Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bluebeery

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #780 dnia: Październik 10, 2016, 01:16:49 pm »
Marine, to fajny komiks dla młodszych dzieci, niż te, dla których nadaje się Asteriks, Luke, czy Hugo. Urocza dziewczynka, uroczy piesek i urocze przygody. Takie dla dzieci ze starszaków i podstawówki (i dla starych koni jak my oczywiście też ;) ). Jestem za.
Jako stary koń nie mam wyjścia i również muszę być  za ;)

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #781 dnia: Październik 11, 2016, 09:50:21 am »
O ile cegła w postaci Kryształowego Miecza czeka na decyzję o zakupie, o tyle Marine miałoby status kupuję od razu.
Zatem poproszę o tą pozycję.
Kupując Kryształowy zwiększacie szansę na wydanie Marine. A ten pierwszy na prawdę świetnie wydany i niezły z niego grubas....jest trochę fajnych dodatkowych szkiców. Nie wiem dlaczego ale jak go oglądam to mam skojarzenie z ...Armadą

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #782 dnia: Październik 11, 2016, 01:07:02 pm »
Wydanie i dodatki super, jedyny minus to nie oddzielenie danych tomów okładkami (oczywiście są one pod koniec), tylko puszczenie wszystkiego jednym ciągiem.

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #783 dnia: Październik 11, 2016, 01:40:36 pm »
jedyny minus to nie oddzielenie danych tomów okładkami (oczywiście są one pod koniec), tylko puszczenie wszystkiego jednym ciągiem.

To nie do końca tak.

Pierwotnie wszystkie pięć albumów pierwszego cyklu miało 46 plansz + str tytułowa (jak większość albumów frankofońskich). To nie jest tak, że oryginalny wydawca w integralu pominął strony tytułowe rozdzielające poszczególne części. On je ZASTĄPIŁ dodatkowymi planszami, właśnie po to, by całość stanowiła jeden ciąg.

Skoro było to świadome działanie wydawcy i twórców, w polskim wydaniu nie odkręcaliśmy tego pomysłu i główny cykl poszedł tak samo - jednym ciągiem.

Za to żeby podkreślić że tom 6 jest osobną opowieścią, pomiędzy albumem 5 i 6 zostały umieszczone dodatki. Jest to też zgodne z kolejnością powstawania.

Offline weiter

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #784 dnia: Październik 11, 2016, 02:29:21 pm »
Chciałbym podziękować wydawnictwu Ongrys z wydanie Kryształowego Miecza.
W końcu poznam zakończenie historii, której czytaniem cieszyłem się dobre dwadzieścia lat temu.
Historii dziś już nie pamiętam, więc chętnie ją sobie odświeżę.
Do dziś jednak podobają mi się rysunki Crisse.
A samo wydanie jest rewelacyjne. Od razu widać, że od kolekcjonera dla kolekcjonerów.
Bardzo spodobał mi się pomysł z grafiką na grzbiecie.
I z grafiką w środku.
Egmontowcy powinni brać przykład z Ongrysa jak wydawać albumy kolekcjonerskie.
Panie Leszku. Niech pan idzie tą drogą!

Offline Funny

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #785 dnia: Październik 11, 2016, 04:56:19 pm »
Kupując Kryształowy zwiększacie szansę na wydanie Marine. A ten pierwszy na prawdę świetnie wydany i niezły z niego grubas....jest trochę fajnych dodatkowych szkiców. Nie wiem dlaczego ale jak go oglądam to mam skojarzenie z ...Armadą
Kryształowy Miecz oczekuje na decyzję o zakupie , bo nie jestem do końca przekonany do tego tytułu.
Chcę zajrzeć do starych wydań i przypomnieć sobie tą pozycję.
Marine natomiast pamiętam doskonale i dlatego zakup jest u mnie pewny.
Nie kupuję trykotów (poza kilkoma drobnymi pozycjami) i nic nie przekona mnie do zmiany poglądów. Po prostu za nimi nie przepadam.
Może wypadałoby podać kilka naprawdę dobrych argumentów, wobec wcześniejszej krytyki tej pozycji - kilka argumentów które przekonają nie tylko mnie , ale i innych kupujących.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #786 dnia: Październik 12, 2016, 01:35:15 pm »
Kiedy tego Dredda oni wydadzą?

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #787 dnia: Październik 12, 2016, 04:26:12 pm »
Z fejsbooka wydawnictwa (bo skąd można brać najbardziej aktualne wiadomości)?

"Na razie tylko orientacyjnie. Data: jak się uda to w tym roku. Cena i dystrybucja: zbliżona do integrala Kryształowego Miecza."

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #788 dnia: Październik 12, 2016, 04:41:06 pm »
to teraz czekać, aż wiadomy użytkownik po raz kolejny zacznie iterację tej samej tyrady.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #789 dnia: Październik 12, 2016, 05:14:31 pm »
No i super, liczę, że w tym roku się pojawi.

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #790 dnia: Październik 12, 2016, 05:32:13 pm »
Ja czekam na Praktycznego pana.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #791 dnia: Październik 12, 2016, 06:51:29 pm »
No i super, liczę, że w tym roku się pojawi.
Lepiej niech będzie dobrze przygotowany, niżli ja MM od Muchy, właściwie to lepiej niech przyszły rok. Pierwsze plany komiksowe dla wielu już i tak mocno budżet napinają, grudzień święta zawsze można rodzinę poprosić ale w pewnym wieku już nie wypada, poza tym jest tak ze zwrotnie podobny prezent trzeba dać darczyńcy. 
Powiedzmy z Dreddem jest jak po poście u Żydów zawsze lepiej odczekać by czerpać większą radość

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #792 dnia: Październik 13, 2016, 11:16:51 am »
Pierwotnie wszystkie pięć albumów pierwszego cyklu miało 46 plansz + str tytułowa (jak większość albumów frankofońskich). To nie jest tak, że oryginalny wydawca w integralu pominął strony tytułowe rozdzielające poszczególne części. On je ZASTĄPIŁ dodatkowymi planszami, właśnie po to, by całość stanowiła jeden ciąg.
Faktycznie! Zobaczyłem to dopiero w trakcie czytania. Zawsze integrale czytałem po jednym tomie oryginalnym czyli od jednej strony tytułowej do drugiej, w przypadku tego wydania plusem jest też tekturka z rysunkiem z okładki, którą wykorzystuję tu jako zakładkę.

Offline szuwarek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #793 dnia: Październik 14, 2016, 12:47:23 pm »
Czy integral Kryształowego Miecza ma ograniczoną dystrybucję? Znalazłem go tylko na Gildii i w Aros/Bonito. W innych sklepach (Dobre Książki, Literacka, Fantastyczne Światy, Czytam, Nieprzeczytane...) są tylko wersje albumowe.
Ongrysie?

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #794 dnia: Październik 14, 2016, 01:46:55 pm »
Czy integral Kryształowego Miecza ma ograniczoną dystrybucję?

W "zwykłej" dystrybucji są albumy w miękkiej oprawie, a także Filutek czy albumy Tadeusza Baranowskiego. Wydania zbiorcze, albumy w twardej oprawie (w tym seria "Sędzia Dredd") będą miały ograniczoną dystrybucję.

Przykładowo gdyby "Kryształowy Miecz" był dostępny w hurtowniach, jego cena okładkowa musiałaby wynieść ok. 210 zł, Składu Głównego 140 zł itd.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2016, 05:26:15 pm wysłana przez Ongrys »