trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 464385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oligator1975

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 06, 2009, 02:08:59 pm »
Ja kupiłem Tajemnice czerwonego Tepee i nie żałuje, a czy z sentymentu? to na pewno tak.
Raczkiewicza uważam za jednego z lepszych twórców komiksu, wystarczy tylko spojrzeć na jego plansze komiksowe, ktoś może powiedzieć że jego kreska nie jest doskonała i mieć racje, ale rozplanowanie planszy,kadrowanie to u niego mistrzostwo. Za to cenie jego komiksy i myślę że następne jego prace też tej opinii nie zmienią.
Dlatego u mnie na półce dla Raczkiewicza jest zawsze miejsce, jedno z lepszych miejsc.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 06, 2009, 03:37:09 pm »
W pelni sie zgadzam z przedmowca, ale jak sie lektura Tepee ma np. do Tajfuna?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 06, 2009, 05:22:35 pm »
W pelni sie zgadzam z przedmowca, ale jak sie lektura Tepee ma np. do Tajfuna?

Nijak się ma. Tajfun jest scenariuszem Raczkiewicza -a Tepee - nie. To zupełnie inna tematyka, inny typ scenariusz i nawet nieco iny rysunek.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline oligator1975

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 06, 2009, 07:57:48 pm »
W pelni sie zgadzam z przedmowca, ale jak sie lektura Tepee ma np. do Tajfuna?

A tak się ma, że rysuje ta sama osoba, a scenariusze są lepsze i gorsze.
A ja u Raczkiewicza patrze głównie na rysunek i na to co pisałem wcześniej , podobają mi się jego adaptacje i żałuje że Tajemnicza wyspa zaginęła w redakcji KAW'u.
Raczkiewicz jak trafił by na dobrego scenarzystę to na pewno wyszło by coś super.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 20, 2009, 01:50:58 pm »
Dzięki wydawnictwu Ongrys i wspierającym go fanom mamy okazję od niedawna obserwować renesans twórczości Tadeusza Raczkiewicza. W październiku ukazało się kilka albumów zawierających jego komiksy publikowane pierwotnie w "Świecie Młodych", a aktualnie trwają prace nad zupełnie nowym dziełem, na czego dowód prezentujemy tutaj kilka zdjęć.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 20, 2009, 02:26:58 pm »
Super, dzieki za podlinkowanie fotek. Ja chetnie to przeczytam.

Nie wiedzialem, ze teksty wpisuje sie od razu w dymki.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline oligator1975

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 20, 2009, 08:45:44 pm »
Super, dzieki za podlinkowanie fotek. Ja chetnie to przeczytam.

Nie wiedzialem, ze teksty wpisuje sie od razu w dymki.

Z tym wpisywaniem tekstu to wydaje mi się teraz jest różnie, a Raczkiewicz rysuje tak jak rysował dawniej.
I patrząc na te zdjęcia robi to świetnie!

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:03:15 am »
Magazyn "Omega" - jak dla mnie doskonały pomysł ! Szkoda tylko, że ogłoszony 1 kwietnia ...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:33:27 am »
Magazyn "Omega" - jak dla mnie doskonały pomysł ! Szkoda tylko, że ogłoszony 1 kwietnia ...

ale o co chodzi?.... :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:37:42 am »
http://www.komiks.gildia.pl/news/2010/04/byla-alfa-bedzie-omega
 
W pierwszej chwili nawet się na to nabrałem  :D  Pewnie dlatego, że chętnie nabyłbym taki magazyn ...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:53:07 am »
dzieki za link! ja tez chetnie bym to kupil, szczegolnie, ze kiedys czytalem Alfe.

Nawiasem mowiac - jako ciekawostke napisze, ze w tomie 'Entre les Faux Dieus' (wydawnictwo Seven Sept) jest czteroplanszowka Rosinskiego "Les Hommes Verts de Lublin" narysowana przez niego w wieku 37 lat po wycieczce jako wyslannik specjalny pierwszego programu TVP na spotkanie z Janem Wolskim, ktory twierdzil ze spotkal kosmitow.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 01, 2010, 11:34:02 am »
Xionc: "czteroplanszowka Rosinskiego"
 
 Ha ! Klasyk z "Relaxu" i "Ognia nad Tajgą" ! Swoją drogą taka antologia SF nawiązująca do "Alfy" miałaby swój urok; nawet na zasadzie jednorazowego strzału. "Alfe" też publikowano średnio raz na półtora roku ...

Offline Mefisto76

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 01, 2010, 11:40:40 am »
Nawiasem mowiac - jako ciekawostke napisze, ze w tomie 'Entre les Faux Dieus' (wydawnictwo Seven Sept) jest czteroplanszowka Rosinskiego "Les Hommes Verts de Lublin" narysowana przez niego w wieku 37 lat po wycieczce jako wyslannik specjalny pierwszego programu TVP na spotkanie z Janem Wolskim, ktory twierdzil ze spotkal kosmitow.

Myślę Arku, że wszyscy znają ją po prostu jako "Przybyszy" z Relaxu i z "Ognia nad Tajgą" :)

Natomiast w wymienionym przez Ciebie albumie jest inny bardzo ciekawy dodatek w tym temacie - na dołączonej płycie DVD jest filmik zrealizowany dla TVP z 77 roku z żywym Janem Wolskim i żywym Grzegorzem Rosińskim wyglądającymi identycznie jak w komiksie!  :p

A jaki młody tembr głosu ma w nim Grzegorz...  :D
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 01, 2010, 12:27:16 pm »

Natomiast w wymienionym przez Ciebie albumie jest inny bardzo ciekawy dodatek w tym temacie - na dołączonej płycie DVD jest filmik zrealizowany dla TVP z 77 roku z żywym Janem Wolskim i żywym Grzegorzem Rosińskim wyglądającymi identycznie jak w komiksie!  :p


A wiesz, ze nawet jeszcze nie patrzylem na te dodatki. :)

Obejrzalem sobie ten dokument - znakomity!

Ale jeszcze lepszy jest film z pracowni Rosinskiego. Strasznie fajne ma to studio (rzezby glow Aaricii i Thoragal, zeby rysowac z modelu w roznych obrotach). Pokazowki malowania na zywo...

I ciekawe rzeczy mowi, szczegolnie na temat rozwoju sztuk plastycznych w PRL: "W konceptualizmie posunelismy sie tak daleko, ze w koncu zostalo niewielu rysownikow, ktorzy jeszcze umieli rysowac." hahaha


troche po dzis dzien tak zostalo - vide 'plecy konia'.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline frontzeck

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 01, 2010, 03:32:58 pm »
http://www.komiks.gildia.pl/news/2010/04/byla-alfa-bedzie-omega
 
W pierwszej chwili nawet się na to nabrałem  :D  Pewnie dlatego, że chętnie nabyłbym taki magazyn ...

A może to nie jest żart primaaprilisowy, skoro informacja jest umieszczona także na stronie wydawnictwa?
This is what he'd always known
The promise of something greater
beyond the water's final horizon.

 

anything