Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #615 dnia: Październik 15, 2015, 07:00:53 am »
Głównym odbiorcą Hugo mają być dzieci i w sumie w porównaniu do Merlina jest to komiks faktycznie dziecięco-młodzieżowy tak więc wydanie w zeszytach wydaje się najsłuszniejszym rozwiązaniem bo trafi do szerokiego grona młodych czytelników. Niewątpliwie dużym plusem jest też, że kazdy zeszyt to zamknięta historia więc nie każdy musi kupić wszystkie tomy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie jak Ongrys -Integral dla kolekcjonerów i zeszytówki dla dzieci- i wilk syty i owca cała :biggrin:

Offline flagranta

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #616 dnia: Październik 15, 2015, 07:31:12 am »
Najlepszym pomysłem na wydanie "Hugo" jest zarówno wersja albumowa jak i integral.
Co do komiksów z Pegasusa ja najbardziej chciałbym zobaczyć Jana Kaledine'a, następnie Marine, Vasco i Tetfola. Ale biorę wszystkie te komiksy jeśli ktoś je wyda :smile:

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #617 dnia: Październik 15, 2015, 07:47:26 am »
Najlepszym pomysłem na wydanie "Hugo" jest zarówno wersja albumowa jak i integral.
Co do komiksów z Pegasusa ja najbardziej chciałbym zobaczyć Jana Kaledine'a, następnie Marine, Vasco i Tetfola. Ale biorę wszystkie te komiksy jeśli ktoś je wyda :smile:

Nic dodać, nic ująć, podpisuję się pod tym obiema rękami.

Offline szuwarek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #618 dnia: Październik 15, 2015, 10:27:26 am »
Ja najbardziej bym się cieszył z Tetfola i Hugo w integralach.

Offline blackwaterpark

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #619 dnia: Październik 15, 2015, 03:54:44 pm »
[...] Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie jak Ongrys -Integral dla kolekcjonerów i zeszytówki dla dzieci- i wilk syty i owca cała :biggrin:

''Dzieci do szkół (literaci do piór, robotnicy do fabryk'' - jak mawiał Gomółka).

Dzieci niech się uczą, a sprawy komiksów pozostawią nam, dorosłym...  :wink:

PS. Jeśli kiedykolwiek miałbym syna, to dałbym mu na imię Integral - cóż za piękny wyraz...!  :lol:

Offline nox-dl

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #620 dnia: Październik 16, 2015, 08:54:25 am »
PS. Jeśli kiedykolwiek miałbym syna, to dałbym mu na imię Integral - cóż za piękny wyraz...!  :lol:

Strach się bać, jak nazwałbyś córkę.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #621 dnia: Październik 16, 2015, 09:13:08 am »
Oczywiście, że obwoluta!

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #622 dnia: Październik 16, 2015, 09:33:23 am »
Strach się bać, jak nazwałbyś córkę.

Ja proponuję Kolekcja lub Edycja

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #623 dnia: Październik 16, 2015, 09:45:06 am »
Integral
....i Zakładka  to dzieci są Władka

Offline Bobo

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #624 dnia: Październik 16, 2015, 10:11:54 am »
''Dzieci do szkół (literaci do piór, robotnicy do fabryk'' - jak mawiał Gomółka).
Dzieci niech się uczą, a sprawy komiksów pozostawią nam, dorosłym...  :wink:

Proszę nie stosuj liczby mnogiej, jestem dorosły, mam dzieci i wolałbym, żeby Hugo wyszedł w pojedynczych tomach (oczywiście może równocześnie wyjść w integralu jak Bruce J. Hawker). Chyba nie ulega wątpliwości, że Hugo to fantastyczny komiks dla dzieci. U mnie córcia ma własną najniższą półeczkę, na której trzyma swoje książeczki, codziennie wieczorem wybiera sobie co czytamy na dobranoc i przynosi to do łóżka - w zeszłym tygodniu np. przeczytaliśmy wszystkie trzy tomy Hildy. Bardzo często wyjmuje sobie komiksy sama, aby pooglądać i pouczyć się czytania. Nie włożę jej przecież na półkę integrala, którego ledwo co podniesie.
U mnie w domu komiksy się czyta, a nie są po to, żeby ładnie wyglądać na półce :)
Także jeżeli chodzi o mnie to w wyścigu o Hugo kibicuję Egmontowi, którego ceny pojedynczych albumów są ostatnio bardzo niskie. Ewentualnie każdego innemu wydawcy, który obieca, że wyda Hugo w pojedynczych albumach.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #625 dnia: Październik 16, 2015, 10:40:03 am »
Propozycja: Universal War One w jednym sześciotomowym integralu. Bo dobrego hard sf nigdy dość!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #626 dnia: Październik 16, 2015, 11:27:13 am »
W pełni popieram, choć nie jest to aż takie piękne hard jak "Wieczna wojna". Pozwolę sobie jeszcze zauważyć, że niewydane u nas tomy 4-6 są imo jeszcze lepsze niż 1-3, a te ostatnie swego czasu zdobyły przychylność naszych czytelników. Aż dziwne, że Egmont nie pociągnął tego do końca.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #627 dnia: Październik 16, 2015, 12:02:45 pm »
Universal War One jak najbardziej  :smile: może być w integralu albo w zeszytach.

Jest też kontynuacja Universal War Two (dotychczas 2 tomy się ukazały)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #628 dnia: Październik 16, 2015, 12:59:05 pm »
Jest też kontynuacja Universal War Two (dotychczas 2 tomy się ukazały)


Do której, w Polsce, ktoś prawdopodobnie zakupił licencję. Było gdzieś wspomniane około 2 lat temu. Sam widziałem wpis, gdzie któryś wydawca wspomina o zakupie praw do UW2 oraz, że nie on jest za to odpowiedzialny.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #629 dnia: Październik 16, 2015, 01:02:04 pm »
Nie rozumiem. Ktoś zakupił prawa i nie jest za to odpowiedzialny?