trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 463192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 06, 2013, 06:14:44 am »
Faktycznie, ostatni Festiwal Komiksowa Warszawa jest pierwszym od kilku lat, kiedy Ongrys nie przygotował żadnego albumu. Niemniej wydawnictwo pracuje nad nowymi pozycjami. Niektóre są na etapie przygotowania, inne - pozyskania licencji.

W najbliższym czasie (co w przypadku Ongrysa oznacza zapewne festiwal Łódzki) powinien się ukazać nowy album z przygodami Tajfuna - napisany przez Łukasza Chmielewskiego, jest już narysowany w kresce.

Ongrys planuje też wydać komiksy Szarloty Pawel - ze względu na wykupienie przez Egmont praw do całej serii "Przygody Jonki, Jonka i Kleksa" zapewne będzie to zbiór krótszych komiksów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 06, 2013, 01:55:24 pm »
Jest już może tytuł tego Tajfuna? Ile liczy stron? Kto koloruje?
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 08, 2013, 08:15:29 pm »
Ciekawa informacja. Czyżby Ongrys wchodził w komiksy frankofońskie?
http://www.komiks.gildia.pl/news/2013/09/swiezutka-seria-heroic-fantasy-od-ongrysa

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 08, 2013, 08:24:20 pm »
nnno nieźle! ..za rysunki odpowiada jeden z 'naśladowców' Loisela!! trzymam kciuki.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 08, 2013, 08:36:20 pm »
Fajnie, że kolejne wydawnictwo wchodzi w komiks frankofoński, chociaż szkoda, że zaczyna od serii która jakoś nie interesuje mnie - nie trawię heroic fantasy, a Dufaux nie jest gwarancją dobrego scenariusza. Ale trzymam kciuki by się udało i może oprócz Sagi Valtów wydadzą coś co bardziej mi podejdzie.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 08, 2013, 08:40:41 pm »
Ale trzymam kciuki by się udało i może oprócz Sagi Valtów wydadzą coś co bardziej mi podejdzie.

Może Blueberry? Jak im się powiedzie, to kto wie :smile: . Ja w każdym razie kupię dla poparcia inicjatywy, mimo że też nie przepadam za tym gatunkiem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 08, 2013, 08:52:48 pm »
Może Blueberry?
Albo Bouncer  :eek:  W tym roku ma wyjść 9 tom.
 
 
 
 

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 08, 2013, 08:55:58 pm »
Albo Bouncer  :eek:   

Nie miałbym nic przeciwko. Byłoby fajnie gdyby wydali go w  pojedynczych tomach od początku.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 08, 2013, 10:24:28 pm »
coś mi się nie widzi, żeby Ongrys gustował w 'odrzutach z Egmontu' (jakkolwiek wartościowe by one nie były). Ongrys od początku podąża własną, bardzo oryginalną ścieżką. Ale taki, nie przymierzając, Taurus... hmmm, Bouncer byłby dla niego idealną pozycją!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 09, 2013, 07:41:19 am »
Miło, że Ongrys włącza się do "koncertu mocarstw" prezentującego ofertę obszaru frankofońskiego. Mam jednak nadzieję, że doczekamy się również wspominanego wcześniej nowego tomu "Tajfuna".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 09, 2013, 07:55:17 am »
Cytuj
Okazuje się, że licencja nie była jakoś szczególnie
droższa od standardowych i już wiemy, że album ma
być wydany w podobnej formie jak wydane ostatnio
przez Ongrysa komiksy z serii Tajfun w miękkiej oprawie
i ze zbliżoną ceną!
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:07:51 am »
Może Blueberry?

A Blueberrego przypadkiem nie wydaje Egmont? Jesli tak, to zapewne ma wyłączność na wszystko - serię główną, poboczne itp. Tak samo na przykład jest z Lucky Lukiem.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:12:51 am »
A Blueberrego przypadkiem nie wydaje Egmont? Jesli tak, to zapewne ma wyłączność na wszystko - serię główną, poboczne itp.

Niestety, Egmont już raczej porzucił tę serię. Poza tym wątpię żeby wykupił licencję na całość.

Offline chch

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:15:31 am »
A Blueberrego przypadkiem nie wydaje Egmont? Jesli tak, to zapewne ma wyłączność na wszystko - serię główną, poboczne itp. Tak samo na przykład jest z Lucky Lukiem.


Egmont zrezygnował z Blueberry'ego (wywiad z T. Kołodziejczakiem w jakimś serwisie, paradox chyba). Poza tym nie sądzę, żeby mieli wyłączność. Thorgala też wydają od daaawna, a Hachette próbowało też swoją kolekcję Thorgala wprowadzić na rynek, więc nie mogli mieć wyłączności. Swoją droga ja bym widział LL w Polsce w kolekcji Hachette. Żeby tylko cena była atrakcyjna (nie jak przy Thorgalu) i myślę, ze komiks by się sprzedawał.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:18:01 am »

 Thorgala też wydają od daaawna, a Hachette próbowało też swoją kolekcję Thorgala wprowadzić na rynek, więc nie mogli mieć wyłączności.

Dokładnie. Wątpię żeby jakieś wydawnictwo było stać na licencję wyłączną na takie serie jak Thorgal czy Blueberry.