Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 464347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1005 dnia: Maj 20, 2017, 09:41:22 pm »
Pakiet "Jak ciotka Fru-Bęc..." od Ongrysa prezentuje się świetnie






Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1006 dnia: Maj 20, 2017, 09:56:12 pm »
Na stoisku Ongrysa na Targach znowu cudowne rozmnożenie - objawił się wyczerpany już dawno nakład kolekcjonerskiego wydania Antresolki Profesorka Nerwosolka. Sprzedawany bez numeracji i dodatków.
I tak właśnie wyglądają  limitowane wydania Ongrysa.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline brzon

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1007 dnia: Maj 20, 2017, 10:43:38 pm »
a Akta kiedy maja premiere?

I wie ktoś może czy Ongrys postanowił już coś w sprawie kontynuacji Dredda? Naprzemiennie początkowe tomy z nowszymi, czy jednak jakoś inaczej?
Pytałem dzisiaj wydawnictwo o Dredda. Generalnie są bardzo zadowoleni z odbioru  t. 13, więc kolejny t. 14 ma się ukazać w ciągu 2 miesięcy, a potem wstępny plan jest taki, że na zmianę: 1 i 15, 2 i 16 itp.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1008 dnia: Maj 20, 2017, 10:47:40 pm »
OK, ale wiesz może czy te kolejne Dreddy jeszcze w tym roku ruszą, czy może jednak w następnym?

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1009 dnia: Maj 20, 2017, 11:07:24 pm »
ręce opadają. a potem się dziwić, że wydawca czy sprzedawca przy stoisku nieprzyjemny albo niekompromisowy.

Offline 8azyliszek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1010 dnia: Maj 20, 2017, 11:27:32 pm »
Ma ktoś fotki tego darmowego Dredda? :smile:


Wrzuciłem do tematu FKW 2017

Offline mani78

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1011 dnia: Maj 21, 2017, 11:36:09 am »
Na stoisku Ongrysa na Targach znowu cudowne rozmnożenie - objawił się wyczerpany już dawno nakład kolekcjonerskiego wydania Antresolki Profesorka Nerwosolka. Sprzedawany bez numeracji i dodatków.
I tak właśnie wyglądają  limitowane wydania Ongrysa.


Bzdura. Jaki dawno wyczerpany? Co chwilę pojawia się na allegro Ongrysa w cenie kup teraz 200 zł (około). Wyczerpany to jest tom w kolorze zielonym.

Offline clandestino

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1012 dnia: Maj 21, 2017, 11:50:58 am »
Pytałem dzisiaj wydawnictwo o Dredda. Generalnie są bardzo zadowoleni z odbioru  t. 13, więc kolejny t. 14 ma się ukazać w ciągu 2 miesięcy, a potem wstępny plan jest taki, że na zmianę: 1 i 15, 2 i 16 itp.

Szkoda, że nie będą ukazywać się 13,14,12,15,11,16,10,17... i tak dalej. Przynajmniej byłaby zachowana ciągłość. A jak Ongrys w pewnym momencie przestanie wydawać Dredda to będzie dziura między numerami na półce :wink: No nic, mam tylko nadzieję, że starsze CCF nie będą za bardzo odstawać poziomem od nowszych.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1013 dnia: Maj 21, 2017, 12:58:40 pm »
Kiedyś przeczytałem około połowy CCF1 i była to nawet sympatyczna lekturka, ale to jednak taka ramotka - dość proste, krótkie i schematyczne historyjki - trzeba mieć słabość do takich rzeczy.

Niemniej czytałem, że w kolejnych tomach jest już lepiej - chyba już w 2 albo 3 pojawiają się dłuższe "eventy" i pierwsze kultowe historie. Nie brakuje chyba na forum dreddowych ekspertów, więc mam nadzieję, że ktoś się szerzej wypowie.

Wydawanie w takiej kolejności, o której piszesz chyba miałoby jeszcze mniej sensu, bo - pewności nie mam - ale ten świat chyba jednak się jakoś rozwija, czytanie po kolei wydaje mi się jednak w miarę wskazane.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 01:03:29 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1014 dnia: Maj 21, 2017, 01:37:40 pm »
Niemniej czytałem, że w kolejnych tomach jest już lepiej - chyba już w 2 albo 3 pojawiają się dłuższe "eventy" i pierwsze kultowe historie. Nie brakuje chyba na forum dreddowych ekspertów, więc mam nadzieję, że ktoś się szerzej wypowie.


Wszystko o czym piszesz można znaleźć na tym forum w temacie o Dreddzie w dziale euro (heh, to zaznaczam bo ten temat nie debiutował w dziale euro).

Ale zasadniczo tak, najistotniejsza rzecz w CCF 1 to Robot Wars i pierwsze zaczątki konfliktu Mega City i Sov-Blok, to są te najważniejsze elementy dla tego świata ale nie są to żadne porywające lektury (cóż, w końcu mówimy o komiksie dla 10 latków). CCF 2 i 4 to już jednak Cursed Earth, Judge Cal i Judge Child Saga, największe historie póki nie przychodzi Apocalypse War (CCF5), które jest okresem gdzie Dredd w końcu jest konsekwentnie uformowaną i przedstawianą postacią i światem (pominąłem tom 3 bo jednak poza introdukcją Śmierci i Black Atlantic to nie jest tak dobry tom jak 2, 4 i 5).
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 01:45:10 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline clandestino

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1015 dnia: Maj 21, 2017, 01:45:16 pm »
Ale tak czy inaczej nie będziemy czytać CCF po kolei, skoro będą wydawać je raz od początku a raz od środka. Zakładając wydanie 2 CCF rocznie w takim naprzemiennym systemie, 'dziura' między CCF 1 a CCF 13 zapełni się za 12 lat...

Ale tak czy inaczej po lekturze CCF 13 zdecydowałem, że biorę w ciemno wszystkie inne. Podoba mi się też, że Ongrys nie korzysta z oryginalnych okładek z CCF tylko dobiera inne, o wiele lepsze.

@ kuba g dzięki za krótki zarys, czego się spodziewać we wczesnych tomach. Dobrze wiedzieć, że są tam historie warte uwagi.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1016 dnia: Maj 21, 2017, 02:07:01 pm »

Bzdura. Jaki dawno wyczerpany? Co chwilę pojawia się na allegro Ongrysa w cenie kup teraz 200 zł (około). Wyczerpany to jest tom w kolorze zielonym.
No to tym bardziej oznacza, że Ongrys w ciekawy sposób podszedł do limitowanego nakładu, z którego egzemplarze były tylko z podpisem i numeracją.

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1017 dnia: Maj 21, 2017, 02:11:42 pm »
ehe. i o istnieniu nienumerowanych egzemplarzy było wiadomo od 2012 roku.

ale nie bój nic, słowo "limitowany" (albo jego synonim) na pewno da się wepchać w jakieś miejsce tej konwersacji.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1018 dnia: Maj 21, 2017, 04:51:53 pm »
Fakt - to przecież limitowane albumy bez dodatków, numeracji.
Ciekawe czy jak Baranowski podpisywał umowę to czy podpisał na wydanie 440 szt. czy ogólnie na wydanie kolekcjonerskie i nie ma znaczenia ile jeszcze Ongrys ich odnajdzie. Tak samo jak już odnajdywał Wodę Sodową.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1019 dnia: Maj 21, 2017, 05:36:16 pm »
chrzanić to.

niech się wydawnictwo samo broni, skoro sobie wyhodowało takich fanów.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 06:06:25 pm wysłana przez mgnesium »