Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #705 dnia: Marzec 05, 2016, 01:35:48 pm »
Materiały w postaci elektronicznej chyba są.
W sieci można znaleźć informacje o wydawanej właśnie kolekcji komiksów Erno Zorada.

Pewnie masz rację, ale jak wspominałem - Ongrys woli zająć się innymi tytułami.

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #706 dnia: Kwiecień 01, 2016, 09:20:25 pm »
Ja zwyczajnie chciałbym podziękować wydawnictwu Ongrys za wydanie kontynuacji Składu głównego. Jeszcze nawet nie czytałem pierwszego integrala, podejrzewam nawet, że mi się zbytnio nie spodoba. Ale być może leżałby on sobie w szafie kolejnych kilka lat w nadziei, że ktoś wyda kolejne tomy. Tymczasem po 6 latach od pierwszego integrala małemu wydawnictwu udało się wydać kontynuację 20 zł taniej niż Egmontowi (oczywiście biorę poprawkę na to, że w dwójce jest 16 stron mniej)! Brawo! W ramach podziękowań kupiłem w miarę szybko Ongrysowy integral :)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #707 dnia: Kwiecień 02, 2016, 09:15:16 am »
Tymczasem po 6 latach od pierwszego integrala małemu wydawnictwu udało się wydać kontynuację 20 zł taniej niż Egmontowi (oczywiście biorę poprawkę na to, że w dwójce jest 16 stron mniej)!

Dziękuję za miłe słowa.

Odnośnie ceny - jest ona niższa od Egmontowaj głównie ze względu na inną dystrybucję, opartą o sklepy komiksowe a nie hurtownie (podobnie jak inne wydania kolekcjonerskie Ongrysa). Gdyby tak sam album miał trafić do hurtowni (a w związku z tym do innych księgarni internetowych), cena okładkowa zapewne wyniosłaby 140 zł. A może jeszcze nieco więcej, bo przy wyższej cenie okładkowej byłyby wyższe tantiemy dla Castermana.

Tak przy okazji - to kolejny przykład pokazujący, że "cena okładkowa" staje się pojęciem zupełnie fikcyjnym...

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #708 dnia: Kwiecień 02, 2016, 09:23:36 am »
Mój egzemplarz po części ufundowało allegro (kupon za 20 zł), ale saym wydaniem nie mogę się nacieszyć. Ten okładkowy lakier, ten zapach jest o niebo lepszy niż w tomie pierwszym...

Offline Holsten

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #709 dnia: Kwiecień 02, 2016, 10:24:40 am »
Ja przedwczoraj sięgnąłem po RODRICKA Vance. Świetna rzecz. Szkoda, że skończyło się na 2 tomach. Proszę o więcej tego typu tytułów. Może teraz Ramiro, Bob Morane lub Bruno Brazil?

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #710 dnia: Kwiecień 02, 2016, 11:44:12 am »
Odnośnie ceny - jest ona niższa od Egmontowaj głównie ze względu na inną dystrybucję, opartą o sklepy komiksowe a nie hurtownie (podobnie jak inne wydania kolekcjonerskie Ongrysa). Gdyby tak sam album miał trafić do hurtowni (a w związku z tym do innych księgarni internetowych), cena okładkowa zapewne wyniosłaby 140 zł. A może jeszcze nieco więcej, bo przy wyższej cenie okładkowej byłyby wyższe tantiemy dla Castermana.

Dobrze wiedzieć. Bo mnie przyzwyczajonemu do wysokich rabatów włączyła się kontrolka ostrzegawcza - ej, co taki mały rabat, chyba wydawca chce sobie za dużo zarobić. No ale jak wyobrażam sobie, że cena okładkowa przy dystrybucji przez hurtownię wyniosłaby te 140 zł i więcej, to ta kontrolka szybko gaśnie.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Shinue

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #711 dnia: Kwiecień 03, 2016, 03:37:19 pm »
Czyli "Składu głównego" nie będzie w dyskontach?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #712 dnia: Kwiecień 03, 2016, 03:49:04 pm »
Odnośnie ceny - jest ona niższa od Egmontowaj głównie ze względu na inną dystrybucję, opartą o sklepy komiksowe a nie hurtownie (podobnie jak inne wydania kolekcjonerskie Ongrysa). Gdyby tak sam album miał trafić do hurtowni (a w związku z tym do innych księgarni internetowych), cena okładkowa zapewne wyniosłaby 140 zł. A może jeszcze nieco więcej, bo przy wyższej cenie okładkowej byłyby wyższe tantiemy dla Castermana.

Tak przy okazji - to kolejny przykład pokazujący, że "cena okładkowa" staje się pojęciem zupełnie fikcyjnym...


Bardzo ale to bardzo szanuję Was za takie podejście.
perły przed wieprze

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #713 dnia: Kwiecień 03, 2016, 03:55:11 pm »
Czyli "Składu głównego" nie będzie w dyskontach?


w arosie/bonito jest
The darkness will swallow everything

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #714 dnia: Kwiecień 03, 2016, 07:37:29 pm »
Jeśli cokolwiek jest nie tak z albumami Ongrysa, bardzo proszę o informację - może być tu, na forum albo na maila. Jak mamy informację, to możemy potem interweniować w drukarni, żeby na to czy tamto zwrócili baczniejszą uwagę, tak jak było po publikacji Orient Mena. Nawet jak jakiś mankament jest w całym nakładzie i nie ma możliwości reklamacji czy wymiany na inny egzemplarz, to przynajmniej unikniemy takich błędów w przyszłości.

nie reklamowałem, bo ze względu niewielką objętość komiksu (komentarz dotyczył orient mena) ciężko mi było stwierdzić, czy przekrzywiony grzbiet był winą drukarni, czy nieodpowiedzialnego składowania w magazynie (poza tym mój egzemplarz nie miał żadnych innych defektów). w przypadku grubszych komiksów nie ma takich wątpliwości, ale jak na razie wszystkie większe gabarytowo pozycje od was docierały do mnie w stanie idealnym (z wyjątkiem pierwszego lub drugiego bruce hawkera, o czym kiedyś wspominałem).

niemniej będę pamiętał na przyszłość o zgłaszaniu uwag.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #715 dnia: Kwiecień 05, 2016, 09:28:22 am »
Podpisuję się pod podziękowaniami i pochlebnymi opiniami a propos Składu głównego. Prezentuje się świetnie! Choć akurat zapachu nie umiem ocenić tak jak to zrobił misiokles. Nie pamiętam już tomu egmontowego :) Teraz ma zupełnie inny, domowy zapach.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #716 dnia: Maj 18, 2016, 07:46:24 am »
Mam takie pytanie do wydawnictwa Ongrys, czy nie byłoby zainteresowane wydaniem integrala Slaine: Rogaty Bóg? Egmont potwierdził w odpowiedziach dla alei komiksu, że nie jest zainteresowany tą pozycja, a z wypowiedzi Studia Laine wnioskuje że wydanie tej pozycji przerasta ich możliwości (przynajmniej na obecną chwilę). W końcu to Bisley w najlepszym wydaniu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #717 dnia: Maj 18, 2016, 08:23:17 am »
Z tego co kojarzę, to nie powiedzieli "nie" - na razie będą przez najbliższe dwa lata wydawać wcześniejsze tomy ;)

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #718 dnia: Maj 18, 2016, 09:02:01 am »
ongrys też ma wydawać slaine'a? coś mi umknęło?

Offline misiokles