Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manis

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #915 dnia: Marzec 28, 2017, 04:10:50 pm »
Dwa pytania:
1. Wsparcie wydania komiksów Janickiego, skoro zebrano wymaganą kwotę, uzależniam tylko od atrakcyjności cenowej. Czy cena 80 zł jest opłacalna? Jakie są przewidywane ceny okładkowe dla obu komików?

Cena okładkowa albumu "Napalony na komiks" to 100 zł, cena okładkowa Reda to 18 zł (format A4, kolor, 24 strony, okładka miękka).

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #916 dnia: Marzec 28, 2017, 09:01:04 pm »
Na Bonito Dredd został już tylko jeden.
A ja mam podobne pytanie o Skład Główny - bo tak się przymierzam i sam nie wiem. Tymczasem widzę, że tom 2 już słabo dostępny. Jest jakaś szansa, że będą dodruki przy tomie 3? Ongrys dodrukował coś kiedyś? Czy raczej brać póki dają?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Ty_draniu

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #917 dnia: Marzec 28, 2017, 09:20:54 pm »
Był dodruk pierwszego tomu integrala Hawkera, ale ja bym brał Skład póki jest.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline blackwaterpark

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #918 dnia: Marzec 28, 2017, 10:11:55 pm »
A ja mam podobne pytanie o Skład Główny - bo tak się przymierzam i sam nie wiem. Tymczasem widzę, że tom 2 już słabo dostępny. Jest jakaś szansa, że będą dodruki przy tomie 3? Ongrys dodrukował coś kiedyś? Czy raczej brać póki dają?

Bierz Skład póki jest - bo potem będziesz się spocony budził w nocy, dręczony wyrzutami sumienia. Ja tam bym na dodruk specjalnie nie liczył. A komiks: pierwsza klasa - grzech nie kupić.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #919 dnia: Marzec 28, 2017, 10:15:06 pm »
No, na grupę wsparcia Anonimowych Zakupoholików to wy się nie nadajecie...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #920 dnia: Marzec 28, 2017, 10:17:13 pm »
Był dodruk pierwszego tomu integrala Hawkera, ale ja bym brał Skład póki jest.

Który wyprzedał się chyba w dwa miesiące.

Skład Główny tom 2 był wydany rok temu i na razie się nie wyczerpał, więc to chyba inna kategoria.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #921 dnia: Marzec 28, 2017, 10:20:36 pm »
Który wyprzedał się chyba w dwa miesiące.

Skład Główny tom 2 był wydany rok temu i na razie się nie wyczerpał, więc to chyba inna kategoria.
...a może przypadkiem obiło Ci się o przysłowiowe uszy, kiedy ostatni integral? ;)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #922 dnia: Marzec 29, 2017, 05:56:47 am »
...a może przypadkiem obiło Ci się o przysłowiowe uszy, kiedy ostatni integral? ;)

Tłumaczenie jest gotowe, aktualnie trwa DTP.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #923 dnia: Marzec 29, 2017, 08:17:15 am »
No, na grupę wsparcia Anonimowych Zakupoholików to wy się nie nadajecie...
Dokładnie.

Nagoniliście Panowie sprzedaż coś mi się wydaje :) Składu dwójki nie ma już ani na Bonito, ani na Gildii, ani na Fantastycznych Światach. Dredd został jeden w Bonito i chyba jeszcze Gildia ma (dostępność 24h), ale cenę mają wyższą. W FŚ wczoraj był z końcówką nakładu, a dziś już nie ma.

Offline Ty_draniu

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #924 dnia: Marzec 29, 2017, 08:30:37 am »
W centrum komiksu mają jeszcze 3 sztuki, chyba najlepsza cena obecnie.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #925 dnia: Marzec 29, 2017, 10:02:30 am »
Ja tam bym nie świrował, tylko zaczekał aż sklepy otrzymają dostawę.
Ewentualnie posłał maila z zapytaniem o dostępność.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #926 dnia: Marzec 29, 2017, 10:21:40 am »
Tłumaczenie jest gotowe, aktualnie trwa DTP.
dziękuję.
Dokładnie.

Nagoniliście Panowie sprzedaż coś mi się wydaje :smile: Składu dwójki nie ma już ani na Bonito, ani na Gildii, ani na Fantastycznych Światach. Dredd został jeden w Bonito i chyba jeszcze Gildia ma (dostępność 24h), ale cenę mają wyższą. W FŚ wczoraj był z końcówką nakładu, a dziś już nie ma.
tak trzymać!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #927 dnia: Marzec 29, 2017, 10:29:57 am »
tak, tak. już kilka razy widziałem "nakład wyczerpany" przy składzie w wyżej wymienionych ksiegarniach. wydawca pewnie rzuca albumy porcjami do hurtowni, albo sklepy zamawiają mniejsze ilości. zresztą sam ongrys wspominał, że chce utrzymać wszystkie tomy na rynku do momentu premiery trójki, bo "nie wspiera spekulantzwa".
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2017, 10:33:52 am wysłana przez mgnesium »

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #928 dnia: Marzec 29, 2017, 11:39:11 am »
Gdyby Ongrys na bieżąco realizował wszystkie zamówienia od odbiorców (z hurtowni i księgarni), to nie mielibyśmy w ogóle czasu na przygotowywanie nowych albumów, tylko wciąż pakowalibyśmy stare. Prosiliśmy naszych odbiorców o zamawianie rzadziej, za to z odpowiednim zapasem, ale różnie z tym bywa. Czasem zamówienie jest niewielkie i książki szybko się kończą, a czasem sprzedaż przekroczy przewidywania. Staramy się rozsądnie dzielić czas na przygotowanie nowych albumów i realizację wysyłek. 

Na tą chwilę Zarówno Skład Główny (tomy I i II), Sędzia Dredd 13 i Kryształowy Miecz nie są wyczerpane. Nie powiem, że jest ich dużo, bo nakłady Ongrysa rzadko kiedy są duże, ale są. Trzeba poczekać aż dotrą do sklepów.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #929 dnia: Marzec 29, 2017, 12:06:08 pm »
Z kontynuacją Dredda już coś wiadomo?