Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 464285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HaVoK

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 07, 2014, 07:35:39 pm »
Czyli jest tylko 7 tomów? Na stronie Lombardu widzę 7, to fajnie. Grafiki Vance'a cudowne.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 07, 2014, 08:06:59 pm »
Będą dwa integrale i koniec serii. Pierwszy 3 tomy, drugi 4.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 07, 2014, 08:19:54 pm »
Będą dwa integrale i koniec serii. Pierwszy 3 tomy, drugi 4.
Co tak złowieszczo :cry: ???
Ciekawi mnie mocno jak oni chcą wydawać w zeszytach i w integralu. Będą wypuszczać jednocześnie 3 zeszyty??? żeby było pokrycie na integral...bo każdy wydaje mi się jak będzie miał taki wybór to i tak kupi integral z dodatkami..a zeszyty będą chodzić na allegro po 9,99zł tak jak Siedmioróg wyprzedawał XIII
 

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 07, 2014, 08:23:00 pm »
Ciekawi mnie mocno jak oni chcą wydawać w zeszytach i w integralu. Będą wypuszczać jednocześnie 3 zeszyty???

Przecież podali, że pierwszy tom wyjdzie w czerwcu, a drugi i trzeci w odstępie kilku miesięcy, do końca roku. Ci co narzekają na integrale, bo takie, czy siakie, kupią sobie w pojedynczych albumach - dłużej sobie poczekają co prawda.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 07, 2014, 09:53:31 pm »
hmm...jaki jest sens czekać jak na półce obok leżą 3 pełne historie w ładnej oprawie???....Praktyka dowodzi że jak wchodzą integrale (RORK, YANS, Piotruś Pan...) to zeszytówki lecą na łeb i szyję

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 07, 2014, 09:59:17 pm »
I zaś narzekanie, a czemu tak, a nie inaczej. Po co takie wydanie, przecież to się nie opłaca... Ludziom to jednak nigdy nie dogodzisz...masakra.

Offline Tomasz 66

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 07, 2014, 10:58:55 pm »
Dokładnie - ma być integral - żle, ma być w pojedynczych zeszytach - też źle, bo lepiej w integralu. Są dwie formy w zapowiedziach - jeszcze gorzej, bo kolejność nie ta (byłoby odwrotnie, to najpewniej by się okazało, że to najgorsze rozwiązanie itd.)
 :)
/A o sprzedaż niech się martwi wydawnictwo, a nie czytelnik./
Jak dla mnie świetny pomysł z podwójną edycją.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 07, 2014, 10:59:47 pm »
Co tak złowieszczo :cry: ???
Ale...że jak złowieszczo? Nie rozumiem. Zupełnie nie rozumiem.

Przecież podali, że pierwszy tom wyjdzie w czerwcu, a drugi i trzeci w odstępie kilku miesięcy, do końca roku. Ci co narzekają na integrale, bo takie, czy siakie, kupią sobie w pojedynczych albumach - dłużej sobie poczekają co prawda.
To dobrze, że dłużej poczekają. Przecież jednym z głównych argumentów (głównym?) osób, które wolą pojedyncze jest chęć dozbierania kasy i niewydawania od razu takiej kwoty (tak jakby nie można było zebrać wcześniej tej kasy i potem wydać naraz  :smile:  ).

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 08, 2014, 04:13:05 am »
Praktyka dowodzi że jak wchodzą integrale (RORK, YANS, Piotruś Pan...) to zeszytówki lecą na łeb i szyję

Masz na myśli ceny na allegro. I to komiksów, które od lat były trudno dostępne, przez co w zawyżonych cenach. Twój przykład dowodzi, że jak wychodzi nowe wydanie trudno dostępnego komiksu, to wysokie ceny pierwszego wydania lecą na łeb i szyję. Ma się to nijak do Hawkera z Ongrysa.

