Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 464510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #960 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:34:37 am »
marudy, jeśli się mylę to kuba mnie poprawi, zapowiedziany Sędzia Śmierci to materiał z AD2000 149-151, nie było to u nas wydane i jeśli ktoś tego nie będzie miał (tego darmowego komiksu), a kupuje Kompletne Akta to będzie to zawarte w tomie 3 (jeśli nic nie pokręciłem)
Jeśli jest tak jak piszesz (a na pewno tak będzie) to jestem spokojny i nie płaczę, że mogę go nie mieć :)


Ale! Zawsze takie wydanie to rarytas kolekcjonerski ;) [a potem na allegro zejdzie za 200 pln, więc będzie na dwa tomy AKT] Więc ruszajcie na WSK!!! :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #961 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:42:28 am »
Zgadzam się z Parsomem, często Ci co kupują na bieżąco mają gorszą ofertę niż ci co pojawią się dwa razy w roku na festiwalach i wezmą komplet z dodatkami. Tak było z Filutkiem, miałem pierwszą część i kupiłem drugą. Brak dodatków. Gdybym nie miał pierwszej i kupił później komplet dostałbym dodatek.
Pocztówki, zakładki, takie rzeczy mnie nie ruszają. Dlatego nie narzekałem, ale komiks to komiks, chciałbym go móc nabyć.

A ja się nie zgadzam. Przede wszystkim dlatego, że w tym przypadku, jeśli przeczytać zacytowany post Ongrysa ze zrozumieniem, rzecz dotyczy nowości, które premierę będą miały na tym festiwalu. Nie wchodzi zatem w grę podany "filutkowy" scenariusz, który zresztą też nie jest niczym strasznym. Wielbiciel Filutka, który takowym jest naprawdę, bez wielkiego poczucia krzywdy kupił sobie drugi egzemplarz tomu, który już miał, a później go komuś sprezentował (by lubianego bohatera komuś przedstawić i napędzić Ongrysowi sprzedaż kolejnych tomów) lub odsprzedał (by jednak wyjść "na swoje").

Ma prawo. I ma prawo narzekać czy krytykować takie rozwiązania.

Szkoda, że wydawca nie celebruje festiwalu jakąś dajmy na to ekskluzywną, okazjonalną okładką lub obwolutą. Ale wydanie komiksu tylko i wyłącznie na tę okoliczność to policzek dla fanów, klientów, którzy mogą przecież z różnych powodów nie móc stawić się na takim czy innym evencie...

Wydawca decyduje się na prezenty, by zwiększyć sprzedaż towaru i nie rozdaje w ten sposób "policzków"; rozdaje coś, co można, a czego nie trzeba mieć. Tak samo jak ekskluzywnej obwoluty, która dla jednego będzie dopuszczalnym prezentem, bo samemu nie przywiązuje się wagi do wariantów, dla innego "prawdziwego" fana będzie nie tylko policzkiem, ale wręcz splunięciem w twarz połączonym z perfidnym przypalaniem peta na czole przy nucie pogardliwego grania na nosie.

Kibicuję Ongrysowi jako fantastycznemu wydawnictwu, kibicuję też Festiwalowi, którego atrakcyjność w ten sposób Ongrys zwiększa, być może skłaniając w tej chwili jednego czy drugiego "bonito-lenia", by zarezerwować nocleg w hotelu czy u znajomych w Warszawie i zmienić działkowe plany na ostatni weekend maja na imprezę kulturalną.

