Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #600 dnia: Październik 14, 2015, 06:59:29 am »
Ongrysie, wydajesz kolejnego zbika,  może warto info dać kiedy, miesiąc rok było poprzednio to wydane. Może warto jakieś kalendarium co w tamtym roku się działo np. Strajki, gdzie, kto rządził, co było na świecie i inne takie ogólne info i jakie komiksy wtedy się ukazywały np. Tytus 4, ile lat miał christa, co wtedy robił Baranowski, gdzie był Rosiński. Parę fajnych info do wygrzebania w necie, a komiks dla kolekcjonera zyska plus. Co Ty na to?   

Może 4 strony więcej + reklamy Kubusia, Baranowskiego, jesteś z Tym w kioskach, Baranowski i Kubuś nie, taka reklama może podnieść sprzedaż, 1 zł więcej nam 30+ 40+ lat kolekcjonerom nie zrobi różnicy, a chyba nastolatki nie są targetem tej serii :smile:

Dokładniejsze informacje o poprzednim wydaniu faktycznie mi umknęły, a warto by to uzupełnić.

Co do przedstawienia kontekstu - pomysł jest ciekawy, ale obawiam się, że wymagałby znacznie więcej niż chwili na wygrzebanie w necie, zbyt łatwo można by popełnić jakiś błąd. Nie da się również w prosty sposób dołożyć 4 stron - na zeszyt Żbika składają się dwa arkusze po 16 stron.

Co do miejsca na dodatkowe materiały albo reklamę - pierwsze kilkanaście zeszytów zawiera 32 strony komiksu, potem już tylko 31, więc będzie jedna strona do wykorzystania.

Pamiętasz jeszcze kto podrzucił ci pomysł hawkera jakieś 8 lat temu?

Przyznam, że większość tytułów wydanych przez Ongrysa (a także tych nie wydanych) była sugerowana i proponowana wielokrotnie - w mailach, na forach, na FB, na festiwalach itp. Rekordzistą pod tym względem jest chyba "Hugo".

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #601 dnia: Październik 14, 2015, 08:18:17 am »
Przyznam, że większość tytułów wydanych przez Ongrysa (a także tych nie wydanych) była sugerowana i proponowana wielokrotnie - w mailach, na forach, na FB, na festiwalach itp. Rekordzistą pod tym względem jest chyba "Hugo".

Mam nadzieję, że tytuły takie jak Comanche, Bernard Prince, Bruno Brazil, czy Władcy chmielu też są w czołówce tych proponowanych.  8)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #602 dnia: Październik 14, 2015, 11:57:54 am »
Choć mam wszystkie tomy "Hugo", to nowe wydanie chętnie bym przygarnął. Idealny byłby integral. Pojedyncze tomy na lepszym jakościowo papierze także kupię. Hugo to genialny komiks, rysunki, stylistyka, poszczególni bohaterowie, kreacja świata. Mistrzostwo. Szkoda, że istnieje tylko 5 tomów. Ostatnio pojawił się Merlin, fajny komiks, jednak Hugo "bije go na głowę". Komiks perfekcyjny.


Drogi Ongrysie jeśli istnieje jakaś szansa na wznowienie Hugo, to należy z niej skorzystać. Ja biorę po 2 albumy.


Z podobnych gatunkowo komiksów w stylistyce marynistycznej, chętnie bym widział "Marine". Cóż, marzenie :smile:

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #603 dnia: Październik 14, 2015, 12:02:41 pm »
Śmiem twierdzić, że Hugo miałby lepsze perspektywy od wstawionej już do planu wydawniczego Kryształowej Szpady/Rapiera - biorąc pod uwagę opinie z forum..  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #604 dnia: Październik 14, 2015, 12:24:14 pm »
Tylko ze Ongrys nie jest jedynym chetnym do Hugo, a na pewno wydaliby w integralu...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #605 dnia: Październik 14, 2015, 12:37:38 pm »
Pan TK wspominał, że chętnie by go wydał. Jednak brak odnowionych materiałów stał na przeszkodzie. Ostatnio, obiło mi się o uszy, że Hugo został "odświeżony". Nie wiem na ile to wiarygodne?
Chyba istnieją też historie, które nie znalazły się w formie albumów.
Kto pierwszy wyda, ten lepszy :smile:


"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #606 dnia: Październik 14, 2015, 01:20:30 pm »
Kto pierwszy wyda, ten lepszy :smile:

Na Zachodzie skanują Hugo, więc materiały będą. Zapowiada się polska wojna o Hugo, a wygra... ten kto da więcej.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #607 dnia: Październik 14, 2015, 01:26:38 pm »
wygra... ten kto da więcej.

Acha, czyli pewnie dostaniemy Hugo w pojedynczych albumach w miękkiej...

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #608 dnia: Październik 14, 2015, 02:24:33 pm »
Śmiem twierdzić, że Hugo miałby lepsze perspektywy od wstawionej już do planu wydawniczego Kryształowej Szpady/Rapiera - biorąc pod uwagę opinie z forum..  :cool:
Opinie bywają czasem bardzo mylące np. my wyrażamy się o Hugo w samych superlatywach bo to nasze dzieciństwo a opinie na BD są dość słabe: http://www.bedetheque.com/serie-2579-BD-Hugo.html  :shock:
Ja liczę na integral 5 tomów + krótka historyjka o pojedynku Biskota.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #609 dnia: Październik 14, 2015, 02:26:46 pm »
Fajnie, ze ongrys ciagnie Zbika. BTW pewnie nabede zbiorczego hugo, ale wolalbym tytul, ktorego jeszcze u nas nie bylo  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #610 dnia: Październik 14, 2015, 08:01:46 pm »
Mam nadzieję, że tytuły takie jak Comanche, Bernard Prince, Bruno Brazil, czy Władcy chmielu też są w czołówce tych proponowanych.  8)

A ja mam nadzieję, że w czołówce jest Luc Orient.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #611 dnia: Październik 14, 2015, 10:11:56 pm »
Prawda jest taka, że Hugo chce Egmont, a z nimi nikt z tych mniejszych nie może konkurować, więc sprawa wydaje się przesądzona.
Obstawiam 5 tomów wydanych jak Asteriks, Smerfy czy inne Tintiny po 19,99-24,99 zł za jeden.

Offline blackwaterpark

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #612 dnia: Październik 14, 2015, 10:34:45 pm »
[...]
Obstawiam 5 tomów wydanych jak Asteriks, Smerfy czy inne Tintiny po 19,99-24,99 zł za jeden.

Szkoda.  :sad:

Obyś się pomylił.  :wink:

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #613 dnia: Październik 14, 2015, 11:21:01 pm »
A ja mam nadzieję, że w czołówce jest Luc Orient.
taaa...!! jestem za, i to bardzo!
jednocześnie nie podzielam entuzjazmu ani miłośników "Władców chmielu", ani "Hugo", a tym bardziej "Iana Kaledine" czy "Marine". z klasycznych "orbitowców" preferuję "Vasco" i "Tetfola".
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline radef

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #614 dnia: Październik 15, 2015, 06:11:49 am »
Szkoda.  :sad:
Obyś się pomylił.  :wink:
Ale przynajmniej cena byłaby fajna!
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja