Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:18:41 am »
Niestety, Egmont już raczej porzucił tę serię. Poza tym wątpię żeby wykupił licencję na całość.

Co do całości - to nie jest kwestia wykupienia, z tego co wiem wykupuje się licencje na serię, płaci za najbliższy tom, a wyłączność na całość jest niejako w pakiecie. Nie trzeba od razu płacić za wszystkie x-dziesiąt tomów, wystarczy zapłacić za najbliższy i co jakiś czas publikować kolejny...

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:21:55 am »
Co do całości - to nie jest kwestia wykupienia, z tego co wiem wykupuje się licencje na serię, płaci za najbliższy tom, a wyłączność na całość jest niejako w pakiecie.

Przy udzielaniu licencji na jakiś tytuł trzeba chyba jednak określić czy jest to licencja wyłączna. Jeśli nie jest to potwierdzone, to licencja może być dzielona i inne wydawnictwo może bez przeszkód wydawać ten sam tytuł (tak jak to ma miejsce w przypadku Thorgala).

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:28:58 am »
inne wydawnictwo może bez przeszkód wydawać ten sam tytuł (tak jak to ma miejsce w przypadku Thorgala).

Jak to się raz (pierwszy od dwudziestu lat) zdarzyło. Nie przesadzajmy, nie znam szczegółów, ale poza tym jednym thorgalem nie znam przypadków wydania jednej serii naraz przez kilku wydawców. Trochę tak było z Usagim, ale oryginalne prawa miały dwa wydawnictwa.

Gdyby było jak mówicie, to już dawno Ongrys by wydawał np. Thorgala w miękkiej oprawie, Yansa itp.

A skąd ta informacja o Blueberrym? Czytałem na paradoksie wywiad z Polconu i nic o Blueberrym nie było...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 11:33:07 am wysłana przez Kokosz »

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:39:08 am »
Jak to się raz (pierwszy od dwudziestu lat) zdarzyło. Nie przesadzajmy, nie znam szczegółów, ale poza tym jednym thorgalem nie znam przypadków wydania jednej serii naraz przez kilku wydawców. Trochę tak było z Usagim, ale oryginalne prawa miały dwa wydawnictwa.



Wpływ na to ma wiele kwestii. Po prostu na naszym rynku nie bardzo opłaci się dublować jakiejś serii, bo jest zbyt mało odbiorców. Szanse na powodzenie są jedynie w przypadku, gdy konkurencyjne wydanie jest lepszej jakości lub jest po prostu tańsze. Nie znaczy to jednak, że nie można tego zrobić. We Francji Blueberry chyba też jest wydawany przez Hachette obok regularnej serii.
A przecieki odnośnie zaprzestania wydawania serii przez Egmont są już od dawna. Kołodziejczak tłumaczy się słabą sprzedażą najnowszych tomów z serii ,,Plansze Europy". Nie dotyczy to tylko serii ,,Blueberry" ale także ,,Skład Główny" czy ,,Bouncer". Sam wysłałem maila do Niego i dostałem odpowiedź, że nie planują kontynuowania tych serii w najbliższych latach, co de facto oznacza ich koniec.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 09, 2013, 08:44:47 pm »
gdyby ktoś był zainteresowany recenzją "Sagi Valty", polecam: http://thorgalverse.blogspot.com/2012/10/recenzja-albumu-saga-valta-tom-1.html

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 07, 2013, 11:05:08 pm »
ktoś już może się zapoznał? premierowo komiks był dostępny na MFKiG

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 09, 2013, 08:11:32 pm »
wow, właśnie zauważyłem, że w sklepie gildii można kupić huczące colty. a już opłakałem, że ich nie będę miał, bo nie jechałem na festiwal
no to szybkie zamówionko i czekam...

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 09, 2013, 10:09:02 pm »
Ja na Sagę Valty czekam.
Swoją drogą jak wydają huczące colty to jestem ciekaw czy Binia albumowego się doczekamy.

Offline Manis

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 09, 2013, 10:51:46 pm »
wow, właśnie zauważyłem, że w sklepie gildii można kupić huczące colty. a już opłakałem, że ich nie będę miał, bo nie jechałem na festiwal
no to szybkie zamówionko i czekam...

Wiele osób pisało, że nie będzie w Łodzi, a chce zdobyć ten darmowy komiks, dlatego wszystkie egzemplarze, jakie pozostały po MFKiG, zostały rozdzielone po sklepach.

Offline Manis

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 09, 2013, 10:53:21 pm »
Ja na Sagę Valty czekam.
Swoją drogą jak wydają huczące colty to jestem ciekaw czy Binia albumowego się doczekamy.


Wydanie kolejnego Binio Billa jest bliższe, niż kiedykolwiek było :) Więcej nie mogę zdradzić ;)

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 10, 2013, 05:06:53 am »
Wiele osób pisało, że nie będzie w Łodzi, a chce zdobyć ten darmowy komiks, dlatego wszystkie egzemplarze, jakie pozostały po MFKiG, zostały rozdzielone po sklepach.

super!!!!

Wydanie kolejnego Binio Billa jest bliższe, niż kiedykolwiek było :) Więcej nie mogę zdradzić ;)

super super!!!

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 10, 2013, 03:04:01 pm »
Wydanie kolejnego Binio Billa jest bliższe, niż kiedykolwiek było :smile: Więcej nie mogę zdradzić :wink:

Kolejnego?
Miałem na myśli integral.

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 18, 2013, 09:27:28 am »
Komiksy z tamtych lat - http://paradoks.net.pl/read/22299
i nietypowo świeżynka - http://paradoks.net.pl/read/22310

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 23, 2013, 02:07:48 pm »
Obecnie pracuję nad przygotowaniem serii "Bruce J. Hawker", której pierwsze albumy ukażą się w przyszłym roku (być może w maju w Warszawie).

Taki news z odpowiedzi Ongrysa na Forum Alei Komiksu  :shock:

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 23, 2013, 02:25:06 pm »
Tych wydawców już "powaliło".  :wink:  Skąd ja na to wszystko wezmę kasę i czas?  :smile:
I tak mocno przebieram w ofercie i biorę już tylko to, co zdecydowanie chcę. Takie "może kupię" już nie wchodzą w grę, a jeszcze 3 lata temu brałem pod uwagę. A za chwilę będę musiał wybierać w kategorii "muszę mieć".  :lol:  Bruce J. Hawker to must have. Nie ma bata.

 

anything