Autor Wątek: Savage Dragon  (Przeczytany 17475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Savage Dragon
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 31, 2010, 09:45:38 am »
Przyznam szczerze, że mam wątpliwości co do oryginalności tej pracy i wydaje mi się, że już parę razy identyczna grafika pojawiała się na allegro u co najmniej dwóch sprzedawców. Na dodatek mój pajęczy zmysł podpowiada mi, że coś z tą kreską - bardzo podobną, to muszę przyznać (bardzo, bardzo nawet!) - jest nie tak.

Ja odpuszczam :)

Offline TeOdozjusz

Odp: Savage Dragon
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 31, 2010, 10:01:14 am »
Przykładowy art z strony http://www.comicartfans.com/

http://www.comicartfans.com/GalleryPiece.asp?Piece=710528&GSub=69627

Podpisy raczej się nie różnią.
To moim zdaniem nie jest argument. Oczywiscnie nie mowie, ze ten na aukcji jest 100% falsyfikatem, ale nie mowie takze, ze to 100% oryginal. Moje kolekcjonerskie przygody skutecznie mnie juz tego nauczyly :)


Zatem to dużo czy mało ?? Bo nie mam zielonego pojęcia co do kosztów takiej rzeczy.
Mysle, ze kazdy ma swoja odpowiedz. Dla kogos kto kupuje WSZYSTKO Larsena taka cena nie przerazi. Zmieni sie podejscie jesli inny zapaleniec bedzie mial ograniczone wydatki na takie sprawy. Kto inny łyknie taki rysunek, zeby ubarwic swoja kolekcje. A inny (jak ja na przyklad) jedynie skomentuje to na forum.. :)
Why so serious?

Offline graves

Odp: Savage Dragon
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 31, 2010, 11:53:45 am »
Przyznam szczerze, że mam wątpliwości co do oryginalności tej pracy i wydaje mi się, że już parę razy identyczna grafika pojawiała się na allegro u co najmniej dwóch sprzedawców. Na dodatek mój pajęczy zmysł podpowiada mi, że coś z tą kreską - bardzo podobną, to muszę przyznać (bardzo, bardzo nawet!) - jest nie tak.

Ja odpuszczam :)
Poza tym sam user sprzedajacy też nie budzi na razie zaufania.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Savage Dragon
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 31, 2010, 12:54:36 pm »
Na dodatek mój pajęczy zmysł podpowiada mi, że coś z tą kreską - bardzo podobną, to muszę przyznać (bardzo, bardzo nawet!) - jest nie tak.

A reszta tego, co wystawiła? Pajęczy zmysł coś podpowiada?

Offline TeOdozjusz

Odp: Savage Dragon
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 31, 2010, 01:16:50 pm »
Rzeklbym, ze "Jazz" jest oryginalny, ale niekoniecznie kompletny.. no i na zdjeciu ten wrzut "zapraszam wszystkich". Ciekawe ciekawe..
Why so serious?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Savage Dragon
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 31, 2010, 01:17:58 pm »
To moim zdaniem nie jest argument. Oczywiscnie nie mowie, ze ten na aukcji jest 100% falsyfikatem, ale nie mowie takze, ze to 100% oryginal. Moje kolekcjonerskie przygody skutecznie mnie juz tego nauczyly :smile:

Oczywiście istnieją specjalne urządzenia fałszujące podpisy (przykład: "Wykiwani"). Zawsze można telefonicznie spytać się sprzedającego o rysunek, skąd go ma etc. w myśl zasady "kto pyta nie błądzi". Niemniej jeżeli facet miał "barwną" przeszłość to nie ma co ryzykować... Ja osobiście nie kupiłbym rysunku za taką cenę.

Offline Roy_v_beck

Odp: Savage Dragon
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 09, 2011, 06:00:10 pm »
Dzień dobry. Pytanie mam takie bardzo ogólnikowe.

W jakiej kolejności chronologicznej czytać przygody Savage Dragona? Ostatnio zapoznałem się z one-shotem Image Firsts i wszystko ekstra było, później patrzę na oryginalną serię, a tam pierwszy numer wygląda zupełnie inaczej niż ten z przedruku w 2010 roku. Znaczy pewnie w jakiejś mini-serii stąd debiutował Savage Dragon, ale tam trochę tych mini-serii jest jak patrzałem, to jaką czytać najpierw mi chodzi? Tak samo na wikipedii jest napisane, że Dragon debiutował w nieoddzielnym tytule. Tak więc jaka seria jest ogólnie jego pierwszą, w której był on głównym bohaterem? Co trzeba przeczytać zanim się przejdzie do tego ongoingu, który trwa do dziś?
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

 

anything