Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 463343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #675 dnia: Luty 26, 2016, 05:34:38 pm »
ok. wydawało mi się że licencja jest na serię, nie na pojedyncze tomy (jak w przypadku fistaszków). co do tłumaczenia, składu drukarskiego i tym podobnych - właśnie taką nierealną ewentualność dogadania się z egmontem brałem pod uwagę.
Licencja moze byc i na serie, ale jezeli wydajesz komiks z danej serii to zawsze placisz ustalony % x deklarowany naklad x cena okladkowa. Jak robisz dodruk to tez placisz za kazdy wydrukowany egzemplarz.
Moze cos pomylilem, ale cos w ten desen bedzie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #676 dnia: Luty 28, 2016, 07:10:32 pm »
dwa pytania, może ktoś się orientuje:


1) czy będzie wydane "Porady Praktycznego Pana" ?


2) czy będzie wznowienie/dodruk "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia" ?
The darkness will swallow everything

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #677 dnia: Luty 28, 2016, 07:11:44 pm »
na 1. na pewno tak.. było o tym w styczniu na fejsie...

na 2. nie wiem, ale poczekaj. Ongrys tu często zagląda to pewnie powie, bo sam jestem ciekaw...

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #678 dnia: Luty 28, 2016, 07:19:20 pm »
na 1. na pewno tak.. było o tym w styczniu na fejsie...

na 2. nie wiem, ale poczekaj. Ongrys tu często zagląda to pewnie powie, bo sam jestem ciekaw...


ad. 1 - tak coś mi się właśnie zdawało :) , dobra wiadomość


ad. 2 - nie załapałem się na tamto wydanie a brakuje mi do kolekcji  :mad:  wystarczy mi zwykłe wydanie. "Podróż smokiem Diplodokiem" było wznowione więc mam nadzieję, że w tym przypadku też tak będzię


dzięki
The darkness will swallow everything

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #679 dnia: Luty 29, 2016, 07:21:32 am »
czy będzie wznowienie/dodruk "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia" ?

Praktyczny Pan będzie. W "Orient Menie" jest zapowiedź.

"Bestia" też, ale po wydaniu "Ciotki Fru-Bęc". A Ciotka jest kolorowana od nowa (pisał o tym na swoim profilu Tadeusz Baranowski), tylko nie wiadomo ile jeszcze to potrwa.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #680 dnia: Luty 29, 2016, 07:51:56 am »
Ongrysie, czy (niewydane u nas) węgierskie komiksy (głównie do scen. Tibora Cs. Horvatha, ale innych też) wchodzą w ogóle w zakres Waszego zainteresowania, czy nie?

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #681 dnia: Luty 29, 2016, 08:14:23 am »
Ongrysie, czy (niewydane u nas) węgierskie komiksy (głównie do scen. Tibora Cs. Horvatha, ale innych też) wchodzą w ogóle w zakres Waszego zainteresowania, czy nie?

Przyznam, że mam do nich pewien sentyment, ale nie sądzę.

Trzeba by szukać autorów, za granicą, pozyskać materiały (nie wiadomo, czy są w postaci elektronicznej), przygotować tłumaczenie z węgierskiego, sfinansować druk i jeszcze znaleźć chętnych do kupienia. Wygląda to wszystko na mnóstwo pracy i spore ryzyko finansowe.

Może gdyby znalazł się jakiś partner i sponsor? Nie tak dawno byłem na wystawie komiksów węgierskich, chyba w Węgierskim Instytucie Kultury. Gdyby tego typu instytucja była zainteresowana wydaniem tych komiksów w Polsce, to Ongrys mógłby nawiązać współpracę, ale samodzielnie raczej nie.

Mamy teraz inne tematy na tapecie: drugi tom Filutka, kolejne albumy Tadeusza Baranowskiego, komiksy Szarloty Pawel czy Jerzego Wróblewskiego. Wydaje mi się, że są one ciekawsze niż komiksy węgierskie.

Offline Jan Janek

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #682 dnia: Luty 29, 2016, 08:51:59 am »


A jakie komiksy Pawel konkretnie?

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #683 dnia: Luty 29, 2016, 09:23:20 am »
A jakie komiksy Pawel konkretnie?

Planowana przez Ongrys antologia miałaby zawierać (podobnie jak to było w przypadku "Witka Sprytka") różne krótsze komiksy, spoza głównych serii (czyli Kleksa i Kubusia), np:

Przygody Żąbielka
Interfejs z ludzką twarzą
Zakupy z Maksem
Sopel i inni
itp.

Licencję na całą serię z Kleksem obecnie ma Egmont. Ongrys nie może opublikować żadnych komiksów z Kleksem, niezależnie od tego czy Egmont je wyda, czy też nie.

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #684 dnia: Luty 29, 2016, 09:31:29 am »
A czy są jakieś szanse (i chęci) na wydanie Historii wyssanej z sopla lodu?

No jakby nie było macie w ofercie komiksy obu autorów ;)

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #685 dnia: Luty 29, 2016, 09:44:41 am »
A czy są jakieś szanse (i chęci) na wydanie Historii wyssanej z sopla lodu?

Jasne, wszystkie komiksy Tadeusza Baranowskiego mają w Ongrysie szansę.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #686 dnia: Luty 29, 2016, 09:46:04 am »
Mamy teraz inne tematy na tapecie: drugi tom Filutka, kolejne albumy Tadeusza Baranowskiego, komiksy Szarloty Pawel czy Jerzego Wróblewskiego. Wydaje mi się, że są one ciekawsze niż komiksy węgierskie.


Przede wszystkim, dzięki za odpowiedź. Potwierdzam: te wymienione powyżej są ciekawsze. Po prostu byłem ciekaw, jak sprawy mogą stać w przypadku komiksów węgierskich.


I dodatkowe pytanie: czy poza edycjami z Wieczoru Wybrzeża, Ongrys planuje wydać inne prace J.Wróblewskiego? Bo jak rozumiem, prawa do jego prac z Relaxu ma Egmont?

Offline Michaś P.

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #687 dnia: Luty 29, 2016, 10:15:23 am »
A może spróbuj wydać "Przygody Papilo" - mi się nie udało dotrzeć do wydawcy/autora, może Tobie się uda. W sumie materiał chyba na 6 albumów po ok. 48 stron.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #688 dnia: Luty 29, 2016, 10:46:00 am »
I dodatkowe pytanie: czy poza edycjami z Wieczoru Wybrzeża, Ongrys planuje wydać inne prace J.Wróblewskiego?

Planuje, ale to na razie mgliste plany. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

A może spróbuj wydać "Przygody Papilo" - mi się nie udało dotrzeć do wydawcy/autora, może Tobie się uda. W sumie materiał chyba na 6 albumów po ok. 48 stron.

Raczej nie...
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 10:58:52 am wysłana przez Ongrys »

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #689 dnia: Luty 29, 2016, 12:16:07 pm »
Dzięki za błyskawiczne odpowiedzi. Pozostaję do dyspozycji :-)

 

anything