dużo.

Jesli naprawdę masz je wszystkie - zgłoś się do wydawnictwa - będzie to duża pomoc przy wznowieniach.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 02, 2009, 05:21:39 pm »
Pytanie: co jeszcze ? Tych komiksów "z tamtych lat" tak wcale dużo nie było, a to co ciekawsze już ktoś powznawiał. Może Domana ? :))) Tu mógłby i sentyment nie pomóc.....

Ja Domana biore w ciemno, szczegolnie komplet w twardym wydaniu (nawet w miekim, co tam) pomimo kryzysu. Doman rzadzi!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Mefisto76

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 02, 2009, 06:54:21 pm »
No chyba, że pokuszą się o wydanie rzeczy typu "Podziemny front", czy  "Pilot śmigłowca"...

Zgłoś się z tym ostatnim do Rosińskiego i zapytaj co on na to.
Powiem Ci - nie byłby zachwycony i najchętniej chciałby o nim zapomnieć... 8)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline ljc

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 02, 2009, 07:22:58 pm »
doman!
dwa miecze też chcę (bo mam tylko pierwszą część:P)
mogliby wydać wszystkie te białe kruki z topy notowań giełdy komiksowej (tylko ile osób by to chciało kupić...?)

integral podróżników (Sienkiewicz, Domeyko itd) wziąłbym od ręki i w ciemno!
tamtam!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 02, 2009, 07:56:53 pm »
doman!
dwa miecze też chcę (bo mam tylko pierwszą część:P)
mogliby wydać wszystkie te białe kruki z topy notowań giełdy komiksowej (tylko ile osób by to chciało kupić...?)

z całym szacunkiem, ale Dwa Miecze to gniot rysunkowy straszliwy (nie jestem w domu więc nie sprawdzę, ale z tego co pamiętam to tylko pierwszy tom jest narysowany dosyć dobrze)
a dwa -> kierownie się cenami z Giełdy Komiksów też nie jest wyznacznikiem bycia "krukiem", bo niektóre ceny są całowicie z du.. szy (zerknij na "Kleks i Zlota rybka") ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 02, 2009, 08:36:59 pm »
Stary Zegar!  8)

Offline graves

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 02, 2009, 08:40:41 pm »
z całym szacunkiem, ale Dwa Miecze to gniot rysunkowy straszliwy (nie jestem w domu więc nie sprawdzę, ale z tego co pamiętam to tylko pierwszy tom jest narysowany dosyć dobrze)
Dwa pierwsze ujdą, dwa ostatnie to czysta kpina. Jesli rysował to Nowakowski (jak jest napisane), to chyba odwalił cały albumik w 3 dni :)
Ja bym chętnie zobaczył ładne wydanie Larkisa - rewelacyjna grafika tam była, choć wydanie podłe w NF i niekompletne (przykład dla tych co nie mieli możliwości zobaczyć).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Mefisto76

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 02, 2009, 09:05:43 pm »
Stary Zegar!  8)
Death - nie wiesz, ze ta pozycja już wyszła "zreprintowana" w nakładzie 500 egzemplarzy jakiś czas temu?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 02, 2009, 09:18:45 pm »
Wiem  ;-) Ale bez HC i obwoluty hahahaha  :D

Swoją drogą to fajne te dodatki do Kubusia. Gdybym się interesował tą pozycją na pewno zakupiłbym rozszerzoną... Dodatkowe strony, autograf...miodzio
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2009, 09:22:20 pm wysłana przez Death »

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 03, 2009, 01:35:15 pm »
nie miałbym nic naprzeciwko

ja też nie, ale obawiam się, że grono osób, które zakupiłyby te komiksy ograniczyłoby się do mojego pokolenia. Jakoś nie wyobrażam sobie 16-20 latka czytającego z wypiekami na twarzy "Podziemny front"... Ale kto wie? Może się mylę?

Pomijając kwestię "co warto" i skupiając się tylko na ilości - z moich bardzo szacunkowych danych wynika, że w latach 1945-1992 ukazało się ok. 50 000 plansz komiksowych (z czego w samym "Świecie Młodych" ok. 5 000). W albumach ukazało się ok. 15 000 plansz. Nie jestem w stanie policzyć, ile z nich powtarza sie w stosunku do czasopism, ale nawet jesli wszystkie, to pozostaje ok. 35 000  - dla mnie to całkiem dużo.

Jesli naprawdę masz je wszystkie - zgłoś się do wydawnictwa - będzie to duża pomoc przy wznowieniach.
Przyjmijmy nawet sam  "Świat młodych", do którego miałem dostęp mniej więcej od połowy lat 70-tych. Cóż tam mieliśmy ? - wspomniany Binio Bill, Tytusy - wydawane już wielokrotnie, Kajko i Kokosze (też nie brakuje ich na rynku). komiksy Raczkowskiego (wznowienie w twardej oprawie Tajfuna (szkoda, że bez "Monstrum"), w drugiej połowie lat 80-tych jakiś Doman się przewinął, wcześniej Kubuś... Nie przypominam sobie serii, którą można by zebrać, wydać i zrobić z niej kilkudziesięciostronicowy album. Nie znaczy, że takiej nie było - po prostu nie pamiętam, a światów młodych z lat 40-tych, 50-tych i 60-tych po prostu nigdy na oczy nie widziałem. Taki stary na szczęście nie jestem :)

Zgłoś się z tym ostatnim do Rosińskiego i zapytaj co on na to.
Powiem Ci - nie byłby zachwycony i najchętniej chciałby o nim zapomnieć... 8)

Wcale się nie dziwię, dla niego taki "Pilot śmigłowca" czy np: "Skoda.." z serii Kp Żbik to jak dla księdza epizod w agencji towarzyskiej :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2009, 01:54:01 pm wysłana przez ZBÓJCERZ »