Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 463134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwiec 05, 2014, 04:05:42 pm »
P.S. Tak się zastanawiam po co te głupie podwójne kody weryfikacji? Czyste szaleństwo pomysłodawcy  :???: ??:
Jakie kody weryfikacji?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwiec 05, 2014, 04:22:12 pm »
Jakie kody weryfikacji?
Młody jest i system sprawdza, czy te posty jakiś bot nie wpisuje.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwiec 05, 2014, 04:27:42 pm »
Młody jest i system sprawdza, czy te posty jakiś bot nie wpisuje.
Aaaa. Rzeczywiscie sa kody do ilus tam postow. Zpaomnialem o tym.
Buk, Hodor i Dziczyzna

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwiec 27, 2014, 01:23:09 am »
Młody jest i system sprawdza, czy te posty jakiś bot nie wpisuje.
To ciekawe. Ja też jestem młody i na dodatek moje posty wypisuje jakiś bot (budzę się rano, tzn. zwykle około 10, i patrzę, co tu nowego bot napisał), a nie mam żadnych kodów. Chyba złoże jakieś zażalenie, czy coś. A tak przy okazji ongrysowego wątku, to może ktoś wie, dlaczego na gildii Hawker integral od bodajże soboty ma stały status dostępności 1 tydzień, który się nie rusza ani w te, ani wewte?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2014, 01:40:34 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline giera

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #334 dnia: Lipiec 14, 2014, 03:04:24 pm »
[size=0pt]„Przypadki prof. Filutka” to drobny przedsmak tego, co nas czeka - 3 tomy komiksów zebranych [/size][size=0pt]Zbigniewa Lengrena
https://dybuk.wordpress.com/2014/07/14/przypadki-prof-filutka/
[/size]
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline graves

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #335 dnia: Lipiec 25, 2014, 06:58:31 pm »
Wczoraj przeczytałem 3 część "Z archiwum Jerzego Wróblewskiego".
Świetne. Pierwsza część to paski z gazety z 1976 roku, gdzie Wróblewski jedynie wstawił ilustracje do tekstu - mimo to historia jest bardzo fajnie poprowadzona i dobrze się ją czyta. Druga część to ostatni niedokończony (przez śmierć Wróblewskiego) komiks-western. Wielka szkoda, że nie dokończony... Już za dwa lata będzie 25 rocznica śmierci rysownika.  :sad:
Jak ten czas leci.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #336 dnia: Lipiec 25, 2014, 07:44:50 pm »
Zgadzam się w pełnej rozciągłości. Poprzednie tomy również prezentują ciekawy materiał. Niemniej wartość trzeciego to przede wszystkim właśnie ostatnia, niedokończona praca mistrza. Chociaż tytułowa historyjka obrazkowa ("Skarb Irokezów") również nadspodziewanie wciągająca. Odpowiedzialny za tekst Andrzej Białoszycki zdecydowanie czuł klimat gatunku, a do tego potrafił rozpisać angażującą czytelnika opowieść (a przynajmniej tak było w moim przypadku).

Offline Holsten

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 26, 2014, 02:29:33 pm »
Trzeci tom Wróblewskiego zamówiłem, ale jeszcze do mnie nie dotarł. Z poprzednich dwóch najlepszy jest oczywiście James Hart - klasyczna dla Wróblewskiego sensacyjna historia rysowana realistyczną kreską.

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #338 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:13:02 pm »
Właśnie na facebuczku Ongrysa zgadłem, że komiks niespodzianka wydany 4.X to ... "Josephine" Clarenca Weatherspoona (odcineczki prasowe). To w Produkcie były bodajże, prawda?

Super Niespodzianka...

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #339 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:21:16 pm »
Super Niespodzianka...
Te 3 kropki oznaczają, że niefajna? Mam gdzieś taki zeszyt z Mandragory (coś tam...czarnego lądu), ale jakoś go nie czytałem. Właśnie przypomniałem sobie, że mam taką kupkę komiksów kupionych parę ładnych lat temu nad morzem za grosze w namiotach i prawie nic nie przeczytałem (chyba tylko Batmana machnąłem). Leży tam właśnie Josephine, jakiś Mega Marvel z Hulkiem na okładce, Silver Surfer Moebiusa i jakieś tam inne rzeczy. Może się za tę kupkę komiksów zabiorę, bo mi właśnie o tej Josephine przypomniałeś.  :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #340 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:29:42 pm »
nie, te trzy kropki nie mają ukrytego znaczenia

ja się naprawdę bardzo cieszę. bo nawet jakiś czas temu się tu na forum pytałem w jakich periodykach była Josephine drukowana, bo podoba mi się styl Clarenca Weatherspoona (już się szykuję na Toshiro)
wychodzi na to że chociaż mi tu ludzie udzielili wyczerpującego info to już nie muszę szukać

Super... {nic nie znaczące trzy kropki znowu}

Offline FloreK9

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #341 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:55:17 pm »
Gratuluje poprawnej odpowiedzi :) To mnie Pan chciał "doprecyzować" z komiksem Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego. Dokładnie o to mi chodziło. :)

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #342 dnia: Wrzesień 02, 2014, 10:02:35 pm »
tak jak wyjaśniłem - bez tej ostatniej podpowiedzi moją jedyną szansą na sukces było windowanie się na czyiś placach ;) mam nadzieję, że nie chowasz urazy {na forum nie ma Panów, jestem Sławek}
ale jak padły słowa "przygodowy" i "magazyn komiksowy" to klapeczki sie ustawiły w odpowiedniej pozycji

Offline FloreK9

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #343 dnia: Wrzesień 02, 2014, 10:14:44 pm »
W żadnym wypadku o urazie mowy być nie może. :smile: Szczerze gratuluje trafnej odpowiedzi, a moja wynikała z tego, że bardziej chciałbym mieć możliwość zakupu tego komiksu niż tak naprawdę się na nich znam. :P Zgłębiam tą wiedzą od 3-4 lat (po wielu latach przerwy po erze TM-Semic) i jeszcze sporo tajemnic przede mną. :wink:

Offline donTomaszek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #344 dnia: Wrzesień 03, 2014, 04:20:32 pm »
Silver Surfer Moebiusa
To akurat bardzo fajny komiks! Powinienes nadrobic jak najszybciej :)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything