trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alfred2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:12:13 pm »
Czyli jak się okazuje reedycję żbików wydaje Ongrys.
Ciekawe czy pociągną całość , czy to jakieś sondowanie rynku z tym pierwszym numerem.
Nie było przecież żadnych zapowiedzi ,a może się mylę ?  :shock:

Offline BOUNCER

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #346 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:07:08 pm »
Jaki jest nakład reedycji Żbika?? Nie ma mnie w kraju i zastanawiam się czy wysyłać kogoś na miejscu po zakup czy może kupię za 3 mc-e jak przylecę ?!

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:29:18 am »
Nakład nie jest potwierdzony tylko wisi informacja na fejsie, że na razie Ryzyko nr 1-3 wyjdzie na 100%.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 26, 2014, 11:09:02 pm »
Tak trochę po cichu, przed nam premiera drugiego tomu Sagi Valty.


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 27, 2014, 07:56:58 am »
O! Pierwsza część mi się spodobała bardziej niż przypuszczałem! Pewnie za sprawą tej fajnej podłej kobiety:)

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #350 dnia: Wrzesień 27, 2014, 09:13:25 am »
O! Pierwsza część mi się spodobała bardziej niż przypuszczałem! Pewnie za sprawą tej fajnej podłej kobiety:)
A mi za sprawą wspaniałych, niezwykle szczegółowych rysunków :smile:

Offline Itachi


Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #352 dnia: Styczeń 29, 2015, 08:03:31 am »
Ongrys pisze na FB:

Cytuj
Parę słów o planach na 2015.
Rok 2014 był dla Ongrysa dość rewolucyjny: liczba publikacji wzrosła z dwóch do kilkunastu rocznie. Rozpoczęliśmy dystrybucję kioskową. Sięgnęliśmy po nieco nowszy komiks, niż dotychczas ("Josephine") - na razie trudno powiedzieć, czy będzie to stałe poszerzenie kręgu zainteresowań, czy jednorazowa akcja. Planujemy publikować komiksy frankofońskie, najchętniej znane, klasyczne serie w postaci wydań zbiorczych. Rok 2015 będzie rokiem kontynuacji.
"Kapitan Żbik" - staramy się o prawa do zeszytów z pierwszej dziewiątki. Niestety na razie nie jestem w stanie podać żadnych konkretów - które dokładnie zeszyty, w jakiej kolejności, w jakich terminach.
"Bruce J. Hawker" - Wznowienie pierwszego integrala, wydanie drugiego oraz wydanie albumów 4-7. Z komiksu frankofońskiego chcielibyśmy też rozpocząć publikację jeszcze jednej serii (również w postaci integrali), np. na jesień.
"Z Archiwum Jerzego Wróblewskiego" - W 2015 planowane są trzy zeszyty: zapowiadany już "Tarzan", przygody bydgoskiego kolegi Kapitana Żbika, czyli Kapitana Jasnego, a także klasyczny komiks sensacyjny "Brunatny Pająk".
Komiksy Tadeusza Baranowskiego - wznowienie "Podróży smokiem Diplodokiem", mam też nadzieję, że w 2015 uda się wznowić jeszcze jeden album.
Tajfun - "Afera Bradleya" (jak uda się odnaleźć wszystkie plansze i wykonać kolor) oraz kontynuacja "Nowych reguł gry" (jak powstaną).
"Prof. Filutek" - trwają prace nad drugim tomem, ale trudno powiedzieć, czy ukaże się w 2015, bo jest to dość czasochłonne.
"Saga Valty" - wydanie trzeciego albumu, jeśli tylko ukaże się w Belgii.
Antologia komiksów Szarloty Pawel - od dawna zapowiadana i wciąż odkładana - mam nadzieję, że w 2015 uda się ją przygotować.
Jak na Ongrysa, podobnie jak w roku 2014, to wciąż ambitne plany. Zobaczymy co z tego uda się wykonać. A może uda się do tego zestawu dołożyć coś jeszcze?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 29, 2015, 10:32:01 pm »
Jestem ciekaw co do tej serii frankofońskiej, która ma być w postaci integrala i najchętniej znana (rozumiem, że znana w Polsce)...
Na co stawiacie?

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #354 dnia: Styczeń 29, 2015, 10:38:35 pm »
Tetfol. :)

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #355 dnia: Styczeń 29, 2015, 10:45:59 pm »
Jestem ciekaw co do tej serii frankofońskiej, która ma być w postaci integrala i najchętniej znana (rozumiem, że znana w Polsce)...

Ale skąd że znana?


Tetfol



http://forum.alejakomiksu.com/viewtopic.php?f=109&t=8007&start=140#p175123



Cytuj
Tetfol - nie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2015, 10:51:30 pm wysłana przez Kokosz »

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #356 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:06:27 am »




http://forum.alejakomiksu.com/viewtopic.php?f=109&t=8007&start=140#p175123



No to wychodzi, że są jakieś szanse na "Mroczne Miasta" lub "Skład Główny" od Ongrysa. W końcu słowa "nie" przy nich nie ma. :)

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #357 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:26:16 am »
A nie chodzi czasem o Marine? :razz:

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #358 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:44:25 am »
Ale skąd że znana?
Ongrys tak napisał.
No to wychodzi, że są jakieś szanse na "Mroczne Miasta" lub "Skład Główny" od Ongrysa. W końcu słowa "nie" przy nich nie ma. :smile:
Chyba Miasta w integralu odpadają, niektóre albumy mają grubo ponad 100 stron (to już jest dużo), poza tym nie wiem czy by ktoś zdecydował się wydać taki integral ze względów estetycznych, historie od siebie mocno się różnią (nie tylko liczbą stron), jedne są kolorowe - inne biało-czarne, jedne pionowe - inne poziome.

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #359 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:59:18 am »
A nie chodzi czasem o Marine? :razz:
Możesz mieć rację. Ale wolałem zakląć rzeczywistość i nie dostrzegać tej serii na liście. :wink: