trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 463318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #870 dnia: Luty 01, 2017, 06:58:44 pm »
Jedyny minus, wydanie Ongrysa jest ciut niższe.

Nieprawda, to wydanie Studia Lain jest wyższe.

Ongrys stosuje taki sam format, jak większość wydawców - Egmont, Taurus, Prószyński, Kultura Gniewu itp.

Lain stosuje nietypowy format, podobnie jak Kurc. Jest o parę mm wyższy i parę mm węższy.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #871 dnia: Luty 01, 2017, 09:33:48 pm »
Wszystko spoko, tylko była mowa o tym, że oba wydawnictwa się dogadały i format będzie taki sam. Jak widać coś poszło nie tak...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #872 dnia: Luty 01, 2017, 09:45:51 pm »
Jak ktoś ma nerwice natręctw i sprawdza komiksy z linijką to faktycznie może być problem (nie żartuję, kiedyś mi uświadomiono, że niestety i takie rzeczy się dzieją). Dla mnie najważniejsze jest, że ten Dredd to w sumie kawał świetnej roboty w tym formacie. Papier, skład, podoba mi się, że jak Ongrys zmieniając okładkę wykorzystał i tak okładkę oryginalnego wydania inaczej. Fajnie, że zachowano lata na brzegu (choć trudno przyzwyczaić mi się do niedociągniętej do brzegów sylwety i loga).

Komiks pod względem wydania jest naprawdę warty swoich pieniędzy. No i cholera, Pisula robił korektę więc jestem spokojny o resztę (bo samą treść znam).

perły przed wieprze

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #873 dnia: Luty 02, 2017, 12:12:52 am »
Ehh, szkoda, liczyłem, że jak się dogadali, to format będzie taki sam. Wygląda to fatalnie. :doubt:

Offline Mati29

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #874 dnia: Luty 02, 2017, 04:25:50 am »
ale to żart?
Zdjęcie Kuby to powiększony fragment. W rzeczywistości różnica na półce jest praktycznie niezauważalna. Chyba, że mamy do czynienia z przypadkiem mierzenia tomów linijką. Jak to opisał Kuba :)
Wydanie Ongrysa jest naprawdę świetne! Oby tylko wydawali kolejne tomy w trochę szybszym tempie niż jeden rocznie.

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #875 dnia: Luty 02, 2017, 08:50:48 am »
Chyba nie ma co nażekac ,to tylko kilka mm. Jeszcze dojdzie do tego ze bedzie krzyk, dlaczego Dredd Ongrysa jest grubszy od Dredda Studia Lain  :badgrin: :wink: 
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 10:41:59 am wysłana przez SawiK »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #876 dnia: Luty 02, 2017, 09:03:18 am »
Widzę, że to nie tylko ja mam ten fantastyczny grzbiet w Heavy Metal Dredd.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #877 dnia: Luty 02, 2017, 09:56:40 am »
No nie wiem czy kilka milimetrów czy centymetr. Szkoda, że nie są takiej samej wysokości, bardzo psuje to efekt.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #878 dnia: Luty 02, 2017, 10:22:23 am »
Ja chyba nie jestem stroną tu, nigdy specjalnie nie ruszała mnie harmonijka na półce bo coś jest wyższe/niższe, najważniejsze jest to, że posiadam komiks, który bardzo chciałem mieć i sam w sobie jest dobrze wykonany. Ja mam biblioteczkę z komiksami a nie coś co wyglądać jak kafelki na ścianie.
perły przed wieprze

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #879 dnia: Luty 02, 2017, 01:59:46 pm »
Było w ogóle gdzieś zapewnienie przez Ongrysa lub Studio o takim samym formacie?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #880 dnia: Luty 02, 2017, 02:17:00 pm »
Było  :smile: chodziło bardziej o wygląd grzbietu z tego co pamiętam.

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #881 dnia: Luty 02, 2017, 02:44:26 pm »
SL z tego co pamietam pisalo o tych milimetrowych różnicach.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #882 dnia: Luty 02, 2017, 03:38:22 pm »
Ja mam biblioteczkę z komiksami a nie coś co wyglądać jak kafelki na ścianie.
Czyli jak dostaniesz kurtkę świetnie wykonaną, ciepłą, wygodną, ale białą w różowe serduszka, to też jesteś zadowolony? :D

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #883 dnia: Luty 02, 2017, 03:49:32 pm »
No dobra. Obejrzeliśmy już komiks z wierzchu i wiemy, że idealnie nie jest. A może ktoś podzieli się wrażeniami z środka?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #884 dnia: Luty 02, 2017, 03:55:13 pm »
Czyli jak dostaniesz kurtkę świetnie wykonaną, ciepłą, wygodną, ale białą w różowe serduszka, to też jesteś zadowolony? :biggrin:
Ale on w komiksie nie chodzi  :smile: I tu porównanie powinno być takie że jemu kurtka nie pasuje do kurtki kolegi  :biggrin:

 

anything