trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 464513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:43:52 pm »
Na albumach są jednak tytuły poszczególnych tomów, a nie napis "integral". Moim zdaniem wydadzą to w pojedynczych tomach, tym bardziej że zachwiana jest płynność finansowa. Integral to pewna śmierć dla takiego wydawnictwa.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:45:36 pm »
Przykładowe grafiki wskazują na to, że będą to tomy 1-3, czyli ( o ile się nie mylę ) tak jak w pierwszym integralu. A mowa o tym, że pierwsze albumy wyjdą w mają, nie wyklucza integrala.
a jak jak widze: " Czy uda się wydać te komiksy w 2014? Prawie na pewno nie, przynajmniej nie wszystkie. Ale predzej czy później..."
to zakladam, ze moze nawet nie wyjsc w 2014 : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:05:36 pm »
Cytat: Ongrys
Pierwsze tomy Bruce'a J. Hawkera planowane są na maj. Proszę być dobrej myśli, sądzę, że edycja Ongrysa będzie satysfakcjonujaca.

Może w tej odpowiedzi widzę to, co chce widzieć.  :roll:

Bardzo prawdopodobne ;)
 Wydawcy może równie dobrze chodzić o to, że jakość wydania będzie super, kolory lepsze niż w wydaniu Orbity,  dodatki mogą byś super, tłumaczenie będzie poprawione etc. więc całościowo możemy być bardzo usatysfakcjonowani edycją Ongrysa (w domyśle - zeszytową edycją).

världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:40:29 pm »
Wydawcy może równie dobrze chodzić o to, że jakość wydania będzie super, kolory lepsze niż w wydaniu Orbity,  dodatki mogą byś super, tłumaczenie będzie poprawione etc. więc całościowo możemy być bardzo usatysfakcjonowani edycją Ongrysa (w domyśle - zeszytową edycją).

Niewykluczone. Wkrótce się przekonamy. Niezależnie od tego jak to będzie wydane, bardzo wyczekuję tego komiksu.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 23, 2014, 06:42:26 pm »
ladny pakiecik :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 23, 2014, 07:50:12 pm »
A dlaczego nie "Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - Binio Bill"?
Czekam na taki komiks od czasu upadku Świata młodych.

Wydanie albumów z przygodami Binio Billa proponujemy rodzinie Wróblewskiego (jeśli dobrze pamiętam) od roku 2009, co jakiś czas ponawiając propozycję. Jak do tej pory rodzina nie zdecydowała się z niej skorzystać.

Ale wiem z pierwszej ręki, że prace nad albumem (u innego wydawcy) już trwają.

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 25, 2014, 10:12:04 pm »
Wydanie albumów z przygodami Binio Billa proponujemy rodzinie Wróblewskiego (jeśli dobrze pamiętam) od roku 2009, co jakiś czas ponawiając propozycję. Jak do tej pory rodzina nie zdecydowała się z niej skorzystać.

Ale wiem z pierwszej ręki, że prace nad albumem (u innego wydawcy) już trwają.
Ciekawe co to za wydawca.

Okładka Sagi Valta II: http://www.ppm-vertrieb.de/product_info.php?products_id=7644

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 26, 2014, 06:29:39 am »
Czy TAJFUN się tak dobrze sprzedaje???...Wydanie "kolekcjonerskie" w twardej oprawie po 30-40zł na allegro a w nim już się znajdują :
  • Zagadka układu C-2,
  • Afera Bradleya oraz
  • Na tropie Skorpiona
  • Bruce Hawker wypali raczej tylko w miękkich zeszytówkach w cenie do 30zł bądź integral (co wydaje mi się lepszym rozwiązaniem ze względu taki trend wydawniczy i oczekiwania odbiorców)
    Co z Szarloty Pawel??? jeszcze zostało do wydania- większość wydał Egmont

