Autor Wątek: Blueberry  (Przeczytany 183906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 11, 2014, 10:58:46 am »
Z tą piłkarską ucztą to bym nie przesadzał. "przegląd sportowy" to od wielu lat dno, o czym świadczy też sprzedaż.

Offline Death

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 11, 2014, 11:34:52 am »
Z tą piłkarską ucztą to bym nie przesadzał. "przegląd sportowy" to od wielu lat dno, o czym świadczy też sprzedaż.
I tu się mylisz, bo:
a) od kilku miesięcy jest totalnie nowa ekipa i poziom poszedł mocno w górę, nawet wydają magazyn tylko o Premier League, który ochoczo raz na miesiąc kupuję ("Mecz, magazyn ligi angielskiej"), bo ma dobre teksty, sporo stron, świetny papier i kosztuje tylko 5 zł.
b) sprzedaż gazet w całej Polsce spada, bo Internet jest za darmo... To nie Italia.

Przeglądowi brakuje tylko Blueberry`ego jako dodatku. :biggrin:
Pytanie tylko czy naprawdę komiks Girauda miał aż o tyle lepszą sprzedaż od Potwora Moore`a, żeby go reaktywować, a bagien nie...

Offline bosssu

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 11, 2014, 11:35:55 am »
Ba! A jeszcze jaka tam jest kultura komiksów Disneya! I ile czasopism! Portal, z którego linkowałem artykuł, poświęcony jest właśnie historiom z myszami i kaczkami. Recenzje, analizy, a na forum można sobie porozmawiać ze scenarzystami i rysownikami. Ech, marzenia...
 :smile:

Co tam Disney. Włochy to nade wszystko Dylan Dog i Corto Maltese

Offline maximumcarnage

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 11, 2014, 11:39:42 am »
I tu się mylisz, bo:
a) od kilku miesięcy jest totalnie nowa ekipa i poziom poszedł mocno w górę, nawet wydają magazyn tylko o Premier League, który ochoczo raz na miesiąc kupuję ("Mecz, magazyn ligi angielskiej"), bo ma dobre teksty, sporo stron, świetny papier i kosztuje tylko 5 zł.
b) sprzedaż gazet w całej Polsce spada, bo Internet jest za darmo... To nie Italia.


a) Nowa ekipa z Michałem "napiszę o wszystkim" Polem? Dziękuję bardzo. Już wyobrażam sobie ten poziom.
b) nie z powodu internetu (który z tego co wiem jednak nie jest za darmo, ja przynajmniej płacę 5 dych miesięcznie) a raczej z powodu analfabetów, których teraz się masowo "kształci"

Offline bosssu

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 16, 2014, 08:07:07 pm »
Polecam OSTATNIĄ SZTUKĘ UNIKATU w postaci Blueberry tom 1 za jedyne 279,99zł!!! :lol:
To nic, że o wznowieniu jest rozmowa od pół roku i jest oficjalnie potwierdzona przez Egmont.

Offline Sokratesik

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 16, 2014, 08:25:18 pm »
a) Nowa ekipa z Michałem "napiszę o wszystkim" Polem? Dziękuję bardzo. Już wyobrażam sobie ten poziom.
b) nie z powodu internetu (który z tego co wiem jednak nie jest za darmo, ja przynajmniej płacę 5 dych miesięcznie) a raczej z powodu analfabetów, których teraz się masowo "kształci"
a ja myślę, że nie z powodu analfabetów, tylko dlatego, że "dziennikarze" uważają nas za analfabetów. Też mi brakuje gazetki przy kawce, ale jak żona zaczęła mnie wyśmiewać, że w mojej prasie sportowej więcej plotek niż informacji sportowych to wolę poczytać wyniki w necie. Kiedyś w Przeglądzie Sportowym była sekcja "wyniki", teraz piszą : resztę wyników znajdziesz w internecie na naszej stronie" - to po co wydajecie ten papier???, natomiast miejsce drukowane zajmują insynuacje i sensacje (kupię od czasu do czasu i tylko nerwy stracę ;) )

Offline Itachi

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 09, 2015, 05:45:55 pm »
Zastanawiam się nad zakupem pierwszego tomu, skoro Egmont ponownie go wydaje. Mam jednak pytanie, czy jest to klasyczny western, bez żadnych udziwnień, wynalazków? Bardzo lubię serię Durango, Loveless czy Western Rosińskiego, więc wypadałoby zapoznać się również z tym komiksem.

Offline Garf

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 09, 2015, 05:48:13 pm »
To klasyka w czystej formie, bez żadnych udziwnień. Świetny klimat. Jedna z moich ulubionych serii. Gorąco polecam!
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Itachi

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 09, 2015, 05:52:25 pm »
To klasyka w czystej formie, bez żadnych udziwnień.

W takim razie się skuszę, pakiet Egmontu na kwiecień wygląda coraz bardziej imponująco.

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 09, 2015, 06:43:59 pm »
Itachi, Blueberry to dość olsdchoolowy komiks, ale jeśli to Cię nie zraża, to koniecznie musisz dać mu szansę. Dla mnie, jako miłośnika westernów, jest to najlepszy komiksowy western jaki czytałem. Niestety, widzę że drugi integral jest już niedostępny, i pewnie za chwilę to samo będzie z trzecim (patrząc na sklep Egmontu, to trzeci chyba też już niedostępny jest).

Offline maximumcarnage

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 09, 2015, 06:51:01 pm »
Niestety, widzę że drugi integral jest już niedostępny, i pewnie za chwilę to samo będzie z trzecim (patrząc na sklep Egmontu, to trzeci chyba też już niedostępny jest).

Na pewno dodrukują tak jak i pierwszy.

Offline Death

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 09, 2015, 06:54:02 pm »
Itachi, lubisz Durango, to na 100% spodoba Ci się Blueberry. Ten sam klimat, tylko jeszcze lepsze.

i pewnie za chwilę to samo będzie z trzecim (patrząc na sklep Egmontu, to trzeci chyba też już niedostępny jest).
Kurcze, to ja faktycznie kupiłem trójkę rzutem na taśmę za -40%. W końcu przeczytam. :smile:

Offline Holsten

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 09, 2015, 07:17:51 pm »
Zastanawiam się nad zakupem pierwszego tomu, skoro Egmont ponownie go wydaje. Mam jednak pytanie, czy jest to klasyczny western, bez żadnych udziwnień, wynalazków? Bardzo lubię serię Durango, Loveless czy Western Rosińskiego, więc wypadałoby zapoznać się również z tym komiksem.

Jak najbardziej klasyczny i w treści i w kresce. Świetna rzecz. Jeśli lubisz Durango Blueberry także przypadnie Ci do gustu.

Offline budyn2h

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 09, 2015, 07:48:04 pm »
Na pewno dodrukują tak jak i pierwszy.


Jeszcze w INCAL-u jest w cenie okładkowej.


a 3 trochę po allegro się wala i kilku księgarniach.

Offline maximumcarnage

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 09, 2015, 08:01:06 pm »

Jeszcze w INCAL-u jest w cenie okładkowej.

Blueberry to nie jest dla mnie priorytet. Na pewno nie będę płacić ceny okładkowej. Spokojnie poczekam na dodruk.



 

anything