Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 463086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 27, 2014, 07:25:03 am »
Możesz podać przykład?

Ongrys na wszystkie swoje wydania kolekcjonerskie stosuje inny rabat, mniejszy niż na pozostałe. Dlatego też Incal itp, żeby cokolwiek zarobić, sprzedaje ze zniżką 10 czy 15 %, a Gildia daje 25%, sprzedając niemal w tej samej cenie, co kupuje.

:evil:
No cóż... Może ktoś chce odkupić darmowego Filutka za 10,75 pln'ów?  :badgrin:

Ale w czym masz problem? Malutki wydawca wykupił dość drogie stoisko na Targach, którego koszty (wraz z dojazdem, noclegiem i wynagrodzeniem sprzedawców) musi wrzucić w cenę albumów na stoisku. A wiadomo, ze sprzedają się niemal wyłącznie nowości, kilkadziesiąt sztuk. Naprawdę sądzisz, że może zaproponować większy rabat, niż największy sklep w Polsce, sprzedający tysiące egzemplarzy miesięcznie?

A jeśli dobra cena jest dla Ciebie ważniejsza, niż taki dodatek jak Filutek, to po co kupowałeś? Trzeba było kupić w Gildii, a nie marudzić...

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 27, 2014, 07:47:41 am »
A jeśli dobra cena jest dla Ciebie ważniejsza, niż taki dodatek jak Filutek, to po co kupowałeś? Trzeba było kupić w Gildii, a nie marudzić...
Przed KW sklep.gildia.pl nie podała żadnych info odnośnie ceny tej pozycji. Incal dał rabat 10%, więc idąc tym tokiem myślenia spodziewałem się zniżki w okolicach tych 10-15%. Zatem w takim przypadku wolałem zapłacić na stoisku, by właśnie tak jak piszesz w jakiś sposób "zwróciło się coś" za stoisko na KW.
Co do ceny innych rzeczy z Ongrysa - wstrzymałem się właśnie z Wróblewskim, bo tutaj miałem pewność, że ten tytuł będzie z -25%.
Hajsy robią swoje...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 27, 2014, 09:08:03 am »
ja tam dałem zarobić Incalowi- kto pierwszy ten lepszy...i jeszcze się nie mogłem doczekać to zapłaciłem przesyłkę 13zł...Większość marudzi i liczy każdą złotówkę ale wieczorem idzie do knajpy i wydaje 50zł na piwo i żarcie...ale fakt faktem zostaje więcej na piwo..;). Jakby mi ktoś kiedyś powiedział, że ten komiks będzie za 120zł to bym i tak kupił. Więc tylko się cieszyć, ze został wydany a nie narzekać, że tu czy tam jest różnica paru złotych.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 27, 2014, 09:58:16 am »
Ale faktem jest, że strategia coraz niższej ceny poprzez wyczekiwanie njawiekszego rabatu prowadzi do.. Monopolizacji rynku a to wcale nie jest fajne, bo w pewnym momencie duży może zaj..ć małego wydawcę. Choćby nie płacąc na czas. Należy się cieszyć, że Ongrys działa, wydaje - a kupować tak jak serce podpowiada. Na Targach dochodziła cała otoczka - atmosfera bezcenna!  :biggrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 27, 2014, 04:18:00 pm »
Tak DWW - w warszawskim Centrum Komiksu stali klienci mogą kupić Hawkera ya 80 pln.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline danak

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #320 dnia: Czerwiec 05, 2014, 08:45:30 am »
Ludzie się rzucili na Bruce J. Hawkera - w sklepie Gildi od kilku dni puste pułki.

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/246903-bruce-j-hawker-wydanie-zbiorcze-tom-1

Ciekawe czy się jeszcze pojawi w okresie premiowanym zniżką 25%.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #321 dnia: Czerwiec 05, 2014, 10:23:28 am »
Ludzie się rzucili na Bruce J. Hawkera - w sklepie Gildi od kilku dni puste pułki.

