trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 13, 2014, 10:40:09 am »
Kolejne??...zostanie tylko II tom...(4-7)
Pisałem ogólnie o wszystkich wydaniach Hawkera.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 13, 2014, 11:31:15 am »
A przecież dobra sprzedaż Hawkera powinna zaowocować kolejnymi tego typu publikacjami.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #212 dnia: Maj 13, 2014, 11:32:56 am »
A przecież dobra sprzedaż Hawkera powinna zaowocować kolejnymi tego typu publikacjami.
Tutaj też masz rację :smile:

Dodatkowo to info powinno chyba trafić również tutaj :wink:
Chyba, że Ongrys już się nie zajmuje Wróblewskim... Ale nawet jeśli nie to warto zobaczyć, że:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36440.msg1257516.html#msg1257516

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #213 dnia: Maj 13, 2014, 12:00:19 pm »
Chyba, że Ongrys już się nie zajmuje Wróblewskim... Ale nawet jeśli nie to warto zobaczyć, że:

O, super. Co przypomina mi też, że pierwsze dwa tomy wciąż mam nieprzeczytane. Czekam też, aż ujawni się wydawca Binnio Billa, bo podobno ktoś ma go wydawać. Może Egmont jak już Kleksa skończy...

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 13, 2014, 12:22:30 pm »
Mogli trochę wystylizować ten napis Ongrys, żeby pasował do napisów u góry, ale i tak się cieszę, bo na okładce nie ma tygrysa.  :smile:


Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #215 dnia: Maj 13, 2014, 12:25:21 pm »
Ze staroci to proszę MARINE 9 tomów, Valeriana już ktoś wyłapał więc luz,

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #216 dnia: Maj 13, 2014, 12:37:22 pm »
Marine spoko, ale Tetfol - o tym marzę, o tym śnię.
W trzecim, niewydanym w Polsce tomie Tetfola jest postać cygańskiej dziewczyny, która ma za kompana niedźwiedzia i podróżuje z nim wozem. Chcę ten komiks. Można znaleźć ten tom Tetfola w sieci, przetłumaczony na polski. Przeczytałem kilka pierwszych stron i żądam tego na papierze.  :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #217 dnia: Maj 13, 2014, 12:38:55 pm »
a parę lat temu to bym jeszcze prosił o iana kaladine, ale teraz już wiem, że seria i tak się urywa bez sensu więc nie warto...

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #218 dnia: Maj 13, 2014, 02:24:59 pm »
Tetfol - o tym marzę, o tym śnię.

Tetfol chyba nie był wznawiany w ogóle, więc pewnie nie ma szans na materiały. I czy rzeczywiście dziś robiłby takie wrażenie jak w latach 90-ych?

a parę lat temu to bym jeszcze prosił o iana kaladine, ale teraz już wiem, że seria i tak się urywa bez sensu więc nie warto...

Też dobrze wspominam te dwa wydane u nas tomy.

A Vasco dobry był? Bo najmniej go pamiętam, a widzę, że seria powstaje do dziś, doczekała się już 25 tomów, wydań w integralach, więc chyba jest popularna. Choć oceny na BD średnie.


Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #219 dnia: Maj 13, 2014, 02:42:01 pm »
Ramirez82: "A Vasco dobry był?"
 
Pewnie że dobry. Z "Pegasusa" to była moja ulubiona seria.  Niestety autor (zarówno rysunków jak i scenariusza) zmarł kilka lat temu i raczej wątpię aby znalazł się godny jego kontynuator. Raczej też żaden z polskich wydawców na tę serie się nie pokusi. A szkoda.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 13, 2014, 02:45:58 pm »
A Vasco dobry był? Bo najmniej go pamiętam, a widzę, że seria powstaje do dziś, doczekała się już 25 tomów, wydań w integralach, więc chyba jest popularna. Choć oceny na BD średnie.