Przecież jednym z głównych argumentów (głównym?) osób, które wolą pojedyncze jest chęć dozbierania kasy i niewydawania od razu takiej kwoty

Otóż to. Narzekali, chcieli w pojedynczych albumach, to mają. Integral ma być  w mniejszym nakładzie, wyprzeda się, to nie będzie wyjścia, będzie trzeba kupować w albumach.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 08, 2014, 06:49:09 am »
Chyba nie zrozumieliście mojej intencji. Jak klient będzie stał przed półką i zobaczy zeszyt nr 1 a obok integral 1-3 to co zrobi???...będzie czekał pół roku na kolejne 2 zeszyty???....NIE!!!....Pójdzie do rodziców, kolegów, ukradnie sprzeda aby nabyć integral w TYM MOMENCIE...bo i tak tą kasę będzie musiał wydać tylko, że w rozłożeniu na dłuższy okres, a tak "zapnie pasa" i będzie miał trzy zeszyty w jednej chwili (i prawie 50% historii). Obawiam się, że jak integral będzie taki fajny i w małym nakładzie to spekulanci moment wykupią a później trzeba będzie dawać po 2-3 stówy na allegro albo się zadowolić zeszytami.
Do DETH.
Zapędziłem się i zapomniałem, że to tylko 7 albumów.
 

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 08, 2014, 06:53:27 am »
To racze Ty, nie rozumiesz naszych intencji.
Wydanie kolekcjonerskie będzie droższe, więc nie każdego będzie na niego stać, do tego nie wszystkich czytelników komiksów interesują dodatki. Kto ma mniejsze fundusze na swoją pasję, będzie sobie spokojnie kupował wydania zeszytowe. Czy dalej widzisz w tym jakiś problem?
Bo ja nie...

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 08, 2014, 07:17:44 am »
Chyba nie zrozumieliście mojej intencji. Jak klient będzie stał przed półką i zobaczy zeszyt nr 1 a obok integral 1-3 to co zrobi???
Może Cię zszokuję, ale... znajdą się jeszcze i tacy co kupią oba wydania. Ba! Mało. Kupią oba wydania w dwóch egzemplarzach! (jeden do czytania/do zafoliowania i drugi na bank do zafoliowania).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 08, 2014, 07:59:34 am »
Jak klient będzie stał przed półką i zobaczy zeszyt nr 1 a obok integral 1-3 to co zrobi???...

musiałaby ta osoba stać przed półką w sklepie komiksowym albo na jakimś festiwalu, bo na alei komiksu Ongrys podał, że wydania kolekcjonerskiego nie będzie w hurtowniach, więc i nie ma go co szukać w księgarniach...
A jak już ktoś stoi przed półką w sklepie komiksowym lub na festiwalu, to raczej nie przypadkowa osoba, tylko ktoś kto zna swoje preferencje w dziedzinie integral/zeszyty...


Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #193 dnia: Maj 08, 2014, 08:35:58 am »
że wydania kolekcjonerskiego nie będzie w hurtowniach, więc i nie ma go co szukać w księgarniach...

mam nadzieję, że przynajmniej na Gildę wrzucą bo faktycznie zapowiedź na maj jest a cen i dostępności nigdzie nie ma
Co do preferencji integral/zeszyt to passsss....każdy ma swój wybór. Ja biorę Integral tylko pytanie GDZIE go dostanę???....płacę od ręki żywą gotówką

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 08, 2014, 09:10:36 am »
mam nadzieję, że przynajmniej na Gildę wrzucą bo faktycznie zapowiedź na maj jest a cen i dostępności nigdzie nie ma
Co do preferencji integral/zeszyt to passsss....każdy ma swój wybór. Ja biorę Integral tylko pytanie GDZIE go dostanę???....płacę od ręki żywą gotówką


Cena okładkowa wydania kolekcjonerskiego nie będzie wyższa od sumarycznej ceny wydań zwykłych. Aczkolwiek ostatnio dyskonty z książkami oferują nawet 40% rabat, w takim przypadku faktycznie wydanie zbiorcze będzie nieznacznie (jak sądzę) droższe, ponieważ będzie dystrybuowane w inny sposób i raczej nie będzie do kupienia z taką zniżką.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything