Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 463105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #810 dnia: Listopad 27, 2016, 07:52:09 am »
(dosłownie) Grubo  :smile: Myślałem że już nie będzie Dredda w tym roku.

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #811 dnia: Listopad 27, 2016, 09:10:27 am »
zastanawiam sie czy ten case files nie podzieli losu essentiali z mandragory, ktore tez byly wydawane na bogato. nawet mimo taniej zlotowki mozna ten komiks kupic w oryginale taniej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 11:09:54 am wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #812 dnia: Listopad 27, 2016, 09:16:51 am »
Dredd, wreszcie <3
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #813 dnia: Listopad 27, 2016, 09:20:03 am »
@freshmaker
wielu wypowiadających się na tym forum  użytkowników deklaruje czytanie komiksów jedynie po polsku

A wielu pozostałych (np ja) nie kupuje zazwyczaj polskich wersji nie nawet ze względów finansowych (choć i tak kiedyś było) ale ze względu na obawy o jakość wydania (np. i szczególnie tłumaczenia) co w przypadku tego konkretnego wydawnictwa nie zachodzi, bo produkty Ongrysa są ZAWSZE najwyższej jakości


Więc ja wyjątkowo będę kompletował po polsku. I wydaje mi się, że sporo będzie takich jak ja...

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #814 dnia: Listopad 27, 2016, 09:34:32 am »
spoko. uczulam tylko na fakt ze case files to po prostu zebrane ciurkiem historie - sa wsrod nich historie bardzo fajne ale tez bardzo slabe. jakies bardzioej znane eventy sa i tak wydawane jako oddzielne albumy. do tego dochodzi kwestia ilosci miejsca na polce. ja zbieram wersje ang w sc i itak nie mam za bardzo gdzie tego trzymac.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #815 dnia: Listopad 27, 2016, 09:37:49 am »
myślę, że mniej więcej dlatego zaczynają od 13, a 1 puszczą później jak się 13 i 14 będzie sprzedawać i ludziom się niektórym włączy komplecizm...

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #816 dnia: Listopad 27, 2016, 09:44:29 am »
zastanawiam sie czy ten case files nie podzieli losu essentiali z mandragory, ktore tez byly wydawane na bogato. nawet mimo taniej zlotowki mozna ten komiks kupic w orginale taniej.
Biorąc pod uwagę sprzedaż Dredda wydanego przez Studio Laine to Ongrys nie ma się czego obawiać. Przy okazji
Essentiale mandragory moim skromnym zdaniem nie trafiły na dobre dla siebie czasy. Dziś wydaje mi się że byłoby dla nich lepiej.
do tego dochodzi kwestia ilosci miejsca na polce.
czyli co , źle że coś wydaja bo nie masz miejsca na półce?

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #817 dnia: Listopad 27, 2016, 09:50:04 am »
ustaw 20+ tomów w HC i w sc na półce - trochę to robi różnicę. zresztą cały czas będę przytaczał casus mandragory, bo wydali te komiksy za dobrze i za drogo. finał znamy. pod koniec żywota mandragory przemek wrobel przyznawal ze to mogl byc błąd.


co do CCF to akurat nie mam tomu 13, ale np 14 jest wg mnie taki sobie. zresztą nawet patrząc na zestawienia "best of":
http://io9.gizmodo.com/5944097/top-11-essential-judge-dredd-stories


to większość najfajniejszych historii z dreddem (potwierdzam) jest w pierwszych 5 tomach ccf. a skąd decyzja o wydaniu akurat tomu 13? że kolor?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #818 dnia: Listopad 27, 2016, 10:11:10 am »
ustaw 20+ tomów w HC i w sc na półce - trochę to robi różnicę.
No i co z tego? jest wiele pozycji HC, więc nie rozumiem tego zarzutu do Ongrysowego Dredda. Pretensje możesz mieć do swoich półek. W szczególności że Laine też wydaje Dredda w HC i Egmont swojego również wyda w HC (Fetysza też wydał w HC).
Odnośnie Mandragory, to gdyby wydali Essentiale dzisiaj i byłyby dostępne przynajmniej z 30% rabatem w dyskontach to wróżyłbym ich sukces. Ale to zupełnie inny temat. Dredd się w Polsce jak na ten moment sprzedaje. A tu masz całkiem dobrą cenę. Lepszą niż Studia Laine i do tego dojdą rabaty dyskontów.
W kwestii top 11, no cóż, nie wiem, przeczytam to się wypowiem. Ogólnie takie zestawienia top 11 to nie jest dla mnie jakiś wyznacznikiem jakości, raczej wyznacznik co się recenzentowi podoba i na co warto zwrócić uwagę. Jak ten album i kolejne Ongrysowi się sprzedadzą to zakładam że wyda wszystko. I tego im i  sobie życzę.
Edit: widzę że z tego top 11 to Laine też nic nie wydał a jednak ma nakłady wyczerpane.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 10:20:02 am wysłana przez Cringer »