Tak czy inaczej niniejszym zgłaszam, że staram się równoważyć szereg złych myśli posyłanych przez tych, którzy czują się pokrzywdzeni, bogatą pulą myśli pozytywnych związanych z wdzięcznością za smakowite zapowiedzi i wszystko to, co ponad program. Tak trzymaj, Ongrysie przez onych gryziony.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #962 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:50:38 am »
Ma prawo się martwić, Wasze słowa to trochę wyolbrzymianie w drugą stronę: "zbiera w twarz" ?

moja wypowiedź dotyczyła sytuacji sprzed paru miesięcy, w której wystawienie przez ongrysa kilku komiksów na allegro wywołało potężną gównoburzę. komiksów, które  wcześniej próbowano sprzedać na festiwalach i allegro, bez większego zainteresowania.

też bym chciał mieć kilka niedostępnych (już) w dystrybucji albumów, ale skoro (nie mogę)/(nie chcę) się pojawiać na konwentach, to nie zamierzam rzucać łajnem w wydawcę. denerwuje mnie takie przerzucanie odpowiedzialności.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 11:54:35 am wysłana przez mgnesium »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #963 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:57:58 am »
Ma prawo. I ma prawo narzekać czy krytykować takie rozwiązania.

Szkoda, że wydawca nie celebruje festiwalu jakąś dajmy na to ekskluzywną, okazjonalną okładką lub obwolutą. Ale wydanie komiksu tylko i wyłącznie na tę okoliczność to policzek dla fanów, klientów, którzy mogą przecież z różnych powodów nie móc stawić się na takim czy innym evencie...

jakby celebrował w ten sposób to ktoś na stówę napisałby dokładnie to samo. tylko wtedy zamiast "ale wydanie komiksu tylko i wyłącznie na tę okoliczność to policzek dla fanów" zamieniłby na "ale wydanie ekskluzywnej, okazjonalnej okładki lub obwoluty tylko i wyłącznie na tę okoliczność to policzek dla fanów"
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Gazza

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #964 dnia: Kwiecień 26, 2017, 01:58:37 pm »
Oczywiście, ale chyba jest różnica między fajnym ekskluzywnym dodatkiem do komiksu, a nim samym?

Zresztą - nie brnijmy w to już - ostatnio każda niemal krytyka jakiegokolwiek wydawcy przeradza się w festiwal wytykania sobie nawzajem braku liberalności/brakiem kultury/brakiem szacunku do wydawcy (przecież trzeba się ze wszystkiego cieszyć)/zrzędzeniem/"cele8browaniem"/brakiem żony/pracy/kieszonkowego etc (niepotrzebne skreślić) ;)

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #965 dnia: Kwiecień 26, 2017, 04:47:45 pm »
wydanie komiksu tylko i wyłącznie na tę okoliczność to policzek dla fanów, klientów, którzy mogą przecież z różnych powodów nie móc stawić się na takim czy innym evencie...

Słusznie mówisz.

Tak samo jak spotkania z autorami - to też policzek dla fanów, którzy nie mogą przyjechać i posłuchać.

Albo autografy - dokładnie to samo.

A jak sobie jeszcze pomyślę ile przez te lata było darmowych komiksów od różnych wydawców zrobionych tylko na festiwale... Wręcz twarz mnie boli od bycia policzkowanym.

A przy okazji - nie było takiej sytuacji, o której piszecie z żadnym filutkowym gadżetem. Pierwsza książeczka była dołączana do zestawu nowości na FKW, m.in. do Bruce'a Hawkera tomu 1. Druga książeczka rok później do nowości na FKW, m.in. do Bruce'a Hawkera tomu 2. Trzecia książeczka jeszcze rok później do drugiego tomu Filutka. Podobnie pocztówki czy zakładki. Zawsze dodatek był do premierowych albumów na festiwalu, ale jak ktoś kupował np. pierwszy tom Filutka a nie Bruce'a Hawkera i poprosił o książeczkę, to też dostał. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 05:00:43 pm wysłana przez Kokosz »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #966 dnia: Kwiecień 26, 2017, 05:15:43 pm »
Dwie strony gówno burzy o darmowy komiks, aż mi jest żal że wspomniałem o tej niespodziance od Ongrysa. Ale że nie lubię nie zakończonych spraw oto co będzie zawierał ten darmowy album:
Cytuj
W albumie znajdzie się historia "Judge Death" z prog 149-151 oraz "Judge Death lives" z prog 224-228.

