trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oligator1975

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 06, 2009, 02:08:59 pm »
Ja kupiłem Tajemnice czerwonego Tepee i nie żałuje, a czy z sentymentu? to na pewno tak.
Raczkiewicza uważam za jednego z lepszych twórców komiksu, wystarczy tylko spojrzeć na jego plansze komiksowe, ktoś może powiedzieć że jego kreska nie jest doskonała i mieć racje, ale rozplanowanie planszy,kadrowanie to u niego mistrzostwo. Za to cenie jego komiksy i myślę że następne jego prace też tej opinii nie zmienią.
Dlatego u mnie na półce dla Raczkiewicza jest zawsze miejsce, jedno z lepszych miejsc.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 06, 2009, 03:37:09 pm »
W pelni sie zgadzam z przedmowca, ale jak sie lektura Tepee ma np. do Tajfuna?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 06, 2009, 05:22:35 pm »
W pelni sie zgadzam z przedmowca, ale jak sie lektura Tepee ma np. do Tajfuna?

Nijak się ma. Tajfun jest scenariuszem Raczkiewicza -a Tepee - nie. To zupełnie inna tematyka, inny typ scenariusz i nawet nieco iny rysunek.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline oligator1975

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 06, 2009, 07:57:48 pm »
W pelni sie zgadzam z przedmowca, ale jak sie lektura Tepee ma np. do Tajfuna?

A tak się ma, że rysuje ta sama osoba, a scenariusze są lepsze i gorsze.
A ja u Raczkiewicza patrze głównie na rysunek i na to co pisałem wcześniej , podobają mi się jego adaptacje i żałuje że Tajemnicza wyspa zaginęła w redakcji KAW'u.
Raczkiewicz jak trafił by na dobrego scenarzystę to na pewno wyszło by coś super.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 20, 2009, 01:50:58 pm »
Dzięki wydawnictwu Ongrys i wspierającym go fanom mamy okazję od niedawna obserwować renesans twórczości Tadeusza Raczkiewicza. W październiku ukazało się kilka albumów zawierających jego komiksy publikowane pierwotnie w "Świecie Młodych", a aktualnie trwają prace nad zupełnie nowym dziełem, na czego dowód prezentujemy tutaj kilka zdjęć.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 20, 2009, 02:26:58 pm »
Super, dzieki za podlinkowanie fotek. Ja chetnie to przeczytam.

Nie wiedzialem, ze teksty wpisuje sie od razu w dymki.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline oligator1975

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 20, 2009, 08:45:44 pm »
Super, dzieki za podlinkowanie fotek. Ja chetnie to przeczytam.

Nie wiedzialem, ze teksty wpisuje sie od razu w dymki.

Z tym wpisywaniem tekstu to wydaje mi się teraz jest różnie, a Raczkiewicz rysuje tak jak rysował dawniej.
I patrząc na te zdjęcia robi to świetnie!

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:03:15 am »
Magazyn "Omega" - jak dla mnie doskonały pomysł ! Szkoda tylko, że ogłoszony 1 kwietnia ...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:33:27 am »
Magazyn "Omega" - jak dla mnie doskonały pomysł ! Szkoda tylko, że ogłoszony 1 kwietnia ...

ale o co chodzi?.... :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:37:42 am »
http://www.komiks.gildia.pl/news/2010/04/byla-alfa-bedzie-omega
 
W pierwszej chwili nawet się na to nabrałem  :D  Pewnie dlatego, że chętnie nabyłbym taki magazyn ...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:53:07 am »
dzieki za link! ja tez chetnie bym to kupil, szczegolnie, ze kiedys czytalem Alfe.

Nawiasem mowiac - jako ciekawostke napisze, ze w tomie 'Entre les Faux Dieus' (wydawnictwo Seven Sept) jest czteroplanszowka Rosinskiego "Les Hommes Verts de Lublin" narysowana przez niego w wieku 37 lat po wycieczce jako wyslannik specjalny pierwszego programu TVP na spotkanie z Janem Wolskim, ktory twierdzil ze spotkal kosmitow.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 01, 2010, 11:34:02 am »
Xionc: "czteroplanszowka Rosinskiego"
 
 Ha ! Klasyk z "Relaxu" i "Ognia nad Tajgą" ! Swoją drogą taka antologia SF nawiązująca do "Alfy" miałaby swój urok; nawet na zasadzie jednorazowego strzału. "Alfe" też publikowano średnio raz na półtora roku ...

Offline Mefisto76

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 01, 2010, 11:40:40 am »
Nawiasem mowiac - jako ciekawostke napisze, ze w tomie 'Entre les Faux Dieus' (wydawnictwo Seven Sept) jest czteroplanszowka Rosinskiego "Les Hommes Verts de Lublin" narysowana przez niego w wieku 37 lat po wycieczce jako wyslannik specjalny pierwszego programu TVP na spotkanie z Janem Wolskim, ktory twierdzil ze spotkal kosmitow.

Myślę Arku, że wszyscy znają ją po prostu jako "Przybyszy" z Relaxu i z "Ognia nad Tajgą" :)

Natomiast w wymienionym przez Ciebie albumie jest inny bardzo ciekawy dodatek w tym temacie - na dołączonej płycie DVD jest filmik zrealizowany dla TVP z 77 roku z żywym Janem Wolskim i żywym Grzegorzem Rosińskim wyglądającymi identycznie jak w komiksie!  :p

A jaki młody tembr głosu ma w nim Grzegorz...  :D
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 01, 2010, 12:27:16 pm »

Natomiast w wymienionym przez Ciebie albumie jest inny bardzo ciekawy dodatek w tym temacie - na dołączonej płycie DVD jest filmik zrealizowany dla TVP z 77 roku z żywym Janem Wolskim i żywym Grzegorzem Rosińskim wyglądającymi identycznie jak w komiksie!  :p


A wiesz, ze nawet jeszcze nie patrzylem na te dodatki. :)

Obejrzalem sobie ten dokument - znakomity!

Ale jeszcze lepszy jest film z pracowni Rosinskiego. Strasznie fajne ma to studio (rzezby glow Aaricii i Thoragal, zeby rysowac z modelu w roznych obrotach). Pokazowki malowania na zywo...

I ciekawe rzeczy mowi, szczegolnie na temat rozwoju sztuk plastycznych w PRL: "W konceptualizmie posunelismy sie tak daleko, ze w koncu zostalo niewielu rysownikow, ktorzy jeszcze umieli rysowac." hahaha


troche po dzis dzien tak zostalo - vide 'plecy konia'.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline frontzeck

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 01, 2010, 03:32:58 pm »
http://www.komiks.gildia.pl/news/2010/04/byla-alfa-bedzie-omega
 
W pierwszej chwili nawet się na to nabrałem  :D  Pewnie dlatego, że chętnie nabyłbym taki magazyn ...

A może to nie jest żart primaaprilisowy, skoro informacja jest umieszczona także na stronie wydawnictwa?
This is what he'd always known
The promise of something greater
beyond the water's final horizon.