Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 459566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1080 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:16:16 pm »
Wcześniej widziałem za 100 PLN jakąś
wiesz ktoś musiał się odbić za ten 3 tom Składu Głównego  :wink:

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1081 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:21:51 pm »
wiesz ktoś musiał się odbić za ten 3 tom Składu Głównego  :wink:
Zapewne ;] 

No tak zawsze to 10 PLN tylko w plecy
Ja tam się cieszę z swojego sędziego śmierci

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1082 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:28:17 pm »
Ja tam się cieszę z swojego sędziego śmierci
:doubt: wiesz jak człowiekowi popsuć wieczór, ale byle do września  :biggrin:

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1083 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:47:28 pm »
:doubt: wiesz jak człowiekowi popsuć wieczór, ale byle do września  :biggrin:
Oj tam, wcale nie psuję :P
Mimo wszytko miałem dużo szczęścia ze zdobyciem Dredda, pomimo początkowych nerwów :D

Offline Talvi

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1084 dnia: Czerwiec 09, 2017, 11:07:39 am »
"Ciotka" dotarła. Z Dreddem :)

Offline raf82

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1085 dnia: Czerwiec 09, 2017, 08:30:20 pm »
Ja również prosiłem aby Ciotka przyszła z Dreddem - ładna para. Jeszcze nie przyszli.  :sad:

Offline Talvi

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1086 dnia: Czerwiec 09, 2017, 09:51:23 pm »
Ja nawet nie pomyślałam, żeby poprosić, a i tak dostałam :) Co bardzo mnie cieszy :)

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1087 dnia: Czerwiec 15, 2017, 10:20:52 am »
"Powrót Baxtera".
Zaskoczyło mnie, jak niezwykle krwawą opowieść nam Mistrz Wróblewski zgotował.
W sumie bohater na swojej drodze musiał położyć trupem ok. 21-23 ludzi (zależnie od interpretacji), niektórych rozstał z życiem w dosyć mścicielski sposób - a to zostawił gościa na żer aligatorom, a to podpalił głównego badassa żywcem, wydaje się, że poświęcił nawet niewinnego poszukiwacza złota. Normalnie niczym z kina Roberta Rodrigueza :-). To dosyć niepodobne do JW, wydawać by się mogło, że ktoś w tym 75 roku zareaguje na taką brutalność.


Usunięcie oryginalnych, literackich didaskaliów zaważyło na tym, że cała historia jest nam opowiedziana dosyć enigmatycznie. Nie znamy charakteru bohatera, nie wiemy, kim są dla niego przyjaciele z pierwszych stron komiksu. To czyni jego bezkompromisowe poczynania i całą jego postać jeszcze bardziej bezwzględną. Zakładam, że w oryginale mieliśmy większe szanse na zapoznanie się z bohaterem. Zastanawiam się, na ile zabiegi uwspółcześniania narracji tym razem odebrały głębię opowieści. Takie wrażenie pozostawia u mnie lektura komiksu.
Dla przykładu, wspomniany wcześniej poszukiwacz złota został przedstawiony jako postać bardziej pozytywna niż negatywna (szczególnie graficznie sprawia wrażenie człowieka raczej przyjaznego czytelnikowi). Być może w oryginalnej narracji autor pozostawił jakiś ślad, co się z nim stało, tego przynajmniej się spodziewam. W wersji obecnej postać zostaje starta z powierzchni ziemi :-)


Jestem zwolennikiem odświeżenia w warstwie literackiej, jakiego dokonuje Ongrys, to bardzo trafna inicjatywa. Ale tym razem całość być może zbyt mocno idzie w stronę idei odchudzenia, przez co cała opowieść chyba trochę traci, a na pewno traci bohater (taki trochę madafaka z niego wyszedł, pytanie, czy aż tak było w zamyśle autora).


Graficznie Wróblewski jakiego znamy z pasków z tamtego okresu, tutaj nieco idący na łatwiznę - ciaśniejsze kadry, uboższe tła.


To dalej jest przyjemność czytać nieznane prace Mistrza, dlatego polecam lekturę do sprawdzenia na sobie. Na przyszłość chciałbym jednak odrobinę więcej narracji spoza kadru - nie ma sensu aż tak bardzo jej unikać, kiedy przez to cała opowieść traci głębię.


Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1088 dnia: Czerwiec 23, 2017, 10:01:28 pm »
Wiesz co, rzem, powyższa recenzja sprawia, że chyba zainteresuję się tym tytułem... Jerzy "Bad 2d Bone" W. - no któż by pomyślał  :cool:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1089 dnia: Lipiec 14, 2017, 08:40:34 pm »
Drogi Ongrysie. W związku z zapowiedzią premiery Sagi Valty 3 w sierpniu, istniej szansa na polskie wydanie w ciągu kilku miesięcy? Przełom roku, początek kolejnego.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1090 dnia: Lipiec 14, 2017, 09:07:55 pm »
Drogi Ongrysie. W związku z zapowiedzią premiery Sagi Valty 3 w sierpniu, istniej szansa na polskie wydanie w ciągu kilku miesięcy? Przełom roku, początek kolejnego.

Saga Valty 3 jest już w tłumaczeniu.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1091 dnia: Lipiec 14, 2017, 09:20:00 pm »
Dziękuję za odpowiedź. Wydawnictwo "trzyma rękę na pulsie". To miłe.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1092 dnia: Lipiec 14, 2017, 09:21:45 pm »
Wspaniała wiadomość!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1093 dnia: Lipiec 19, 2017, 01:06:05 pm »
Jakaś cisza w wątku ongrysowym.

Czy ktoś wie (to pytanie do kolegów współpracujących bliżej z wydawcą) czy Ongrys szykuje coś na okres wakacyjny w miesiące lipcowo-sierpniowe, czy już stara się z kolejnymi komiksami uderzyć we wrzesień i festiwal?

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1094 dnia: Lipiec 19, 2017, 05:46:41 pm »
Przed godziną na FB napisali:

Opóźniony zeszyt "Pogoń za lwem" właśnie został wysłany do drukarni.
Kapitan Żbik - 25 - Pogoń za lwem
scenariusz: Władysław Krupka
rysunki: Bogusław Polch
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-65803-11-5
Wydanie: V
cena: 12 zł


]
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything