trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 464098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 01, 2010, 04:57:06 pm »
A może to nie jest żart primaaprilisowy, skoro informacja jest umieszczona także na stronie wydawnictwa?

Ooo, ktos sie nabral.  :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 22, 2011, 03:39:49 pm »
Odswieze troche temat Ongrysa - b. fajne zapowiedzi na ten rok.

Papcio Chmiel nietytusowy - do kupienia, widzialem ten probny zeszycik w Centrum Komiksu - dla mnie bomba.
Raczkiewicza i tak kupuje regularnie, wiec tego nowego tez na pewno biore.

No i pierwszy chyba wydawany przez Ongrysa import - Marylin Monroe Kasprzaka, moze z tej okazji tez warto by wznowic Czlowieka bez Twarzy z Fantastyki?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 23, 2011, 08:15:26 pm »
No Ongrys ma naprawde ciekawe zapowiedzi na 2011 rok. Moze dojdzie jeszcze cos interesujacego. Naprawde fajna sprawa. Chyba jeszcze w tym roku ma byc zbiorek najciekawszych komiksow z kleksem.
pzdr  
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 23, 2011, 08:23:34 pm »
No Ongrys ma naprawde ciekawe zapowiedzi na 2011 rok. Moze dojdzie jeszcze cos interesujacego. Naprawde fajna sprawa. Chyba jeszcze w tym roku ma byc zbiorek najciekawszych komiksow z kleksem.
pzdr 
Co rozumiesz pod pojęciem najciekawsze? Raczej nie ma już praktycznie nic, co sie nie ukazało wcześniej...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 23, 2011, 08:35:03 pm »
Ale mnie nie chodzi o nowe, nieznane przygody Kleksa, tylko o zbiorek, ktory zawieralby najlepsze komiksy z ta postacia. Jesli juz to moze z okazji takiego kompendium best of kleks Pani Pawel stworzylaby cos nowego z tym bohaterem.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misio141

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 23, 2011, 08:53:51 pm »
Ale mnie nie chodzi o nowe, nieznane przygody Kleksa, tylko o zbiorek, ktory zawieralby najlepsze komiksy z ta postacia. Jesli juz to moze z okazji takiego kompendium best of kleks Pani Pawel stworzylaby cos nowego z tym bohaterem.
pzdr
Odnośnie Kleksa to bym się ucieszył z jakiegos essentiala zbierającego wszystko w jednym miejscu :) a stare wydania i tak mam na półce
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline BOUNCER

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 24, 2011, 08:08:19 am »
Na Kleksa zbiorczego, wydanego na ładnym papierze i ja bym się skusił  :)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 24, 2011, 08:25:49 am »
Odnośnie Kleksa to bym się ucieszył z jakiegos essentiala zbierającego wszystko w jednym miejscu :smile: a stare wydania i tak mam na półce

Za dużo Kleksów według mnie jest na rynku. Zwłaszcza, że większość miała więcej niż jedno wydanie (niektóre jak "Pióro Contra Flamaster" oraz "Przygody Jonki Jonka i Kleksa" miały nawet trzy). I tak jakbym chciał takiego Essa to nie wierze, że wydawcy by się to opłaciło.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 08:28:54 am wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline BOUNCER

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 24, 2011, 10:27:01 pm »
Za dużo Kleksów według mnie jest na rynku. Zwłaszcza, że większość miała więcej niż jedno wydanie (niektóre jak "Pióro Contra Flamaster" oraz "Przygody Jonki Jonka i Kleksa" miały nawet trzy). I tak jakbym chciał takiego Essa to nie wierze, że wydawcy by się to opłaciło.

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Wątpliwym wydaje się fakt aby w przypadku gdy można zakupić całą seri zakilkanaście/dziesiąt zł jakikolwiek wydawca pokusiłby się na takie dzieło. Ale zawsze można pomarzyć......

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 24, 2011, 10:22:13 pm »
Brawo dla wydawnictwa za inicjatywę, ale "Spadająca gwiazda" to niestety słaby komiks. Mimo skomplikowanych losów Marilyn Monroe w opowieści nie wyczuwa się żadnego dramatu. Mechaniczne przedstawianie wybranych scen z MM w roli głównej pozostawiło mnie kompletnie obojętnym. I wypada żałować, że Zbigniew Kasprzak zrezygnował z obrysu tuszem - może wtedy zapanowałby bardziej nad grafiką, twarzom licznych postaci przydał więcej charakteru i w ogóle tchnął życie w tę historię.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 24, 2011, 11:20:50 pm »
tuszem by tchnal zycie? az takiej mocy chyba ten tusz nie ma :)

mi sie zdaje, ze w samej koncowce ten dramat jednak jest dosc mocno wyczuwalny, szczegolnie ostatnia strona, ale to subiektywne odczucie
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline grubb

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 25, 2011, 03:58:11 pm »
Jak dla mnie, dramat pelna geba. Juz pierwsze strony komiksu [znakomite] odpowiednio nastrajaja na dalsza jego czesc, a jako ze opowiesc do dlugich nie nalezy, odczucie nie zdazy odplynac przed zakonczeniem lektury. Choc przyznam, ze wszystko to ujeto w ramach dosc plytkiej uczuciowosci - takiej samej, jaka odznaczal sie charakter Marilyn Monroe, jak sadze.

Malarstwo Kasprzaka sprawdzilo sie znakomicie i nie odczulem, jakoby postaciom brakowalo wyrazistosci - wrecz przeciwnie, czego najlepszym dowodem epatujaca emocjami twarz glownej bohaterki. Takze osobiscie za tuszem nie tesknilem.


Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 28, 2011, 10:37:03 pm »
tuszem by tchnal zycie? az takiej mocy chyba ten tusz nie ma :)

W rękach Kasprzaka chyba faktycznie nie. Ale przynajmniej stwarzałby pozory...

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 05, 2013, 08:07:51 pm »
Ciekawe co słychać w "Ongrysie"? Dawno nie dawali już znaku życia. A przecież jeszcze całkiem sporo dawnych (nowszych zresztą też) komiksów do opublikowania.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 05, 2013, 08:48:48 pm »
Jeśli nadal nie dostali kasy z Empiku, to pewnie nic optymistycznego.