Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #360 dnia: Styczeń 30, 2015, 09:10:39 am »
Ongrys tak napisał.

Linkowana lista na forum Alei to odpowiedź na pytanie "czy rozważacie porzucone serie". Odpowiada bardziej na pytanie "czego się nie spodziewać", niż "czego się można spodziewać".

"Znane" to raczej znane na świecie, niekoniecznie w Polsce, a już całkiem niekoniecznie wydawane wcześniej w Polsce. Wcale nie oznacza, że ten jesienny integral będzie z którejś z porzuconych serii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 09:18:46 am wysłana przez Kokosz »

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #361 dnia: Styczeń 30, 2015, 10:36:16 am »
"Znane" to raczej znane na świecie, niekoniecznie w Polsce, a już całkiem niekoniecznie wydawane wcześniej w Polsce. Wcale nie oznacza, że ten jesienny integral będzie z którejś z porzuconych serii.
Jasne, można to interpretować różnie, ja wziąłem pod uwagę to, że Ongrys pisał o integralu a już wcześniej wydał Hawkera, który był już u nas znany i sprzedał się świetnie, myślę że to im dało dużo do myślenia i będą chcieli ten sukces powtórzyć, zwłaszcza że wydawanie integrali serii, które nie są znane polskiemu czytelnikowi jest mocno ryzykowne (co odczuł Egmont), Taurus nie bez powodu wydaje właśnie Valeriana w integralu mimo iż 2 tomowe Asgard i Providence wydawane były oddzielnie.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #362 dnia: Styczeń 30, 2015, 11:22:31 am »
Spodziewam się, że będą kontynuowali wydawanie komiksów Vance`a, o czym w swoich wypowiedziach już napomknęli.

Offline burberry

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 30, 2015, 11:43:10 am »
Obstawiam, że będzie to Bruno Brazil, wydany tak samo jak BJH.
Bóg Cię kocha

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 30, 2015, 12:10:04 pm »
Ongrys tak napisał.
Chyba Miasta w integralu odpadają, niektóre albumy mają grubo ponad 100 stron (to już jest dużo), poza tym nie wiem czy by ktoś zdecydował się wydać taki integral ze względów estetycznych, historie od siebie mocno się różnią (nie tylko liczbą stron), jedne są kolorowe - inne biało-czarne, jedne pionowe - inne poziome.
chyba aż tak różnorodnie to nie jest; nie wiem, które albumy MM masz na myśli, pisząc "inne poziome", ja takich nie znam, no chyba że masz na myśli tzw hors-serie, czyli publikacje MM nie będące komiksami. ale generalnie się zgadzam - małe szanse na integralne MM. ja raczej obstawiam (zaklinając rzeczywistość:) Skład Główny.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 30, 2015, 01:13:37 pm »
chyba aż tak różnorodnie to nie jest; nie wiem, które albumy MM masz na myśli, pisząc "inne poziome", ja takich nie znam, no chyba że masz na myśli tzw hors-serie, czyli publikacje MM nie będące komiksami. ale generalnie się zgadzam - małe szanse na integralne MM. ja raczej obstawiam (zaklinając rzeczywistość:) Skład Główny.
Mam na myśli 10 i 11 tom, o albumach nie będących komiksami nawet nie piszę bo one mają mega dziwne formaty.
A może to będzie integral Hugo?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 30, 2015, 04:42:58 pm »
Obstawiam, że będzie to Bruno Brazil, wydany tak samo jak BJH.

Na facebooku zaprzeczyli, Bruno Brazil na razie nie. Jednocześnie dali nadzieję na Skład Główny.

A może to będzie integral Hugo?

Ale Hugo nie był od dawna wznawiany, nie ma materiałów. Egmont w którychś odpowiedziach pisał, że jak będą materiały, to rozważą wydanie.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #367 dnia: Styczeń 30, 2015, 09:10:02 pm »
Marzy mi się Daniel Dudek ( Douwe Dabbert) ale seria liczy ponad 20 albumów wiec raczej odpada.
Obstawiam więc Marine - chyba 9 tomów więc akurat na dwa integrale - to by mi pasowało.
Ale i tak najbardziej ciekawi mnie co będzie zawierała  Antologia komiksów S. Pawel . 
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline piotrassss

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 05, 2015, 08:42:30 am »
Mam pytanie,

czym różni się najnowsze wydanie Antresolka:
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/262002-antresolka-profesorka-nerwosolka

od 248 stronicowego wydania:
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/221569-tadeusz-baranowski-antresolka-profesorka-nerwosolka-egz-nienumerowane

Rozumiem, że w wersji kolekcjonerskiej jest też Podróż smokiem diplodokiem (80 stron?) I Przepraszam, remanent (64 strony ?) I tego nie ma w nowym wydaniu. Biorąc pod uwagę pozostałe strony, zostaje ich 248-80-64=104, czyli dokładnie tyle ile ma nowe wydanie.

Czy w tym najnowszym wydaniu równierz są: archiwalne komiksy z udziałem Nerwosolka, w tym pierwszy odcinek, który miał ukazać się w magazynie "Alfa", a także wszystke epizody opublikowane w Belgii, rysowane do "Tintina" ?

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 05, 2015, 11:55:32 am »
czym różni się najnowsze wydanie Antresolka od 248 stronicowego wydania

Czy w tym najnowszym wydaniu równierz są: archiwalne komiksy z udziałem Nerwosolka, w tym pierwszy odcinek, który miał ukazać się w magazynie "Alfa", a także wszystke epizody opublikowane w Belgii, rysowane do "Tintina" ?

Liczba stron sie zgadza, ale zawartość jest zupełnie inna. W najnowszym wydaniu nie ma komiksów archiwalnych z Tintina, Alfy itp.


Na str. 1-94 są trzy części Nerwosolka, a na pozostałych stronach: 8 str dotyczących produkcji filmu animowanego z Nerwosolkiem i Diplodokiem (3 str tekstu - wywiady - oraz 5 str grafiki) oraz biogram autora i reklama.


Tadeusz Baranowski na swoim profilu FB zamieścił zdjęcia wszystkich dodatkowych stron:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205877237237156&set=pcb.10205877264317833
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2015, 12:01:09 pm wysłana przez Ongrys »

Offline Bogumil

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 05, 2015, 12:35:41 pm »
A ja mam nadzieję, że Ongrys będzie kontynuować Largo Wincha.

Offline Holsten

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 05, 2015, 05:43:57 pm »
Ja również czekam na Bruno Brazila. Marine? Co to za tytuł. Nic w necie nie znalazłem.

Offline graves

"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Holsten

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 05, 2015, 06:27:43 pm »
Mój błąd. Dzięki. Sięgnął bym chętnie po każdy z pozostałych komiksów Pegasusa.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 05, 2015, 09:00:36 pm »
http://www.bedetheque.com/serie-2586-BD-Marine.html
Marine to bym poczytał. I jeszcze to było fajne: http://www.bedetheque.com/serie-5882-BD-Timothee-Titan.html Strasznie mi się ten komiks podobał.
Patrząc po tytułach, to u nas wydali pierwszy tom z okładką drugiego.
Coś jak drugi Hawker, który wyszedł z okładką trzeciego.

 

anything