Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 463317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szuwarek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1020 dnia: Maj 21, 2017, 09:45:15 pm »
Pakiet "Jak ciotka Fru-Bęc..." od Ongrysa prezentuje się świetnie






I już widzę kto mi zgarnął sprzed nosa jedną z plansz, którą chciałem zamówić ;)
Ja na swoje jeszcze czekam.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1021 dnia: Maj 21, 2017, 11:12:44 pm »
Cytuj
I już widzę kto mi zgarnął sprzed nosa jedną z plansz, którą chciałem zamówić :wink:
Ja na swoje jeszcze czekam.


Jak to - "chciałem  zamówić" ???




Ja do zamówienia dołączyłem sześć propozycji plansz które mnie interesowały , a i tak nie mam pewności że coś z tego dostanę.
Najbardziej zależay mi na kadrze ze str. 19- gdzie jest mój ulubiony cytat :
"Macie czas do świtu!
Jeśli nie zmienicie zdania , skończycie swój nędzny żywot
na Mlaskających Bagnach"
...
poezja!
                               Mlask.





"Jesteś podwójnym sobą."

Offline szuwarek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1022 dnia: Maj 22, 2017, 07:33:47 am »

Jak to - "chciałem  zamówić" ???




Ja do zamówienia dołączyłem sześć propozycji plansz które mnie interesowały , a i tak nie mam pewności że coś z tego dostanę.
Najbardziej zależay mi na kadrze ze str. 19- gdzie jest mój ulubiony cytat :
"Macie czas do świtu!
Jeśli nie zmienicie zdania , skończycie swój nędzny żywot
na Mlaskających Bagnach"
...
poezja!
                               Mlask.
Nie bardzo rozumiem czego nie rozumiesz?
Również dołączyłem do zamówienia propozycje kilku plansz i ta, która dostała się maximumcarnage, była bardzo wysoko na tej liście. Poprosiłem też Ongrysa przy składaniu zamówienia, żeby przy jego potwierdzeniu napisał które z plansz z mojej listy zostały dla mnie zarezerwowane i wiedziałem już, że były to inne niż ta, którą kupił maximumcarnage, że tamtą już ktoś zaklepał. A teraz po prostu widzę kto był szybszy ode mnie ;)

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1023 dnia: Maj 22, 2017, 09:58:11 am »
Może kogoś to zainteresuje. Kilka zdjęć Sędzia Dredd: Sędzia Śmierć.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1024 dnia: Maj 22, 2017, 06:13:08 pm »
@up
Zajebista czerń - nie tak wyblakłe jak w oryginalnych wydaniach Rebelliona.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1025 dnia: Maj 22, 2017, 09:35:57 pm »
Nie bardzo rozumiem czego nie rozumiesz?
Również dołączyłem do zamówienia propozycje kilku plansz i ta, która dostała się maximumcarnage, była bardzo wysoko na tej liście. Poprosiłem też Ongrysa przy składaniu zamówienia, żeby przy jego potwierdzeniu napisał które z plansz z mojej listy zostały dla mnie zarezerwowane i wiedziałem już, że były to inne niż ta, którą kupił maximumcarnage, że tamtą już ktoś zaklepał. A teraz po prostu widzę kto był szybszy ode mnie :wink:
Teraz już wszystko jasne. :biggrin:
Błędnie zinterpretowałem określenie ,, chciałem zamówić".
Pomyślałem, że chciałeś zamówić , ale z jakiegoś powodu nie zamówiłeś.


« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2017, 10:08:44 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1026 dnia: Maj 23, 2017, 08:52:13 pm »
Na stoisku Ongrysa na Targach znowu cudowne rozmnożenie - objawił się wyczerpany już dawno nakład kolekcjonerskiego wydania Antresolki Profesorka Nerwosolka. Sprzedawany bez numeracji i dodatków.
I tak właśnie wyglądają  limitowane wydania Ongrysa.

Trzy zdania, trzy kłamstwa.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1027 dnia: Maj 23, 2017, 09:00:00 pm »
Trzy zdania, trzy kłamstwa.
Wystarczy jedno ze strony waszej na fb odnośnie Dredda

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1028 dnia: Maj 24, 2017, 07:00:03 am »
Trzy zdania, trzy kłamstwa.
Oczywiście - wystarczy robić dodruki (odnajdywać w magazynie)  album bez dodatków, bez numeracji i już wtedy nie jest, ani limitowany, ani cudownie rozmnożony, ani odnaleziony.

