trawa

Autor Wątek: Gwardia 1900 na 5 ed.  (Przeczytany 1703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline the best of IG

Gwardia 1900 na 5 ed.
« dnia: Sierpień 31, 2008, 08:55:42 pm »
Troszke nietypowy format, ale tak po prostu jakoś wyszło  :p . W temacie kolejna próba stworzenia czegoś grywalnego z czystej gwardii na 5 ed. Oczywiście zostaje standardowy problem z zajmowaniem znaczników ( notabene nie rozumniem tego parcia na zajmowanie, obecnego chyba w 2/3 misji, po co to komu jak zwykła rozwałka jest IMO dużo grywalniejsza ), wynikający z głupkowatego nieco załozenia, że scorować moga tylko Troopsy, których gwardia ma owszem dużo, ale wolne i miękkie, a do tego kill pointy za nie lecą i lecą  :p . No nic, pozostaje kożystwać z nowych zasad konsolidacji ( juz nigdy żaden uber odział nie przeleci nam całej armii.... no w każdym razie nie bez dostania paru salw na klatę  :badgrin: ) i coverów. Wiem, ze doktryn dziwnie mało ( bo i tak kozystam w zasadzie tylko z kameleonów i techników, COD jest bo jest darmowy i może się przydać ). W każdym razie rozpiska wygląda tak :

Doktryny :
- Cameleonile
- techpriest
- close order drill

HQ

Junior z bolt pistolem, honorificą, 3x plazma, medyk z blot psitolem, cameleonile [118]

fire suppor squad - 3x autocannon, cameleonile [105]

fire suppor squad - 3x autocannon, cameleonile [105]

Elity

Weterani - 7, sierżant z bolt pistolem, 3x plazma, lascannon, cameleonile [135]

Techpriest - 2x h. bolter, 2xtechnical (kulołap znaczy się  ;-) ) [115]

Techpriest - 2x h. bolter, 2xtechnical [115]

PS. Wiem, że techpriest jest 0-1, ale pamietajcie że można wziąć 2 jako 1 slot  :D

TR

Junior z bolt pistolem, 3x plazma, medyk z blot psitolem, cameleonile [93]

Infanty squad - lascannon, plasma gun, cameleonile [105]

Infanty squad - lascannon, plasma gun, cameleonile [105]


Junior z bolt pistolem, 3x plazma, medyk z blot psitolem, cameleonile [93]

Infanty squad - lascannon, plasma gun, cameleonile [105]

Infanty squad - lascannon, plasma gun, cameleonile [105]

FA

hellhound - smoke lunchers, exstra armour, [123]

HS

Leman - 3x bolce, smoke lunchers [158]

Leman - 3x bolce, smoke lunchers [158]

Leman - 3x bolce, smoke lunchers [158]

W sumie 1896 pkt. W perspektywie rozbudowy do 2k wszedł by zapewne 2 hellhound.

Podoba się ? Porady i sugestie ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2008, 09:45:21 pm wysłana przez the best of IG »
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline terenes

Odp: Gwardia 1900 na 5 ed.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2008, 10:18:38 pm »
Mozesz rownie dobrze wziac Drop Troops. Tez darmowe, tez moze sie przydac albo nie, do korzystania nikt cie nie zmusi a moze plazmy bedziesz chcial zrzucac komus na tyly.

Techpriestami masz naprawde zamiar naprawiac lemany czy chodzilo tylko o boltery?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2008, 10:22:12 pm wysłana przez terenes »

Offline the best of IG

Odp: Gwardia 1900 na 5 ed.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2008, 10:37:48 pm »
O jedno i drugie - naprawianie robi się na początku tury i nie zabrania prestowi strzelać. Będzie sobie takowy stać w coverze obok lemana i pruc z bolców ( choć znając życie czasem zdarzy się, ze najwięcej ofiar narobi laspistol techpriesta  ;-) ), jak jak duzemu koledze coś urwie armatę, to naprawiamy. Nie testowałem tego jeszcze w praktyce, ale koncepcja wydaje mi sie dobra.
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline PaulShin

Odp: Gwardia 1900 na 5 ed.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2008, 05:54:00 pm »
Techprieści. <3 Też nad nimi myślałem chyba wypróbuje niedługo bo mam slot elit wolny. :>

Offline Soulles_Being

Odp: Gwardia 1900 na 5 ed.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2008, 06:18:09 pm »
Witam

Rozpiska bardzo fajna, dala mi nieco do myslenia i pewnie wkrotce bede spamowal w innym temacie moje wypociny.

Tak czy siak obudziles we mnie znow chec zastosowania priesta, mysle ze dobry plan i powinien sie sprawdzic. Zwlaszcza ze po ostatnim FAQ wreszcie mozna z czystym sumieniem wystawic priesta z 3-4 technikami i plasmacannonem, no ale wersja bolec+techniki jest najbardziej efektywna BS4 i duza szansa ze ostrzal przeciw nim wsiaknie w AV14  lemanow.

Napisalbym jeszcze cos wiecej, ale sie spiesze. Tak wiec pomarudze po powrocie.

Pozdrówko! ;)

Edit:

No to teraz mogę się przyjrzeć nieco rozpie.

Przglądałem ją wzdłuż i wszerz, szczerze mówiąc nie mogę się do czegoś doczepić ;)

Medyk jest klimatyczny, ale tak cholernie mało skuteczny na obecnych i dawnych polach bitew 40stki. Jedyne co daje to ratuje tego marnego plazmiarza, a zamiast niego byłaby jeszcze jedna plazma. Dodatkowo przy ostrzale z byle czego medyk będzie pewnie pierwszą ofiarą np. laska/plasmacannon/autocannon którego siła unimożliwi działanie medyka a trudno będzie zamiast medyka poświęcić plazme :)

Pomijając ten długaśny wywód, pozostawiam medyka w spokoju. Klimat trzyma ;)

A teraz taki patent na który naprowadziła mnie twoja rozpa. Zamiast tych medyków lub za odżałowanie 20-30pkt i dorzuceniu doktryny Light Infantry, mógłbyś zmienić te oddziałki HQ we flankujące kommanda, a jeśli nie w smak ci taka taktyka to zawsze nie zaszkodzi opcja wystawienia się poza deployment zone.

Reszta w sumie ok, laski może coś trafią może nie ;) myśle że wszystko wyjdzie w praniu jak już troche tym powalczysz.

Pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 05:20:34 pm wysłana przez Soulles_Being »
In the midst of genetically engineered super-beings, alien killing machines, warrior mystics, and technology that approaches sorcery in its sophistication, the Imperial Guard are mere soldiers.

'If brutal force isn't working you're not using enough!'

 

anything