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/246903-bruce-j-hawker-wydanie-zbiorcze-tom-1

Ciekawe czy się jeszcze pojawi w okresie premiowanym zniżką 25%.
Myślę, że nie...ja bym teraz rzucił zeszytówkę cz.1 poczekał jaki będzie odzew rynku a następnie ewentualnie zrobił dodruk integrala . Gildia jak to już wspomniano sprzedawała praktycznie po kosztach Hawkera pewnie ze względu też na to, że go 'osierociła" w zapowiedziach na Festiwal Komiksowy. Nakład integrala też miał być niezbyt spory więc raczej szybko nie otrzymają nowych egzemparzy. Incal sprzedaje nadal po 89zł- sa też na allegro.

Offline danak

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #322 dnia: Czerwiec 05, 2014, 10:57:28 am »
Albo tak mizerny nakład, albo zarobkiewicze.
Pisało: termin oczekiwania - do jednego tygodnia.
Dziwny był ten komunikat.
W Biedronce trochę inaczej - promocja - 5 sztuk na sklep a resztę do magazynu  :smile:

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #323 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:19:34 am »
Czas oczekiwania w gildi zapewne wynika z braku bezposredniej wspolpracy z wydawca. A jezli wynika z braku towaru u wydawcy to gratuluje wydawcy :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #324 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:23:06 am »
Pisałem o tym wczoraj w innym temacie.
Bez paniki, Hawker będzie za jakiś czas.  :smile:

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #325 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:31:51 am »
peta18 - z drugiej strony , nie wiemy jaki był nakład... wydaje mi się, że był bardzo mały - tak więc chyba nie ma co gratulować wydawcy...
Bo w tej chwili musi ponosić znów koszty przygotowania komiksu do druku


druk raz np 1000 szt egzemplarzy to nie to samo co 2 x 500 szt


tak czy inaczej - cierpliwie czekamy na dodruk, tym bardziej że ta sytuacja na pewno nakręciła spiralę "potrzeby posiadania" :)

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #326 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:35:49 am »
peta18 - z drugiej strony , nie wiemy jaki był nakład... wydaje mi się, że był bardzo mały - tak więc chyba nie ma co gratulować wydawcy...
Bo w tej chwili musi ponosić znów koszty przygotowania komiksu do druku


druk raz np 1000 szt egzemplarzy to nie to samo co 2 x 500 szt


tak czy inaczej - cierpliwie czekamy na dodruk, tym bardziej że ta sytuacja na pewno nakręciła spiralę "potrzeby posiadania" :smile:

Ale nie ma pewnie dodruku, bo komiks normalnie jest jeszcze u wydawcy. Tylko gildia najprawdopodobniej jest dogadana z innym sklepem np. Cenrum Komiksu, na wspolne zamowienie.
I nie do konca masz racje z tym ze druk 1000 szt. to nie to samo co 2x500 szt.. Jezeli drukarnia nie zniszczyla matryc to kosz bedzie raczej tami sam.
I jest co gratulowac, bo skoro zostalo przygotowane np. 500 szt. ktore juz zeszly to raczej wydawca jest zadowolony, bo w koncu wydrukowal na start tyle ile trzeba.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #327 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:49:00 am »
JEŚLI nie zniszczyła matryc - to koszt będzie podobny:) ale na pewno nie taki sam.


tak czy inaczej - są to dobre problemy

Offline pioma10

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #328 dnia: Czerwiec 05, 2014, 12:13:31 pm »
peta18 - z drugiej strony , nie wiemy jaki był nakład... wydaje mi się, że był bardzo mały (...)

Słyszałem o 400 egzemplarzach.

Offline danak

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #329 dnia: Czerwiec 05, 2014, 03:58:32 pm »
Wydawanie równolegle integrala i pojedyńczego JEDNEGO albumu to mocno ryzykowne.
Nie wiem czy taka sytuacja miała kiedyś miejsce na naszym rynku.
Jakby wydali na raz dwa pojedyńcze albumy to myślę że chętniej można by się zdecydować na ich kupno.
Czekać kilka miesięcy na kolejne tomy gdy można mieć od razu trzy to nie jest dobre posunięcie.
Marzy mi się jednak aby tak dwojako wychodziły pozycje.


P.S. Tak się zastanawiam po co te głupie podwójne kody weryfikacji? Czyste szaleństwo pomysłodawcy  :???:

 

anything