Kiedy na rynek wejdzie obecna kolekcjonerska Ciotka, ale już bez dodatków? Po wyczerpaniu limitowanego nakładu? Czy ten sam los spotka album Praktycznego Pana?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2017, 08:38:55 am wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Mati29

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1029 dnia: Maj 24, 2017, 07:01:35 am »
Skończyłem ostatni tom "Składu Głównego".
Naprawdę czapki z głów przed Ongrysem, że zaryzykował i wszedł w kontynuację serii rozpoczętej i porzuconej przez innego wydawcę. Dzięki temu mamy możliwość zapoznania się z tym świetnym komiksem.
Moim zdaniem to komiks obyczajowy najwyższej klasy. W każdym razie nie czytałem nic równie dobrego z tego gatunku w tym roku.


Dzięki Ongrysie:)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1030 dnia: Maj 24, 2017, 08:51:01 am »
Masz opcję dodaj do ignorowanych - kijanek, może Twoje życie będzie łatwiejsze.


Tak samo jak Ty możesz przestać grać wciąż tę "samą piosenkę" (i to ze złym rpm).
perły przed wieprze

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1031 dnia: Maj 24, 2017, 11:32:17 am »
Oczywiście - wystarczy robić dodruki (odnajdywać w magazynie)

o ja. przy powyższych postach nie chciało mi się wierzyć, że mogłeś sugerować coś tak głupiego, ale jednak.

czapka z głowy.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1032 dnia: Maj 24, 2017, 11:47:38 am »
Wierzę, że to opcja nr 2 - odnalezione w magazynie, rzucane sporadycznie na targi, stąd też po tylu latach wciąż są w ofercie, bo dystrybucja w ten sposób jest znikoma.

Tak jak te Wody Sodowe, które objawiły się całkiem niedawno na licytacjach na alllegro.

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1033 dnia: Maj 24, 2017, 12:19:55 pm »

Tak samo jak Ty możesz przestać grać wciąż tę "samą piosenkę" (i to ze złym rpm).
Wiesz w dupie mam już ten komiks, bo udało mi się go zdobyć.
Chodzi o podejście do klienta, mamy dla was niespodziankę do komiksu który chcieliśmy wydać jest gratis dodatek, w sumie komiksu nie udało się wydać na czas, więc dodamy go gratis do zakupów na targach. Jesteś na targach dowiadujesz się że wydawca ma gdzieś Twoją kasę, za zakupy, bo zależy Ci na jakiejś pozycji plus kilku następnych. Nie, musisz kupić coś co nie jest Ci potrzebne i nie ma mowy o jakiejkolwiek zamianie. Mimo że chcesz zostawić 2 razy tyle co wymagany komiks. Jak Ci się nie odpowiada to przyjedź do Łodzi, może będzie znowu taka akcja. Nawet z rana mogli by dać informację na fb, sprawa wygląda tak i tak, zakupy i pakiety takie i takie. W sytuacji kiedy dostęp do internetu jest za poziomu komórki, poświecenie dwóch minut na napisanie posta jest wielkim problemem. Nie musiał bym poświęcać czasu by jechać na targi, który mogę spędzić z rodziną. 
Czytam też że wydawca nagle wyskakuje z komiksami z wyczerpanego limitowanego nakładu czy to na allegro czy na festiwalu, cóż też fajne podejście.
Później słyszy się rozmowy na panelu że klient to zło konieczne bo ma wymagania, bo domaga się jakiś tytułów, bo się bulwersuje o taką a nie inną politykę wydawnictwa, bo zaczyna wybierać to co mu się podoba a nie to co my (wydawcy) uważamy za dobre.
Sorki ale to nie początek wieku kiedy na targach brało się komiksy, bo taniej, nie kupowało się miesięcznych wydań komiksów, bo komiks to trzeba brać. Ktoś podliczył rocznie wychodzi około 400 komiksów. Wydawca powinien nam wychodzić na przeciw a nie traktować nas jako frajerów - ciemny lud kupi bo nie ma wyboru.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2017, 12:45:35 pm wysłana przez Kijanek »

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1034 dnia: Maj 24, 2017, 12:25:52 pm »
Czytam też że wydawca nagle wyskakuje z komiksami z wyczerpanego nakładu czy to na allegro czy na festiwalu, cóż też fajne podejście.

a egmont? a scream comics? a kultura gniewu? a centrala? a timof?

dlaczego te wydawnictwa nie rzucają resztek nakładów ze swoich magazynów do hurtowni, tylko mają czelność sprzedawać je na własną rękę?

sorry, ale zarzut jako "zarzut" brzmi mocno z dupy.