Jak czytałem na bieżąco wszystkie serie z Pegasusa (1990-1991) to Vasco najmniej mi podszedł, ale miałem wtedy raptem 10 lat. Teraz jeżeli miałbym wybrać najlepszy komiks z tamtego wydawnictwa, to wahałbym się właśnie pomiędzy Marine, a Vasco.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 13, 2014, 02:55:16 pm »
I czy rzeczywiście dziś robiłby takie wrażenie jak w latach 90-ych?
No jasne, że tak. Wieże Bois-Maury nie zestarzały się i Tetfol też nie. Tak samo jest podobno z Durango (dopiero kupię), a zapewne będzie z Hawkerem, Valerianem i Jeremiahem. Dobre retro nie jest złe. Ja bardzo lubię powtórzyć sobie czasem te dwa albumy, które u nas wyszły. Wszystkie 4 opowieści zawarte w tych dwóch albumach są super, o wilkołaku, o bestii z Gevaudan, o rycerzu i o tym mieście przyszłości. Znakomite opowieści. Uwielbiam. Dobra historia zawsze się obroni.
I początek trzeciego tomu też jest super. Tego też jest 7, tak jak Hawkera. Hmm...Ongrys?  :biggrin:

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #222 dnia: Maj 13, 2014, 02:58:11 pm »
Raczej też żaden z polskich wydawców na tę serie się nie pokusi. A szkoda.

Pewnie nie, bo to jednak długa seria. Chociaż ostatnio wydawcy jakoś chętniej sięgają po takie serie: Durango, Jeremiah, czy Valerian.

Jak czytałem na bieżąco wszystkie serie z Pegasusa (1990-1991) to Vasco najmniej mi podszedł, ale miałem wtedy raptem 10 lat. Teraz jeżeli miałbym wybrać najlepszy komiks z tamtego wydawnictwa, to wahałbym się właśnie pomiędzy Marine, a Vasco.

No mi właśnie w tamtych latach też jakoś nie podchodził, pewnie dlatego w ogóle go nie pamiętam. A dziś takie historyczne klimaty i klasyczne rysunki bardziej by do mnie przemawiały, ale z Pegasusami nie miałem styczności dobrych kilkanaście lat.

Ja bardzo lubię powtórzyć sobie czasem te dwa albumy, które u nas wyszły. Wszystkie 4 opowieści zawarte w tych dwóch albumach są super, o wilkołaku, o bestii z Gevaudan, o rycerzu i o tym mieście przyszłości. Znakomite opowieści. Uwielbiam. Dobra historia zawsze się obroni.
I początek trzeciego tomu też jest super. Tego też jest 7, tak jak Hawkera. Hmm...Ongrys?  :biggrin:

Skoro czytane dziś, wciąż robią wrażenie, to ok. Bo trochę się obawiałem, że z Tetfolem, może być trochę jak z komiksami Raczkiewicza.

http://www.bedetheque.com/serie-1050-BD-Tetfol.html

Aż dziwne, że w ogóle nie wznawiali tej serii...

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #223 dnia: Maj 13, 2014, 03:09:32 pm »
Nie wiem jak Was, ale paru moich ówczesnych kolegów zniechęcały od tej serii rysunki, ich zdaniem nieco zbyt sztywne w porównaniu np. z "Tetfolem". Mi to nie przeszkadzało i mocno się ucieszyłem gdy wstawki autorstwa jej twórcy odnalazłem w wydanej częściowo przez Egmont "Tajemnicy Trójkąta" (serii skądinąd słabej). Ponadto Gilles Chaillet (bo o nim mowa) upchał na kartach "Vasco" masę umiejętnie wkomponowanych informacji z dziejów wczesnorenesansowych Włoch. I do tego zwykle z przekonującą intrygą przewodnią. Podobno około 2001 r. jeden z naszych ówczesnych wydawców trochę się tą serią interesował. Widać jednak niezbyt skutecznie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #224 dnia: Maj 13, 2014, 03:12:33 pm »
Myślę, że to co w tamtych czasach zniechęcało mnie do Vasco, dziś wręcz zachęcałoby mnie. Czyli rysunki i epoka w której rozgrywa się akcja komiksu.

 

anything