Autor Wątek: Blueberry  (Przeczytany 183877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 14, 2015, 10:42:29 pm »
Zrobił go twórca głośnego swego czasu "Dobermanna" z Casselem, zresztą i w Blueberry'ego zagrał Cassel. Ale nie oglądałem do dziś tego filmu, recenzje i opinie skutecznie mnie odstraszyły.
Ja oglądałem. Niewiele zostaje w pamięci... i w sumie to bohater tego filmu mógłby się nazywać jakkolwiek. Nie ma to wiele wspólnego z komiksowym Blueberrym.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline jolan13

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 14, 2015, 10:49:37 pm »
W pamięci z tego filmu została mi tylko Juliette Lewis. A z Blueberrym jest tak, że każdy kolejny integral jest lepszy od poprzedniego. Rewelacyjny komiks.

Offline nexus6

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 15, 2015, 07:01:12 am »
Akurat jestem po 3 tomie i mi tam bardziej podobał się 2. Wole klimaty blueberry vs indianie niż blueberry vs meksykanie nawet jak historie z 3 tomu są bardziej zawikłane.
Przyłacze się jeszcze tylko do żalów, że pierwszy epizod został pozbawiony pełnowymiarowej okladki. Uważam także, że wydawca nie traktuje nas poważnie robiąc takie błędy jak tekst na nie wlaściwym miejscu (nikt tam tego nie czyta po składzie?). Mam nadzieje, że we wznowionym 1 tomie zostaną poprawione literówki - inaczej byłby to skandal.

Offline Holsten

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 15, 2015, 03:05:43 pm »
http://www.filmweb.pl/Blueberry
Ja także filmu jeszcze nie widziałem.

Offline nexus6

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 15, 2015, 03:39:21 pm »
Cassel w ogóle nie pasuje do roli Blueberrego. Wygląda jak zbir, a tu potrzeba kogoś w typie uroczego łajdaka.

Offline graves

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 15, 2015, 04:14:07 pm »
Cassel w ogóle nie pasuje do roli Blueberrego. Wygląda jak zbir, a tu potrzeba kogoś w typie uroczego łajdaka.
Tu trzeba po prostu kogoś w typie Belmondo, na którego twarzy wzorowany był wizerunek Blueberry'ego.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2015, 04:19:01 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 15, 2015, 04:27:11 pm »
Cassel w ogóle nie pasuje do roli Blueberrego. Wygląda jak zbir, a tu potrzeba kogoś w typie uroczego łajdaka.

Racja.

Tu trzeba po prostu kogoś w typie Belmondo, na którego twarzy wzorowany był wizerunek Blueberry'ego.

Racja.

Szkoda, że frankofońskie komiksy nie doczekały porządnych ekranizacji. Jak dla mnie, na dzień dzisiejszy takiego Blueberry'ego mógłby zagrać Mark Ruffalo. Z tą czypryną? Czemu nie!




Ale film musieliby zrobić amerykanie, bo o ile francuzi robią najlepsze westerny komiksowe, to już o westernach filmowych nie mają pojęcia.

Offline nexus6

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 15, 2015, 04:58:39 pm »
He, he - mi także przyszło do głowy, że Ruffalo pasowałby do tej roli, ale teraz jest chyba troche za stary.

Offline graves

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 15, 2015, 06:02:14 pm »
He, he - mi także przyszło do głowy, że Ruffalo pasowałby do tej roli, ale teraz jest chyba troche za stary.
W porównaniu z Belmondo, który ma 81 lat - to młodzieniec ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline milos3

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 17, 2015, 01:15:53 pm »
na początku lutego inegr 2 był jeszcze dostępny, 3 w normalnych cenach-  np 65 zł w literackiej, dziś, raptem dosłownie kilka lub kilkanascie dni później 2 nie ma nigdzie , tylko 3 została już troche droższa,,,
Więc moje pytanie jest następujące: czy będzie dodruk 2 integrala ?
I co sie dzieje na litość Boską z tymi komiksami, że tak znikają...  ludzie opanujcie się :)

Offline bosssu

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 17, 2015, 05:00:09 pm »
na początku lutego inegr 2 był jeszcze dostępny, 3 w normalnych cenach-  np 65 zł w literackiej, dziś, raptem dosłownie kilka lub kilkanascie dni później 2 nie ma nigdzie , tylko 3 została już troche droższa,,,
Więc moje pytanie jest następujące: czy będzie dodruk 2 integrala ?
I co sie dzieje na litość Boską z tymi komiksami, że tak znikają...  ludzie opanujcie się :smile:
:biggrin: A po co?...Jak sie walał przez 4 lata!!! po półkach po mocno zaniżonej cenie to się nie interesowali ludzie. Nie dziwię się Egmontowi, że się zastanawiał nad kontynuacją serii- to nie Yans co się rozszedł w "mgnieniu oka". Zaraz zniknie 3-ci tom i ludzie będa znów jojczeć o dodruku. Dajcie zarobić spekulantom!!! :badgrin: PLEASE!!!....Mnie się po domu wala jeszcze 6 numerów 2-ki i 12 szt 3-ki :evil:  sprzedam po 200zł :badgrin: .
Fajnie, że się wyprzedaje i myślę, że jest to powód do rozważenia poważnego powrotu Składu Głównego (trzeba serii dać szansę jak Blueberremu)

Offline nexus6

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 17, 2015, 05:18:12 pm »
...albo Bouncerowi.

Offline maximumcarnage

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 17, 2015, 05:26:40 pm »
...albo Bouncerowi.

Taurus ma dać szansę Bouncerowi i to już w tym roku.

fragsel

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 17, 2015, 05:29:46 pm »
ale nexusowi chyba chodziło o te tomy, do których Taurus nie może się dogadać w sprawie praw... że niby może Egmontowi poszło by lepiej...

Offline Itachi

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 17, 2015, 10:25:46 pm »
na początku lutego inegr 2 był jeszcze dostępny, 3 w normalnych cenach-  np 65 zł w literackiej, dziś, raptem dosłownie kilka lub kilkanascie dni później 2 nie ma nigdzie , tylko 3 została już troche droższa,,,
Więc moje pytanie jest następujące: czy będzie dodruk 2 integrala ?

Jutro otrzymam ostatni drugi tom Blueberry'ego jaki dostępny był w Incalu, skoro w kwietniu wyjdą dwa integrale (dodruk pierwszego i czwarty) to będę na bieżąco. Nie widzę nic dziwnego w tym, że po ujawnieniu zapowiedzi odnośnie kolejnych tomów serii, zainteresowanie nią rośnie.

Czy będzie dodruk? Pewnie tak, ale kiedy to trudno określić. Może przy premierze piątego tomu, zrobią dodruk drugiego?