W Kompletnych Aktach to jest w następujących tomach: 3 (o czym wspomniałem) oraz 5.


JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #967 dnia: Kwiecień 26, 2017, 05:19:11 pm »
To grube jak na darmowy komiks  :smile:

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #968 dnia: Kwiecień 26, 2017, 05:44:18 pm »
Spoko historia w tym darmowym komiksie będzie. W końcu to coś dość istotnego w universum Dredda. Kto ma okazję być na KW niech zapiernicza szybko po ten komiks.
Właśnie od takich historii jak Judge Death czy np. Cursed Earth postać Dredda powinna być wg mnie przybliżona polskiemu czytelnikowi, a nie np od akt 13, mrocznej sprawiedliwości czy nieszczęsnym Heavy Metal Dredd.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #969 dnia: Kwiecień 26, 2017, 06:26:17 pm »
edit: Tak jak np. Scream. Wydają limitowany slipcase na FKW, ale można go też nabyć wysyłkowo.

wydaje mi się, że w przypadku tego slipcase'a nigdy nie było mowy o ograniczeniu dystrybucji do festiwalowej.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #970 dnia: Kwiecień 26, 2017, 06:26:30 pm »
Nie rozumiałem jedynie czemu jego dostępność jest ograniczana (...)


Naprawdę nie rozumiesz czemu publikacja celebrująca jakąś imprezę jest dostępna przede wszystkim dla jej uczestników?
perły przed wieprze

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #971 dnia: Kwiecień 26, 2017, 06:56:50 pm »
Ekskluzywne materiały na konwentach to już standard. Teraz również u nas. Niestety warunek dostania tego komiksu oddale mnie od tej publikacji. Ciekaw jestem jak Ongrys to rozwiąże.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #972 dnia: Kwiecień 26, 2017, 07:01:36 pm »
Gdyby Kokosz stał na stoisku to pewnie tak, ale Incal który Was obsługiwał miał inne zdanie. Chodziło o pocztówki. I jeszcze raz powtarzam, nie potrzebuję ich i żyję  :wink: Chodziło mi tylko o zobrazowanie sytuacji.

To faktycznie szkoda, ale nie zmienia to faktu, że pocztówki były dodatkiem przede wszystkim do nowości (Hawker 2, Archiwum Wróblewskiego), nie do wydanego pół roku wcześniej Filutka. Ale rozumiem w czym rzecz.

Tak jak np. Scream. Wydają limitowany slipcase na FKW, ale można go też nabyć wysyłkowo.

Tylko jeśli się nie mylę, slipcase nigdy nie miał być darmowy...

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #973 dnia: Kwiecień 26, 2017, 07:09:25 pm »
Tak samo jak spotkania z autorami - to też policzek dla fanów, którzy nie mogą przyjechać i posłuchać.

Albo autografy - dokładnie to samo.

Trochę racja, ale jednak są czytelnicy, których nie interesują ani spotkania z autorami, ani autografy, a jedynie czytają komiksy. Więc z jednej strony fajnie, że przyjeżdżający i kupujący coś na konwencie dostają gratisowy komiks, a z drugiej strony niefajnie, że nieprzyjeżdżający nie mają podobnej szansy (a można by go dodawać gratis przy zakupie np. 5 komiksów Ongrysa w wybranych księgarniach). Ale skoro akurat te komiksy i tak mają być w Kompletnych aktach, to wielkiego problemu nie widzę.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline 8azyliszek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #974 dnia: Kwiecień 28, 2017, 04:48:39 am »
Kurczę. Szkoda, że ja nic innego od Ongrysu nie chcę. Taniego Dredda to bym wziął, ale skoro nie będzie go można dostać oddzielnie, to jak?  :cry:

 

anything