Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 07, 2014, 09:59:07 am »
Świetne posunięcie!

Offline Ty_draniu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 07, 2014, 10:00:41 am »
O to ostatnie się obawiam. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest wydawanie najpierw wersji zbiorczej, a następnie pojedynczych albumów. Chyba powinno być odwrotnie.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 07, 2014, 10:03:49 am »
O to ostatnie się obawiam. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest wydawanie najpierw wersji zbiorczej, a następnie pojedynczych albumów. Chyba powinno być odwrotnie.
Podobny zabieg miał miejsce z komiksem Planeta robotwów.
Porównaj sobie te wydania:
http://www.alejakomiksu.com/komiks/10008/Planeta-robotow-Sto-twarzy-Profesora-Harsmana/ - normalne
http://www.alejakomiksu.com/komiks/10030/Planeta-robotow-Sto-twarzy-Profesora-Harsmana/ - kolekcjonerskie
Już masz obraz tego jak Hawker zostanie wydany?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 07, 2014, 10:05:11 am »
Pewnie wydanie zbiorcze-kolekcjonerskie, bedzie duzo drozsze i w mniejszym nakladzie, wiec nie wszyscy sie skusza.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 07, 2014, 10:17:31 am »
Pewnie wydanie zbiorcze-kolekcjonerskie, bedzie duzo drozsze i w mniejszym nakladzie, wiec nie wszyscy sie skusza.
W przypadku Planety robotów cena kolekcjonerskiego wydania była równa 214% ceny okładkowej wydania "zwykłego". Tylko, że zawierała sporo dodatkowych materiałów, za które warto było dać tę cenę.
Mam nadzieję, że tutaj będzie odrobinę delikatniej i nie szarpnie naszej kieszeni kwotą (okładkową) 300 pln ;) Chociaż kto wie? ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 07, 2014, 10:22:24 am »
Nie wiem czy dobrym pomysłem jest wydawanie najpierw wersji zbiorczej, a następnie pojedynczych albumów. Chyba powinno być odwrotnie.

Nie wiem, czy powinno tak być, choć bardzo często tak jest. Skutek jest taki, że kolekcjonerzy często najpierw kupują wydanie "zwykłe", a potem są zmuszani do kupienia jeszcze raz wydania kolekcjonerskiego. Ongrys od zawsze wydawał obydwie wersje naraz, dzięki czemu od razu można było sobie wybrać.

Pewnie wydanie zbiorcze-kolekcjonerskie, bedzie duzo drozsze i w mniejszym nakladzie, wiec nie wszyscy sie skusza.

Cena okładkowa wydania kolekcjonerskiego nie będzie wyższa od sumarycznej ceny wydań zwykłych. Aczkolwiek ostatnio dyskonty z książkami oferują nawet 40% rabat, w takim przypadku faktycznie wydanie zbiorcze będzie nieznacznie (jak sądzę) droższe, ponieważ będzie dystrybuowane w inny sposób i raczej nie będzie do kupienia z taką zniżką.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 07, 2014, 11:28:12 am »
A ile tak mniej więcej ma kosztować wydanie zbiorcze? Chodzi mi o cenę okładkową.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 07, 2014, 11:55:16 am »
A ile tak mniej więcej ma kosztować wydanie zbiorcze? Chodzi mi o cenę okładkową.
Ongrys wydał Sagę Valty czy Tajfuna po 35 pln za album. Tutaj pewnie będzie podobnie. Zatem zgodnie z powyższym zapisem od Ongrysa koszt będzie w graniacahc 100-110 pln (okładkowo).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 07, 2014, 01:50:48 pm »
Bruce J. Hawker w integralu to dla mnie jedno z największych wydarzeń komiksowych tego roku!

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 07, 2014, 02:38:39 pm »
Świetne posunięcie!
Właśnie chciałem napisać dokładnie takie słowa, ale Ktoś mnie uprzedził.
Chociaż, jak widać, znów skądś znajdują się niezadowoleni ("oburzeni"?)

edit
A co najciekawsze, niewielkie, pewnie niezbyt 'zamożne' wydawnictwo jest w stanie zrobić tak znakomicie pro-czytelniczy ruch (choć być może dość ryzykowny), a nasz edytorski gigant tylko zrzuca winę na odbiorców.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2014, 03:03:20 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 07, 2014, 03:47:41 pm »
No fajnie, ale czy ten hawker jest naprawde az tak dobry, czy to jest tylko taki sentyment za starymi czasami. Jakos nigdy nie wzielo mnie na tego hawkera :razz: .
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline weiter

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 07, 2014, 03:56:52 pm »
No fajnie, ale czy ten hawker jest naprawde az tak dobry, czy to jest tylko taki sentyment za starymi czasami. Jakos nigdy nie wzielo mnie na tego hawkera :razz: .
dzieki za odp
pzdr
Czytałem ten komiks tak dawno temu, że już nie pamiętam o czym jest.
Ale, nawet jeśli historia mi nie podejdzie, to kupię ten komiks dla samych rysunków Vance'a.
Jak dla mnie są rewelacyjne.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 07, 2014, 04:19:38 pm »
Tam rysunki robi koleś od XIII i jest o statkach, morzu i zapewne piraci też się znajdą.
Jak można nie kupić komiksu o statkach, morzu i piratach, który jest rysowany tak?  :smile:




Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 07, 2014, 04:34:01 pm »
Pytanie do zorientowanych....
Czy poszczególne zeszyty Hawkera stanowią oddzielne historie, czy stanowią jedną od zeszytu pierwszego do ostatniego - siódmego??? A może podzielone są na cykle????

Offline adro

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #179 dnia: Maj 07, 2014, 06:22:54 pm »
sliczne rysunki, kurcze kolejny komiks wpada na liste zakupow.


czyli najpierw bedzie integral, a pozniej pojedyncze albumy, ciekawe jak to wypali. Niezly eksperyment Ongrysa
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything