trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #525 dnia: Wrzesień 15, 2015, 01:53:41 pm »
jakby ktoś przegapił to jest dodruk (chyba wcześniej nie było o tym wspominane)
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/197483-skad-sie-bierze-woda-sodowa

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #526 dnia: Wrzesień 15, 2015, 03:28:57 pm »
"Rodryk" na planszach - http://paradoks.net.pl/read/27546


Rysunki są świetne. Zakup obowiązkowy. Jeden z moich ulubionych artystów.


jakby ktoś przegapił to jest dodruk (chyba wcześniej nie było o tym wspominane)
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/197483-skad-sie-bierze-woda-sodowa


Dzięki. Wstyd się przyznać. Ja przegapiłem. Oczywiście błąd naprawię. To także jeden z moich ulubionych artystów.


Dzięki Ci Ongrysie. :biggrin:



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #527 dnia: Wrzesień 15, 2015, 08:44:05 pm »
jakby ktoś przegapił to jest dodruk (chyba wcześniej nie było o tym wspominane)
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/197483-skad-sie-bierze-woda-sodowa
Czy to jest/będzie TEN dodruk  z naniesionymi zmianami o których wspominał Ongrys?

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #528 dnia: Wrzesień 15, 2015, 08:53:59 pm »
Czy to jest/będzie TEN dodruk  z naniesionymi zmianami o których wspominał Ongrys?


Być może jest to odpowiedź na Twoje pytanie na forum Alei Komiksu?


http://forum.alejakomiksu.com/viewtopic.php?t=8007&p=177345#p177345



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline nori

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #529 dnia: Wrzesień 16, 2015, 06:11:21 am »
Wybaczcie za może głupie pytanie, ale czy jest gdzieś w sieci jakiś spis/lista wszystkich albumów  Baranowskiego z zaznaczeniem różnic w poszczególnych wydaniach? Tak szczerze, to już się pogubiłem, co warto zakupić, a co można sobie odpuścić gdyż nie wnosi nic nowego.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #530 dnia: Wrzesień 16, 2015, 07:48:28 am »
Wybaczcie za może głupie pytanie, ale czy jest gdzieś w sieci jakiś spis/lista wszystkich albumów  Baranowskiego z zaznaczeniem różnic w poszczególnych wydaniach? Tak szczerze, to już się pogubiłem, co warto zakupić, a co można sobie odpuścić gdyż nie wnosi nic nowego.

Chyba nie ma dokładnego spisu.

Generalnie nowsze wydania są zazwyczaj lepsze. Z wydań Egmontu Nerwosolek jest ok, w Wodzie Sodowej i Orient Menie są braki (WS - 1 plansza, OM - 2 plansze i ilustracje), a Praktyczny Pan w chwili premiery był ok, a potem Tadeusz Baranowski dorysował nowe odcinki, których siłą rzeczy w albumie nie ma. W wydaniu Ongrysa braki są uzupełnione.

Diplodok jest kompletny w każdym wydaniu, Bestia także, pozostałe tytuły miały chyba tylko jedno wydanie, więc nie masz dylematu.

To tak z grubsza, oczywiście są pewne drobniejsze szczegóły, jak choćby wspominane ostatnio różnice w dialogach w Wodzie sodowej, ale to naprawdę drobiazgi, poza tym trudno zawyrokować która wersja jest lepsza - po prostu są dwie różne. Tak jak kolory do "Kleksa - Smocze jajo". Są dwie wersje i już - nie ma lepszej czy gorszej.

Jak masz kupować od nowa to na pewno wersje Ongrysa, jak masz Egmonty i rozważasz wymianę, to Nerwosolka nie ma sensu, a co do pozostałych - musisz zdecydować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2015, 07:56:31 am wysłana przez Kokosz »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #531 dnia: Wrzesień 16, 2015, 07:51:17 am »
Wybaczcie za może głupie pytanie, ale czy jest gdzieś w sieci jakiś spis/lista wszystkich albumów  Baranowskiego z zaznaczeniem różnic w poszczególnych wydaniach? Tak szczerze, to już się pogubiłem, co warto zakupić, a co można sobie odpuścić gdyż nie wnosi nic nowego.
mimo tego, że mam niemało różnych wydań Baranowskiego, wcale nie uważam, że Twoje pytanie jest głupie; potwierdzam - można się pogubić. chętnie bym się zapoznał z takim zestawieniem.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #532 dnia: Wrzesień 16, 2015, 09:08:10 am »
Chwilunia - dwie sprawy:

1/ Woda sodowa - czy w obecnym najnowszym wydaniu początkowe dialogi będą takie same jak w wydaniu "płóciennym"?

2/ Praktyczny Pan - o jaki wydaniu Ongrysa mowa? To zapowiedź?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #533 dnia: Wrzesień 16, 2015, 09:26:53 am »
Woda sodowa - czy w obecnym najnowszym wydaniu początkowe dialogi będą takie same jak w wydaniu "płóciennym"?

Nie, będą takie, jak w wydaniach MAW (przynajmniej pierwsze 8 stron Wody - nie wiem, czy jest więcej różnic...)

Wydanie Egmontu, wydanie płócienne i wydanie z 2012 mają nieco inne dialogi.

Praktyczny Pan - o jaki wydaniu Ongrysa mowa? To zapowiedź?

Nie, skrót myślowy. Chodziło o WS i planowane wkrótce wznowienie OM. PP pewnie też kiedyś zostanie wznowiony i na pewno braki będą uzupełnione.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #534 dnia: Wrzesień 16, 2015, 10:19:28 am »
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Czyli mając MAWowskie wydanie warto kupić obecne wydanie Wody  dla kolorów - ale nie dialogów. ;-)

Namawiaj, namawiaj Tadeusza na wznowienie Praktycznego Pana - koniecznie wzbogacone o nowe plansze..

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #535 dnia: Wrzesień 16, 2015, 10:34:02 am »
Czyli mając MAWowskie wydanie warto kupić obecne wydanie Wody  dla kolorów - ale nie dialogów. ;-)

Jeśli masz tylko wydanie z MAWu, warto kupić obecne wydanie Wody przede wszystkim dla trzeciego komiksu z przygodami detektywistycznymi, który w latach 80-tych nie miał wydania albumowego.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #536 dnia: Wrzesień 16, 2015, 10:58:01 am »
No ale jeśli mam wszystkie wydania - łącznie ze ŚM - to chyba mogę kupić, żeby wspierać wydawcę?  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #537 dnia: Wrzesień 16, 2015, 11:24:46 am »
No ale jeśli mam wszystkie wydania - łącznie ze ŚM - to chyba mogę kupić, żeby wspierać wydawcę?  :cool:

Jasne.

I najlepiej od razu 5 sztuk, bo czy może być lepszy pomysł na prezenty dla znajomych?  :D

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #538 dnia: Wrzesień 16, 2015, 01:23:52 pm »
ktoś kiedyś proponował (pytał / snuł fantazje) wydanie zbiorcze szlurpa i burpa (czyli o zmroku plus bezdomne wampiry) - byłaby szansa (jakakolwiek, kiedykolwiek) na coś takiego czy ongrys odpowiada na ten pomysł zdecydowanym "NIE"?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2015, 01:29:51 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #539 dnia: Wrzesień 16, 2015, 06:15:26 pm »
wydanie zbiorcze szlurpa i burpa (czyli o zmroku plus bezdomne wampiry) - byłaby szansa (jakakolwiek, kiedykolwiek) na coś takiego czy ongrys odpowiada na ten pomysł zdecydowanym "NIE"?

Ongrys nigdy nie mówi NIE w temacie wydania komiksów Tadeusza Baranowskiego. A co dopiero zdecydowane...

No, chyba że pytanie dotyczy "Na co dybie w wielorybie..."

Ale Wampiry wydaje Kultura Gniewu...