Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 464499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #825 dnia: Listopad 28, 2016, 06:15:35 pm »
10 stycznia? miało być początek grudnia  :sad: chyba że błąd.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #826 dnia: Listopad 28, 2016, 06:41:02 pm »
Jest haczyk -  " ! Data premiery może jeszcze ulec zmianie".
"Jesteś podwójnym sobą."

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #827 dnia: Listopad 28, 2016, 06:59:10 pm »
Pakiet interesujący, ale pytanie:
naprawdę darmowa wysyłka jest taka interesująca?
czy wy kupujecie serio po jeden czy dwa komiksy na raz?
Już nie pamiętam kiedy na gildii kupowałem za mniej niż 200 (o ile nie dodawałem do oczekującej na preorder przesyłki)

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #828 dnia: Listopad 28, 2016, 07:42:48 pm »
No w końcu jest Dredd, styczeń będzie ciężki i z czegoś trzeba będzie zrezygnować, oczywiście Sedzia wjeżdża bankowo. Rabat 25% tez pewnie ulegnie zmianę na nasza korzyść, tak liczę  ;-)

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #829 dnia: Listopad 28, 2016, 07:47:23 pm »
naprawdę darmowa wysyłka jest taka interesująca?
czy wy kupujecie serio po jeden czy dwa komiksy na raz?

rzadko, ale skoro wysyłka jest darmowa, a cena bardzo zbliżona do realnej, to czemu nie skorzystać i mieć komiksy zaraz po premierze? faktycznie, gdyby włożyć cały nowy pakiet ongrysa do koszyka, to darmowa dostawa i tak Cię znajdzie, ale przy metodzie jeden komiks na jedną paczkę ma to znaczenie.

oczywiście Sedzia wjeżdża bankowo. Rabat 25% tez pewnie ulegnie zmianę na nasza korzyść, tak liczę  :wink:

o ile, pięć procent? to jest tzw. "ongrys kolekcjonerskie" - takiego składu głównego dwa również nie znajdziesz poniżej 75 zł.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 11:53:25 pm wysłana przez mgnesium »

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #830 dnia: Listopad 28, 2016, 07:52:14 pm »
tak o dodatkowe 5% :D zaraz sobie to oblukam.

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #831 dnia: Listopad 28, 2016, 08:32:08 pm »
Mam pytanie do znawców Dredda - na ile "Dark Justice" jest reprezentatywny dla świata Sędziego, a na ile jest to jednorazowy wyskok? Chodzi mi o to, czy w Case Files klimat będzie podobny, czy jednak tam to coś zupełnie innego? "Dark Justice" bardzo mi się spodobał i jeżeli Case Files ma mieć podobną atmosferę, to biorę w ciemno. Heavy Metal nie czytałem, bo strona graficzna na prezentowanych planszach nie do końca mi podeszła, więc na razie odpuściłem. Ale CF chcę dać szansę, ale też nie chcę "spalić" komiksu na wstępie nastawiając się na coś, czym on nie jest.   
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 09:05:05 pm wysłana przez Jaxx »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #832 dnia: Listopad 28, 2016, 09:02:12 pm »
Jest szansa, że przyswoisz Complete Case Files bez większego problemu, oczywiście o ile nie masz problemu z przełączeniem się między Wagnerem dziś (Dark Justice) a Wagnerem ćwierć wieku temu (CCF 13 to komiksy z 1989).

To nie jest kwestia tego czy atmosfera jest podobna, bo nie jest (DJ to typowy dreddowy thriller, niemalże od linjki, a Dredd skacze po gatunkach jak szalony, coś bliższego DJ dostaniesz gdy Ongrys wyda CFF 14), ale to dokładnie ta sama postać (choć o ćwierć wieku starsza) w historiach (współ) pisanych przez typa, który jest w tym temacie alfą i omegą.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 09:05:28 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #833 dnia: Listopad 28, 2016, 09:52:46 pm »
w historiach (współ) pisanych przez typa, który jest w tym temacie alfą i omegą.
Pata Millsa?

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #834 dnia: Listopad 29, 2016, 08:19:18 am »
w sklepie gildii pojawił się preoder na najnowsze tytuły ongrysa, a dzisiaj jest dzień darmowej dostawy. dodajcie dwa do dwóch.

Dziś też jak się okazuje. Kupiłem Skład Główny i przesyłka za darmo.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #835 dnia: Listopad 29, 2016, 10:25:28 am »
zastanawiam sie czy ten case files nie podzieli losu essentiali z mandragory, ktore tez byly wydawane na bogato. nawet mimo taniej zlotowki mozna ten komiks kupic w oryginale taniej.

Anglojęzyczne wydanie CCF, w mniejszym formacie i w miękkiej oprawie na niemieckim amazonie kosztuje 22,48 E (99 zł), na amerykańskim: 25 S (103 zł), na angielskim 15,9 Ł (82 zł) i do tego jeszcze koszt przesyłki, w multiversum 122, a w Atomie tego tomu akurat nie ma, sąsiednie tomy są po 113 zł.

Polskie wydanie ma mieć większy format i twardą oprawę, a realna cena to 101 zł na Gildii czy Bonito - to chyba nie najgorsza propozycja...

Dodam jeszcze, że Rebellion wydało pierwszy tom CCF (10th Anniversary Edition) w większym (zbliżonym do ongrysa) formacie i w twardej oprawie. To wydanie miało cenę okładkowa 35Ł (180 zł), a można je kupić za 22,75 Ł (117 zł) lub 38 E (168 zł).
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 10:36:12 am wysłana przez Kokosz »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #836 dnia: Listopad 29, 2016, 10:35:48 am »
Ponad połowę chudszy Heavy Metal Dredd za 80 zł już zszedł cały  :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #837 dnia: Listopad 29, 2016, 11:47:28 am »
Przy okazji rozmowy z innego wątku zerknąłem na gildię na Kompletne akta i pokazuje mi, że wymiary komiksu to 29,5 na 22. Jeżeli to prawda to zaczynam piać z zachwytu, że zachowano adekwatne wymiary i nie będę musiał patrzeć na kolosalne marginesy jak w przypadku niektórych przedruków.

Ongrysie - robisz to dobrze!

Oczywiście będzie mnie teraz trochę boleć, że na półce będę miał trzy edycje CCF ale jak się krajowa edycja rozkręci to poważnie przemyślę systematyczną podmiankę na krajowe wydania (tak w drodze wyjątku).
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #838 dnia: Listopad 29, 2016, 11:51:43 am »
A jak jest z długością tych historii w CCF? Są tam tylko jakieś historyjki po kilka-kilkanaście stron, czy jakieś większe epiki też się trafiają?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #839 dnia: Listopad 29, 2016, 11:56:35 am »
A jak jest z długością tych historii w CCF? Są tam tylko jakieś historyjki po kilka-kilkanaście stron, czy jakieś większe epiki też się trafiają?


Na to pytanie jak i na prawie każde przyszłe na 99% znajdziesz odpowiedź tu:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37080.0.html
perły przed wieprze