Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 463424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #885 dnia: Luty 02, 2017, 04:06:02 pm »
Wydanie jest rewelacyjne, historię świetnie się czyta, ale ma się poczucie, że jest się gdzieś w środku opowieści. Jestem gdzieś w połowie komiksu i nie żałuje, że kupiłem i jeżeli nic się nie zmieni będę kupował do końca...widziałem, że chyba jest 28 tomów samych akt.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #886 dnia: Luty 02, 2017, 04:15:13 pm »
chyba jest 28 tomów samych akt.
I to nie koniec (i pewnie prędko nie będzie)  :smile: Oby Ongrys puścił w tym roku dwa tomy.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #887 dnia: Luty 02, 2017, 10:05:52 pm »
I tu porównanie powinno być takie że jemu kurtka nie pasuje do kurtki kolegi  :biggrin:
Może być i przykład z pasowaniem do kurtki kolegi i  zapewniam cię, że biała kurtka w serduszka do kurtki kolegi również by nie pasowała. :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #888 dnia: Luty 02, 2017, 10:27:15 pm »
Czyli jak dostaniesz kurtkę świetnie wykonaną, ciepłą, wygodną, ale białą w różowe serduszka, to też jesteś zadowolony? :biggrin:


Ten przykład nie ma najmniejszego sensu.
perły przed wieprze

Offline Mati29

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #889 dnia: Luty 02, 2017, 10:29:53 pm »
No nie wiem czy kilka milimetrów czy centymetr. Szkoda, że nie są takiej samej wysokości, bardzo psuje to efekt.
Efekt czego? Śerio nie rozumiem jaki efekt oczekiwałeś? Jakiś mistyczny efekt wow? Bez szydery jaki efekt ?

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #890 dnia: Luty 03, 2017, 12:19:07 am »
Estetyczny efekt na półce, nie trzeba być wyjątkowo bystrym by się zorientować.




kuba g - ma sens. Chodzi o to, że jak twierdzisz, jeżeli rzecz spełnia swoje zadania, tak jak komiks który jest świetnie wydany i zwyczajnie dobry, to nie ma znaczenia sprawa tak błacha estetycznie jak to, że jest niższy od Dreddów ze SL. Ja podając przykład udowodniłem, że ma to znaczenie, małe bo małe, ale fajnie by było, jakby komiksy były takiej samej wysokości, tak jak było zapowiedziane.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2017, 12:44:36 am wysłana przez Szekak »

Offline gsg80

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #891 dnia: Luty 03, 2017, 04:58:05 am »
Ej, ale zdajecie sobie sprawę w jakim formacie/oprawie wychodzą Complete Case Files w Anglii? Dredd od Ongrysa trafi do mnie dopiero w przyszłym tygodniu, nie mogę się doczekać.

Offline Mati29

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #892 dnia: Luty 03, 2017, 05:05:36 am »
no tak, ktoś może kupować tylko komiksy z panoramą. Tak by mu nad łóżkiem grało. Ktoś inny może kupować komiksy z linijką, żeby na półce idealny prostokąt wyszedł. Pewnie ma to sens. Ale tak jak Kuba, ja tego nie rozumiem, więc tu kończę.


PS. Jeśli chodzi o estetykę księgozbioru, to nieregularne w różnych kolorach i stylach, grubości grzbiety na półce to cudowny widok :) Ale, może faktyczni, symetria i porządek rządzi...

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #893 dnia: Luty 03, 2017, 06:27:17 am »
Estetyczny efekt na półce, nie trzeba być wyjątkowo bystrym by się zorientować.

Nie zabieraj się zatem za takich wydawców jak Fantagraphics. Dostaniesz zawału.

Jak dla mnie mniej estetyczne są równe panoramy, które wyglądają jak plakat z Bravo a nie biblioteczka. Jeśli są różnice w obrębie jednej serii, to rozumiem -. Jakby Egmont wydał jeden tom Blueberrego o cm krótszy niż pozostałe to bym sie wkurzył. Ale różne komiksy? Nope.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #894 dnia: Luty 03, 2017, 07:59:42 am »
Nie zabieraj się zatem za takich wydawców jak Fantagraphics. Dostaniesz zawału.

Jak dla mnie mniej estetyczne są równe panoramy, które wyglądają jak plakat z Bravo a nie biblioteczka. Jeśli są różnice w obrębie jednej serii, to rozumiem -. Jakby Egmont wydał jeden tom Blueberrego o cm krótszy niż pozostałe to bym sie wkurzył. Ale różne komiksy? Nope.
Egmont to akurat takie rzeczy robił. Sandman u nich ma ze trzy różne rozmiary, każdy o 2-3 milimetry w dół, czy w górę. Ale to mi nie przeszkadza, to się nawet nie rzuca w oczy zbytnio. Stwierdzam tylko fakt.
Dlatego nie bardzo rozumiem utyskiwanie o te "nierówności", szczególnie kiedy w grę wchodzą dwa różne wydawnictwa. Oby tylko takie problemy w życiu mieć :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #895 dnia: Luty 03, 2017, 10:13:40 am »
PS. Jeśli chodzi o estetykę księgozbioru, to nieregularne w różnych kolorach i stylach, grubości grzbiety na półce to cudowny widok :smile: Ale, może faktyczni, symetria i porządek rządzi...


Może właśnie chodzi o te subiektywne potrzeby. Dokładnie tak to widzę jak w tym opisie. Biblioteczka. Dużo, różnych, świetnych pozycji. Tak jak z książkami. Choć może to wina tego, że ja za dzieciaka marzyłem o mieszkaniu w bibliotece i od zawsze staram się otaczać meblami uginającymi się od książek, komiksów i magazynów  :badgrin:

Poza tym samego Dredda mam w domu tyle różnych formatów, że chyba oszalałbym myśląc nad tym, że nie idą od linijki.

Tyle w temacie. Wolałbym wrócić do kwestii tego jak fajnie, że Ongrys tak przyłożył się do tego komiksu.

perły przed wieprze

Offline clandestino

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #896 dnia: Luty 05, 2017, 10:15:18 am »
Ongrysie, dzięki za Dredda!

Już prawie całego przeczytałem, a zacząłem wczoraj  :wink: Wciąga. Wydanie jest świetne i warte swojej ceny. Kiedy kolejny tom? W CCF 14 będzie Necropolis, prawda?

A tak swoją drogą, czemu wybraliście akurat CCF13 na start?

I jeszcze jedno pytanie, tak z ciekawości - czy historie w CCF, które są czarno białe, oryginalnie były też wydane w czerni i bieli? Przeglądając niektóre panele na google widzę wersje zarówno kolorowe, jak i czarno białe.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #897 dnia: Luty 05, 2017, 10:30:01 am »
Wybrali tom 13, bo to pierwszy w kolorze. Dla mnie, osoby która musi czytać wszystko od początku, bezsens. Ale jest chyba taka opcja, że po wydaniu tomów 13-14 wrócą do 1 (byleby się to nie zakończyło dziurą w środku).

Korzystają z ostatniego wydania CCF (chyba), a tam były plansze czarno-białe.

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #898 dnia: Luty 05, 2017, 10:34:06 am »
Ja tam sobie ,,dawkuje,, Dredda po kilka zeszytów dziennie 8) Przyjemność niech trwa i trwa :roll: Komiks świetnie wydany i wart swojej ceny, czekam na kolejny tom od Ongrysa i oczywiście Amerykę od Studia Lain  ;-)

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #899 dnia: Luty 05, 2017, 11:25:24 am »
wrócą do 1
A nie miało iść czasem 12, 11, 10... ?