trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 464683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 13, 2014, 03:25:08 pm »
No to może pewnego dnia jeśli rynek nam się nie zawali, a np. Ongrys czy Taurus opublikują już wszystkie tomy "Hawkera" i "Valeriana" to napiszemy do nich petycje o "Vasco" i "Tetfola"? ;)
 
Swoją drogą ciekaw też byłem serii "Ivor" zapowiedzianej wraz z "Bruce'm Hawkerem" w "Świecie Młodych":
 
http://www.bedetheque.com/BD-Ivor-Tome-1-Un-jour-un-mercenaire-9749.html

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 13, 2014, 03:47:49 pm »
Skoro czytane dziś, wciąż robią wrażenie, to ok. Bo trochę się obawiałem, że z Tetfolem, może być trochę jak z komiksami Raczkiewicza.
To komiksy Raczkiewicza były kiedykolwiek dobre?  :smile:

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 13, 2014, 03:49:30 pm »
To komiksy Raczkiewicza były kiedykolwiek dobre?  :smile:
Oj to zaraz się na Ciebie rzuca.. Oj, rzuca. A to wszystko kwestia gustu.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 13, 2014, 05:14:45 pm »
To komiksy Raczkiewicza były kiedykolwiek dobre?  :smile:

pewnie nigdy. stąd tez publikacje samego komiksu w Świecie Młodych (wszak redakcja przeca nie miała innych fajnych komiksów polskich autorów, więc wzięła ten najsłabszy). No i też reedycje i nowe przygody też wychodza wyłacznie dlatego, że to kiepskie jest i ludzie nie chcą tego kupować. Wszak Ongrys ma mnóstwo kasy, to przecież międzynarodowa korporacja i stać ich na wtopienie kasy na tym tytule.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 13, 2014, 05:49:59 pm »
Raczkiewicz to niestety - moim zdaniem - uwierzył, że potrafi rysować realistycznie i zamiast pójść ścieżką "Kuśmidra i Filo" wziął się za Verne'e i Tajfuna. Miał szczęście, że Świat Młodych obniżył loty w doborze materialu w latach 80., dzieki czemu na nim wychowało sie pokolenie, które teraz kupuje albumy na zasadzie sentymentu, powrotu do lat dziecinnych, stąd też nie ma mowy o sukcesie innych polskich rysowników z tamtych lat. Ale wiadomo - każda dyskusja o gustach prowadzi donikąd.  :badgrin: 
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2014, 05:58:39 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline keram

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 13, 2014, 06:19:50 pm »
Marine - jak najbardziej.
Vasco - niekoniecznie.



 
Swoją drogą ciekaw też byłem serii "Ivor" zapowiedzianej wraz z "Bruce'm Hawkerem" w "Świecie Młodych":
 
http://www.bedetheque.com/BD-Ivor-Tome-1-Un-jour-un-mercenaire-9749.html

Były jakieś zapowiedzi w "Świecie Młodych"?
A jakie wydawnictwo ok. 2001 starało się o Vasca? (obstawiam Motopol).

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 13, 2014, 06:33:22 pm »
Mogli trochę wystylizować ten napis Ongrys, żeby pasował do napisów u góry, ale i tak się cieszę, bo na okładce nie ma tygrysa.  :smile:



Ten dolny napis wygląda fatalnie, psuje cały efekt pięknej okładki... Kolejny gafa po Parkerze, mam nadzieję, że będzie druga wersja - poprawiona...

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 13, 2014, 06:37:13 pm »
Ten dolny napis wygląda fatalnie, psuje cały efekt pięknej okładki... Kolejny gafa po Parkerze, mam nadzieję, że będzie druga wersja - poprawiona...
A znacie takie pojęcie jak księga znaku? Trzymają się po prostu swojego logo i z tego co widzę u nich na stronie to nigdy nie wprowadzili innej kolorystyki dla logo i jakiejkolwiek innej zmiany (wyszarzenia, rozmycia, itd.).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 13, 2014, 06:40:03 pm »
W wydaniu zbiorczym logo powinno znaleźć się na grzbiecie, to moim zdaniem byłaby najlepsza opcja. Ciekawi mnie, gdzie będzie można zakupić ten komiks, poza KW...

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 13, 2014, 06:50:01 pm »
W wydaniu zbiorczym logo powinno znaleźć się na grzbiecie, to moim zdaniem byłaby najlepsza opcja. Ciekawi mnie, gdzie będzie można zakupić ten komiks, poza KW...
Pewnie tutaj: http://ongrys.pl/zamowienia.php
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 13, 2014, 06:50:12 pm »
A znacie takie pojęcie jak księga znaku? Trzymają się po prostu swojego logo i z tego co widzę u nich na stronie to nigdy nie wprowadzili innej kolorystyki dla logo i jakiejkolwiek innej zmiany (wyszarzenia, rozmycia, itd.).
Księga znaków, księgą znaków, ale sa też sławetne wyjątki, gdy logo ulega zmianom zgodnie z charakterem tego jaki produkt "sprzedaje", ale takie cuda to tylko w dużych korporacjach. Warner Bros. od jakiegoś czasu robi to po mistrzowsku. Nic dziwnego, że komuś marzy się, że Ongrys pójdzie ta drogą. Ach jak to byłaby dopracowana okładka, gdyby logo Ongrysa pojawio się w stylistyce tytułu.  :smile:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 13, 2014, 07:48:19 pm »
Keram: "Były jakieś zapowiedzi w "Świecie Młodych"? A jakie wydawnictwo ok. 2001 starało się o Vasca? (obstawiam Motopol)."
 
Z tego co pamiętam to gdzieś w okolicach marca/kwietnia 1991 r. była taka reklama. Niewielki kwadracik z okładkami "Ivora" i "Bruce'a". Według identycznego schematu jak reklama Codem/TM-Semic z 2 czerwca 1990 r.
 
Według moich "źródeł" (m.in. miłej pani z księgarni "Marianna" w dawnym Instytucie Francuskim) tym wydawnictwem był Siedmioróg.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 13, 2014, 07:52:16 pm »
no ja tez mialem stycznosc z komiksami Pegasusa, ale niewiele z nich pamietam :razz:
Bardzo ladna okladka hawkera, zapowiada sie naprawde fajna rzecz. szkoda, ze nie dostaniemy od razu 7tomow, ale i  tak jest dobrze.   
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 13, 2014, 08:30:10 pm »
no ja tez mialem stycznosc z komiksami Pegasusa, ale niewiele z nich pamietam :razz:
To sobie odśwież pamieć.


Ian Kaledine czytałem wszystki tomy i... słaby ten komiks.
Tetfol - podobał mi sie. Te wydane w Polsce tomy sa całkiem niezłe. Dalej jest gorzej. Strasznie infantylna ta seria.
Vasco - genialna architektura. Bardzo ciekawa seria.
Marine - zabawna. Chociaż jest sporo podobnych serii...
Bruce J. Hawker - bardzo fajny. Też czytałem całość, ale na pewno go kupię. Bardzo lubię rysunki Vance'a
Zapowiadany wtedy Ivor... nie najgorszy, ale do "Wież" to mu daleko.
Zapowiadanego Bec-En-Fer - nie znam...

« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2014, 08:34:02 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 13, 2014, 08:48:45 pm »
ciekawe gdzie czytałeś kontynuacje.... heheh
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.