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 26, 2014, 07:15:45 am »
W wydaniu Mandragory zamieszczono kompletnie skopane kolory (czego zresztą nie krył na spotkaniu autorskim sam kolorysta). Podejrzewam, że w planowanym wydaniu Ongrysa będzie pod tym względem znacznie lepiej. No i edytorsko wpasują się m.in. do "Nowych reguł gry" czy "Monstrum". Ja tam czekam na tą edycje.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 26, 2014, 07:32:17 am »
Ja tam czekam na tą edycje.
Też wychowałem się na Świecie Młodych a Monstrum czy Aferę zbierałem i sklejałem aby zrobić komiks. Po latach kupiłem wznowienia , przeczytałem i niestety...czar dawnych lat prysnął. Na odcinki w ŚM to komiks był wystarczający bo nic innego prawie nie było wydawane w tamtych czasach...na dzień dzisiejszy pozostał tylko sentyment...a to za mało jak dla mnie.

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 26, 2014, 08:20:33 am »
Też wychowałem się na Świecie Młodych a Monstrum czy Aferę zbierałem i sklejałem aby zrobić komiks. Po latach kupiłem wznowienia , przeczytałem i niestety...czar dawnych lat prysnął. Na odcinki w ŚM to komiks był wystarczający bo nic innego prawie nie było wydawane w tamtych czasach...na dzień dzisiejszy pozostał tylko sentyment...a to za mało jak dla mnie.
Mam dokładnie to samo.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 26, 2014, 08:23:33 am »
Bossu: "Po latach kupiłem wznowienia , przeczytałem i niestety...czar dawnych lat prysnął."
 
Nieuniknione zjawisko. Pewnie wszystko zależy od natężenia sentymentu o którym wspominasz. We mnie te wszystkie wspomnienia nadal buzują i pewnie dlatego wciąż sięgam po takie tytuły. "Tajfuna" chciałbym po prostu mieć w jednolitej edycji, a przy okazji z mniej odstręczającą kolorystyką niż w wersji Mandragory.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2014, 08:56:01 am wysłana przez Nawimar »

Offline bosssu

Kasprzak- SPADAJĄCA GWIAZDA
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 30, 2014, 07:05:32 am »
Wszyscy oczekują i wypytują o nowy komiks Kasa-Kasprzaka- "Człowiek z Panamy" a tutaj cichaczem za plecami bez rozgłosu był wydany komiks "Spadająca Gwiazda"- biografia Marlin Monroe. Fajne wydanie w twardej oprawie i w dobrej cenie. Fabuła "taka sobie" nie powala ale też nie tragiczna ...ot parę historyjek z życia gwiazdy. Dlaczego wspominam więc o tym komiksie???....Pozostaje mój ulubiony "konik" czyli szata graficzna- i tutaj zaskoczenie. Oczywiście mamy do czynienia z "drętwymi postaciami" jakie styl Kas nam serwuje od zawsze ( Yans, Halloween Blues...) ale są one wykonane w nowej malarskiej technice (tak jak "Człowiek z Panamy"). Nie jest to mistrzostwo jak Rosiński w ostatnich Thorgalach ale jak to się mówi "daje radę". Bardzo fajna kolorystyka, ciepłe kolory, ciekawe plenery- dla nich warto zobaczyć ten komiks.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Kasprzak- SPADAJĄCA GWIAZDA
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:36:46 pm »
A dla mnie to "podpadająca gwiazda". Ponad trzy lata temu w innym temacie napisałem tak: Brawo dla wydawnictwa za inicjatywę, ale "Spadająca gwiazda" to niestety słaby komiks. Mimo skomplikowanych losów Marilyn Monroe w opowieści nie wyczuwa się żadnego dramatu. Mechaniczne przedstawianie wybranych scen z MM w roli głównej pozostawiło mnie kompletnie obojętnym. I wypada żałować, że Zbigniew Kasprzak zrezygnował z obrysu tuszem - może wtedy zapanowałby bardziej nad grafiką, twarzom licznych postaci przydał więcej charakteru i w ogóle tchnął życie w tę historię.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 07, 2014, 09:30:56 am »
Wydawnictwo poinformowało - Bruce J. Hawker w dwóch wersjach. Chyba każdy bedzie zadowolony.... (oby Wydawnictwo ze sprzedaży również...)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....