Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szuwarek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #795 dnia: Październik 14, 2016, 05:48:11 pm »
No to wszystko wiadomo.
Wielkie dzięki za odpowiedź!

Offline bluebeery

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #796 dnia: Październik 14, 2016, 08:50:40 pm »
Ja czekam na Praktycznego pana.
Również czekam. Parę miesięcy temu na Facebooku Ongrys napisał że jest szansa na ten tytuł na MFKiG. Już po festiwalu, a o komiksie cisza. :(

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #797 dnia: Październik 27, 2016, 04:16:35 pm »
Szukam w internetach opinii/recenzji integrala Kryształowego Miecza, bez rezultatów, cisza w temacie. Rozumiem , że komiks nie stoi na mistrzowskim poziomie, ale czy na prezent dla dwunastolatka, który wielce ambitnych pozycji raczej nieoczekuje byłby odpowiedni? Pomoże któryś z kolegów.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #798 dnia: Październik 27, 2016, 04:31:13 pm »
Szukam w internetach opinii/recenzji integrala Kryształowego Miecza, bez rezultatów, cisza w temacie. Rozumiem , że komiks nie stoi na mistrzowskim poziomie, ale czy na prezent dla dwunastolatka, który wielce ambitnych pozycji raczej nieoczekuje byłby odpowiedni? Pomoże któryś z kolegów.

Jest tam parę gołych cycków i pośladków... Dwunastolatkowi może się to spodoba, ale czy jego rodzicom też?

Offline bluebeery

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #799 dnia: Październik 28, 2016, 11:26:08 am »
Szukam w internetach opinii/recenzji integrala Kryształowego Miecza, bez rezultatów, cisza w temacie. Rozumiem , że komiks nie stoi na mistrzowskim poziomie, ale czy na prezent dla dwunastolatka, który wielce ambitnych pozycji raczej nieoczekuje byłby odpowiedni? Pomoże któryś z kolegów.
Integrala nie czytałem ale znam 3 pierwsze części z magazynu "Komiks", czytałem je po raz pierwszy jako nastolatek. Wtedy mi się podobało ale bez szału. Wolałem dużo bardziej np. Hugo  i nadal wolę. Więc może temu dwunastolatkowi sprawisz integrala "Hugo" Bedu, no chyba że już go ma.

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #800 dnia: Październik 28, 2016, 12:26:37 pm »
Zawsze możesz mu podarować cztery tomy W poszukiwaniu ptaka czasu, mam wrażenie, że Kryształowy miecz był inspirowany tym tytułem.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #801 dnia: Październik 28, 2016, 03:05:20 pm »
Jest tam parę gołych cycków i pośladków... Dwunastolatkowi może się to spodoba, ale czy jego rodzicom też?
Zawsze możesz mu podarować cztery tomy W poszukiwaniu ptaka czasu, mam wrażenie, że Kryształowy miecz był inspirowany tym tytułem.
Integrala nie czytałem ale znam 3 pierwsze części z magazynu "Komiks", czytałem je po raz pierwszy jako nastolatek. Wtedy mi się podobało ale bez szału. Wolałem dużo bardziej np. Hugo  i nadal wolę. Więc może temu dwunastolatkowi sprawisz integrala "Hugo" Bedu, no chyba że już go ma.
Hugo, jak i np. Kosmiczne rupiecie już na przywołaną dwunastolatkę czekają. W planach również Mały Nemo.

Offline janjedlikowski

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #802 dnia: Listopad 05, 2016, 06:08:49 pm »
No jestem ciekaw jak Wam się podobało zakończenie Kryształowego miecza (pomijam 6 tom). Ja odniosłem wrażenie, że od 4 tomu scenariusz zaczął się lekko rozklejać, tzn w pierwszych 3 tomach był dość zwarty, a w 4 i 5 mamy dużo przeskoków pomiędzy lokacjami.
Spoiler: pokaż
 Jak rozumiem, w finale znowu zapanowała równowaga między dobrem a złem, z tym, że zła została Zoria zajmując miejsce Niebytu. Czy tak? 
Dodatkowo trzeba dodać, że komiks idzie ciurkiem, na pierwszy rzut oka nie widać kiedy kończy i zaczyna się kolejny tom. A nawet Crisse dorysował po dwie nowe strony pomiędzy każdym z tomów, które niejako miały powodować płynne przejścia pomiędzy tomami. Szczerze nie wiem czy było/jest to konieczne, ale nie jest też jakieś złe. No i trzeba przyznać, że tego 6 tomu to nie ma co czytać. Jak ktoś kupuje pojedyncze tomy, to szkoda kasy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2016, 07:56:32 pm wysłana przez janjedlikowski »

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #803 dnia: Listopad 09, 2016, 05:27:37 pm »
Jak ktoś kupuje pojedyncze tomy, to szkoda kasy.
Kryształowy kupiłem bo lubię fajnie wydane integrale europejskie. Ongrys spisał się jak zwykle świetnie jako wydawnictwo.
Co do samego komiksu to duże rozczarowanie. Rysunki mocno chaotyczne, mało czytelne, czasami wręcz karykaturalne (nie wiem dlaczego miałem skojarzenie z filmem "Goście, goście" jak oni się tam wyginali podczas przenoszenia w czasie). Komiks cały czas "krzyczy" rysunkiem, aż ciężko się wczytać w treść, której de facto za dużo nie ma. Historyjka prosta, zadania do wypełnienia jak w grze komputerowej, trochę prób zabawy z postaciami. Gdzieś tam padło sformułowanie, że komiks powstał w stylu "W poszukiwaniu ptaka czasu" (nie róbmy sobie jaj to trochę jak porównywać Władce Pierścieni do polskiej ekranizacji Wiedźmina).
Ogólnie ciężko mi zawyrokować do kogo w końcu jest przeznaczony ten komiks? Dla dzieci raczej nie bo jest trochę golizny, dla dorosłego również nie ze względu na infantylność.
Szczerze to odbiorcy upatruję głównie w osobach jak ja, kierujących się sentymentem, którzy chcą mieć tą pozycję "odfajkowaną" w komplecie w swoich zbiorach.


Co do 6-tej części to tak jak z 4-tą Funky Kovala....każdy wie o co biega :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #804 dnia: Listopad 15, 2016, 08:54:43 am »
Z FB wydawnictwa:
Cytuj
Prace nad kolejnymi albumami zbliżają się do końca [Ringo; Sędzia Dredd Kompletne Akta 13; Kapitan Żbik Studnia]. Skład Główny tom 1 trafił już do drukarni.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #805 dnia: Listopad 15, 2016, 09:13:27 am »
I zobaczymy, ile będzie nowych nabywców tomu pierwszego. Oby Ongrys na tym nie wtopił i nie okazało się, że tęskniącym za dodrukiem tomu 1 jest zaledwie 50 osób...

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #806 dnia: Listopad 15, 2016, 09:20:34 am »
Z drugiej strony, ze względu na perspektywę dodruku pierwszego, kupiłem drugi.
Choć ekspresowo się pewnie nie wyprzeda.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #807 dnia: Listopad 15, 2016, 10:22:37 am »
Kto nie ma Składu, ten do sklepów.  :smile:  Jeden z najlepszych komiksów, jakie ukazały się w tym kraju.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #808 dnia: Listopad 18, 2016, 12:39:17 pm »
"Kapitan Kirb" - spore zaskoczenie. Przede wszystkim pod względem grafiki. Nie wiedziałem, że Mistrz może mnie jeszcze zaskoczyć, ale tutaj okazało się, że dysponował szerszym repertuarem ludzkich twarzy (a wiadomo, że ten element potrafił się u Mistrza powtarzać).
No i zaskoczyła mnie czystość, szczegółowość kreski, bo spodziewałem się czegoś bardziej w stylu "Pod korsarską banderą", w której kreska była bardziej swobodna.

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #809 dnia: Listopad 27, 2016, 07:31:51 am »

 

anything