trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 463473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1470 dnia: Sierpień 27, 2018, 06:57:03 pm »
Uwaga nadchodzi kolejny kałszkwał tzn. kolejny darmowy Dredd (Do każdego zakupionego na stoisku MFKiG  Ongrysa egzemplarza Kompletnych Akt 16 darmowy album z Sędzią)
 Sędzia Dredd: Rewolucja
 Scenariusz: John Wagner, Alan Grant
 Rysunek: John Higgins
 Tłumaczenie: Marek Starosta
 Wydawnictwo: Ongrys
 Zawartość: Letter From a Democrat (prog: 460), Revolution (progs: 531-533)
 Wydawca oryginalny: Rebellion
 Liczba stron: 36
 Format: 215x290 mm
 Oprawa: miękka
 Papier: kredowy
 Druk: czarno-biały
 ISBN: 978-83-65803-38-2
 Wydanie: I
 Cena z okładki: bezpłatny Tym razem Sędzia Dredd zmaga się z terrorystami, którzy zaatakowali studio telewizyjne i z ulicznymi protestami, które przerodziły się w chuligańskie zamieszki. Dzień jak co dzień? O nie, to wszystko wcale nie jest takie proste, jakie wydawałoby się na pierwszy rzut oka...
 Wydarzenia z "Rewolucji" mają swój ciąg dalszy w epizodach z Kompletnych Akt 13-16.


Offline Night wolf

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1471 dnia: Sierpień 27, 2018, 07:17:24 pm »
Zeszyty z tego albumu znajdują się w Tomie 9 i 11 jakby ktoś pytał. :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1472 dnia: Sierpień 27, 2018, 07:19:31 pm »
Zeszyty z tego albumu znajdują się w Tomie 9 i 11 jakby ktoś pytał. :smile:
Poprzedni darmowy Dredd też był potwierdzony w których albumach będzie, a była awantura na całego.

Offline Night wolf

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1473 dnia: Sierpień 27, 2018, 07:23:04 pm »
Ja ubiegam pytających :) Ja sobie odpuściłem szkoda mi miejsca na takie duperele to już wole poczekać te kilka lat na normalny album. Ale kompleciści tak jak piszesz szaleć będą do komba z januszami. :)

Offline bambule

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1474 dnia: Sierpień 27, 2018, 08:12:58 pm »
januszami. :smile:
Masz jakiś problem z osobami imieniu Janusz ?

Offline midar

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1475 dnia: Sierpień 27, 2018, 09:53:41 pm »
Ja ubiegam pytających :smile: Ja sobie odpuściłem szkoda mi miejsca na takie duperele to już wole poczekać te kilka lat na normalny album. Ale kompleciści tak jak piszesz szaleć będą do komba z januszami. :smile:
Typowo polskie. Ja nie biorę, więc zdyskredytuję wszystkich, którzy posiądą ten gratis. Na FB, mnóstwo zawistników pisze wręcz, że to zły i okropny pomysł, bo oni się nie wybierają do Łodzi. Wkurzające,  jest takie podejście: „Ja nie mogę (albo nie chcę) mieć, więc najlepiej nie wydawać”.
Podobnie jest przy limitkach od SL. Jak niektórzy nie załapią się na limitkę, to od razu  ci co nabyli, stają się w ich oczach „Januszami” albo ohydnymi spekulantami na Allegro.
Zamiast tego powinniśmy się cieszyć i zachęcać wydawców do takich inicjatyw, bo to wzbogaca o ciekawe smaczki nasz rynek komiksowy i zachęca do kolekcjonerstwa

Offline Night wolf

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1476 dnia: Sierpień 27, 2018, 10:59:10 pm »
midar ty chyba pomnie nie jedziesz  :doubt:  bo ja się tylko śmieje z dwóch grup (spekulantów i tych pseudo komplecistów co to jak nie mogą tego mieć to najlepiej żeby nikt nie miał) ja trzeciej grupy nawet nie ruszam.

Offline midar

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1477 dnia: Sierpień 27, 2018, 11:27:00 pm »
W zasadzie to nie po Tobie, ale mi się „ulało”. Po „januszach” i spekulantach można jechać, ale nagminne jest wrzucanie do jednego worka z nimi kolekcjonerów, zakręconych fascynatów, etc. Od ponad 40 lat zbieram komiksy i tylko raz coś musiałem sprzedać. Kupiłem trzy szt. limitki Tytana (myślałem, że syn i kumpel będą chcieli). Nie chcieli i zwróciłem gildii.pl informując o tym potrzebujących ludzi z forum. Mimo, to i tak ktoś mi poleciał „spekulantem”.
Poza tym nie rozumiem tego, że jak ludzie chwalą się wariantami oryginalnych zeszytów (jakieś ratio 1:500, czy jakoś tak) i piszą z dumą jakie potem ceny mogą uzyskać, to pełen szacun (w tym mój), a jak u nas ktoś legalnie kupi kilka egz. Artbooka Thorgala i sprzedaje drożej na Allegro, to od razu „swołocz-spekulant”.
Przecież jak są nabywcy na legalnie kupony i sprzedawany komiks, to moim zdaniem jest ok.

Offline bambule

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1478 dnia: Sierpień 28, 2018, 07:53:06 am »
midar ty chyba pomnie nie jedziesz  :doubt:  bo ja się tylko śmieje z dwóch grup (spekulantów i tych pseudo komplecistów co to jak nie mogą tego mieć to najlepiej żeby nikt nie miał) ja trzeciej grupy nawet nie ruszam.
To super podejście,
Czyli po części śmiejesz się z większości osób na tym forum, bo każdy kto kupił komiks i odsprzedał nawet z minimalnym to "janusz biznesu" lub "spekulant". Zapewne pod tę grupę sam się możesz łapać.


Tak odnośnie Dredda, cóż z jednej strony fajnym gadżet, z drugiej kwestia załapania go, mimo wszystko czasem targi nie zawsze komuś po drodze, zawsze można poprosić kogoś by kupił na miejscu (sam z tej opcji muszę skorzystać).

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1479 dnia: Sierpień 28, 2018, 10:05:39 am »
Ten dodatek to fajny bajer, choć mnie nie interesuje, bo zbieram Kompletne Akta, ale ktoś kto ma wątpliwości i nie chce wydawać ponad 100 na każdy komiks może się przekonać, aby wejść w serię. Poza tym ja nie wierzę w tę historię o spekulantach na ten dodatek - pewnie cieszyłby się takim samym zainteresowaniem jak darmówka z sędziami śmierci z poprzedniego festiwalu - ludzie nabrali, wystawili na allegro licząc na łatwy zarobek i chyba się nie udało? A może jest tutaj osoba, która to kupiła?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1480 dnia: Sierpień 28, 2018, 10:11:11 am »
ale ktoś kto ma wątpliwości i nie chce wydawać ponad 100 na każdy komiks może się przekonać, aby wejść w serię.
Ale to dodają do Akt 16  :smile:

Offline bambule

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1481 dnia: Sierpień 28, 2018, 10:17:14 am »
Ten dodatek to fajny bajer, choć mnie nie interesuje, bo zbieram Kompletne Akta, ale ktoś kto ma wątpliwości i nie chce wydawać ponad 100 na każdy komiks może się przekonać, aby wejść w serię. Poza tym ja nie wierzę w tę historię o spekulantach na ten dodatek - pewnie cieszyłby się takim samym zainteresowaniem jak darmówka z sędziami śmierci z poprzedniego festiwalu - ludzie nabrali, wystawili na allegro licząc na łatwy zarobek i chyba się nie udało? A może jest tutaj osoba, która to kupiła?
Akurat z Sędzią Śmiercią był problem dodatek był nie było AKT do których był dodawany ;)
Tak poważnie to bardziej dla kolekcjonerów bajer, a nie zachęta do wejścia w serię :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1482 dnia: Sierpień 28, 2018, 10:20:11 am »
To jest gadżet mający przyciągnąć na festiwal, a widać że wiele osób ma z tym problem i największy ból tyłka, bo będzie dostępny tylko tam. To zamiast ruszyć go na festiwal to woli narzekać.
Nie rozumiem też o co chodzi z darmowym Dreddem, bo drugi raz jest problem, że jest coś darmowego z nim, a o Vertigo 25 takiej zadymy nie było.
Akurat z Sędzią Śmiercią był problem dodatek był nie było AKT do których był dodawany :wink:
Był dodawany na MFKiG, kiedy już akta były, tylko się ludziom wtedy zapomniało o tym.

Offline bambule

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1483 dnia: Sierpień 28, 2018, 10:34:53 am »
To jest gadżet mający przyciągnąć na festiwal, a widać że wiele osób ma z tym problem i największy ból tyłka, bo będzie dostępny tylko tam. To zamiast ruszyć go na festiwal to woli narzekać.
Nie rozumiem też o co chodzi z darmowym Dreddem, bo drugi raz jest problem, że jest coś darmowego z nim, a o Vertigo 25 takiej zadymy nie było.Był dodawany na MFKiG, kiedy już akta były, tylko się ludziom wtedy zapomniało o tym.


Pierwotnie zapowiedź na KW, na MFKiG podane było że tylko kilka sztuk jeśli już to precyzyjnie podawaj info :)


Ból tyłka jest o to że wiele osób nie potrafi się zorganizować, bo tak prawdę powiedziawszy to nawet jakby napisać na jakiejś grupie - interesuje mnie pozycja X czy Y z targów, czy ktoś może zrobić zakupy.
Trochę niesprawiedliwie podchodzisz do kwestii ruszenia się targi (sam masz ile 50 km do Łodzi?, niektórzy mogą mieć 200-300 km, a to już kosztowna wyprawa - szczególnie że targi mają niefortunny termin - szkoła - część osób ma dzieci ;) ), ewentualnie mogą mieć inne zobowiązania, etc. Z Vertigo też był dym.

Offline Mati29

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1484 dnia: Sierpień 28, 2018, 10:41:08 am »
No tak, daleko i w złym terminie.
Proponuję kierować pretensję do organizatorów emefki, że nie organizują jej u Ciebie na dzielni.
Oczywiście zamiast adresować je do wydawcy, który przygotowuje zachętę do odwiedzenia jego stoiska na targach.
:)

 

anything