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #819 dnia: Listopad 27, 2016, 10:42:02 am »
ustaw 20+ tomów w HC i w sc na półce - trochę to robi różnicę. zresztą cały czas będę przytaczał casus mandragory, bo wydali te komiksy za dobrze i za drogo. finał znamy. pod koniec żywota mandragory przemek wrobel przyznawal ze to mogl byc błąd.




Łatwiej jest się przyznać do błędu polegającego na wydaniu "za dobrze i za drogo" niż do innych, których Mandragora popełniła całkiem sporo.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #820 dnia: Listopad 27, 2016, 10:47:19 am »
Dredd się w Polsce jak na ten moment sprzedaje.


Nie chcę się tu nikomu bruździć ale ja nie starałbym się wyczytywać za dużo z faktu, że po 14 latach nieobecności na rynku udało się sprzedać coś około dwóch tysięcy komiksów z tą postacią (zwłaszcza zestawiając z nakładami TM-Semic i Egmontu).

Aha, Ongrysowi powodzenia życzę niezmiennie.

W kwestii top 11, no cóż, nie wiem, przeczytam to się wypowiem. Ogólnie takie zestawienia top 11 to nie jest dla mnie jakiś wyznacznikiem jakości, raczej wyznacznik co się recenzentowi podoba (...)

Tak z boku już, ten top przedstawia nie to co się autorowi podoba tylko kamienie milowe w historii postaci. Tu nie ma lepsze i gorsze, każdy z wypisanych tam komiksów ustawia fundamenty tego świata (Cursed Earth Saga, Apocalypse War) albo wywraca je do góry nogami (Origins, Tour Of Duty). Ta lista nie bez powodu nazywa się "Essential" a nie "The Best Of".

Niestety tu musisz mi wierzyć na słowo. To jest całkiem dobra lista i gdybym miał się jej czepiać to tylko faktu, że ja nie potrafiłbym jej tak skompresować i dodałbym kilka rzeczy więcej.

Dodałbym jeszcze, że owa lista powstała przy wsparciu Douglasa Wolka i sam ten fakt dużo mówi na jej korzyść.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 11:03:07 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #821 dnia: Listopad 27, 2016, 11:08:30 am »
nie rozumiem dlaczego piszesz o zarzutach w strone hc z mojej strony. po prostu zakladam ze komiks lepiej sie sprzeda gdy bedzie tanszy. studio lain wydaje wlasciwie same hity z dreddem - heavy metal, dark justice i planowana america. case files to troche inna bajka, inne historie i nie do konca pasuje mi do ceny 130 pln i hc.


odnoszac sie do rabatów w czasach mandragory to -25% było w ck i na festiwalach, więc już coś takiego istniało.


w sprawie półki - w momencie jak w mieszkaniu zaczyna brakowac miejsca na komiksy to staje przed trudnym wyborem - pierwszy krok to selekcja co kupic, drugi to oprawa. mysle ze nie ja jeden na tym forum borykam sie z tym problemem.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #822 dnia: Listopad 27, 2016, 11:43:24 am »
Dredda biorę bankowo i liczę na dobre wydanie. Kiedyś miałem zamiar się bawić w wydania zbiorcze, ale jakoś nie żałuje, że odwlekałem, bo teraz jest szansa zebrać po polski kolekcję. Wydaje mi się, że wydania będą solidne, bo do tej pory nie spotkałem się z tym, aby ludzie narzekali na wydania od wydawnictwa.

Nie pamiętam, jaki jest plan z tempem, ale mam nadzieję, że będzie 3-4 komiksy na rok.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #823 dnia: Listopad 27, 2016, 12:00:00 pm »
Nie pamiętam, jaki jest plan z tempem, ale mam nadzieję, że będzie 3-4 komiksy na rok.
Było mowa o dwóch rocznie.

Kurdę chcę już tego Dredda  :smile:

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #824 dnia: Listopad 28, 2016, 06:05:07 pm »
w sklepie gildii pojawił się preoder na najnowsze tytuły ongrysa, a dzisiaj jest dzień darmowej dostawy. dodajcie dwa do dwóch.