Autor Wątek: Planetary  (Przeczytany 7474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koro

Odp: Planetary
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 16, 2008, 11:15:23 am »
Ktoś już czytał drugi tom Planetary? Jak wrażenia? Rozkręca się seria czy nie?

Offline spinoza

Odp: Planetary
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 16, 2008, 01:40:48 pm »
Ktoś już czytał drugi tom Planetary? Jak wrażenia? Rozkręca się seria czy nie?

Ja już jestem po lekturze Planetary 2. Tak naprawdę zresztą druga część oryginalnego trejda. Seria baaaaaardzo rozwojowa, tom 2 jest zajebisty, moim zdaniem jest lepszy od 1 - bardziej jakby mroczny i tajemniczy. Naprawdę, podoba mi się.

Offline Koro

Odp: Planetary
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 16, 2008, 02:16:31 pm »
Czyli ogólnie mówiąc zamawiać? :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Planetary
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 16, 2008, 02:21:53 pm »
Bierz.
Bez zastanowienia.

Offline beacon

Odp: Planetary
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 16, 2008, 06:19:17 pm »
Fabuła jest mocno pokręcona, ale scenarzysta zaczyna łączyć wątki poszczególnych rozdziałów i montować jakąś sensowną opowieść. Snow wysuwa się na pozycję głównego bohatera. To chyba on i jego perspektywa zdominują kolejne odcinki. Wreszcie wyłania się jakaś główna oś serii. Jest bardziej spiskowo i tajemniczo, a trochę mniej efektownie.

Czekam na dalsze części.

Offline spinoza

Odp: Planetary
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 16, 2008, 07:04:35 pm »
Fabuła jest mocno pokręcona, ale scenarzysta zaczyna łączyć wątki poszczególnych rozdziałów i montować jakąś sensowną opowieść. Snow wysuwa się na pozycję głównego bohatera. To chyba on i jego perspektywa zdominują kolejne odcinki. Wreszcie wyłania się jakaś główna oś serii. Jest bardziej spiskowo i tajemniczo, a trochę mniej efektownie.

Czekam na dalsze części.

też tak myślę, chociaż mam nadzieję że laska też coś fajnego jeszcze zrobi, a moze i pokaże..? ;))) Ogólnie kręci się nieźle i w kolejnym trejdzie (oby niedzielonym!) będzie jeszcze lepiej (ufam szczerze ;))

Offline Koro

Odp: Planetary
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 17, 2008, 09:02:47 am »
No to wielkie dzięki za rekomendacje, tomik juz zamówiony :)
A tak poza tym mały ruch w tym temacie, czyżby Planetary nie cieszyło się dużym zainteresowaniem? :evil:

Offline Tosiek

Odp: Planetary
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 18, 2008, 05:30:53 pm »
Dla mnie 'Planetary' bardzo cienko wypada (zwłaszcza przy 'Authority'); wiele wątków bez sensu,
oraz brak powiązania logicznego.
Zwłaszcza dobiła mnie historia (w pierwszym tomie) o jakichś chińskich/japońskich (?) badaczach którzy natrafili
na 'jakiejś' wyspie na zwłoki starożytnego potwora.
Cóż, w moim przekonaniu żenada.
- Choć może w drugim trejdzie coś się ruszyło, może...

Offline Trreker

Odp: Planetary
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 18, 2008, 05:38:06 pm »
Zwłaszcza dobiła mnie historia (w pierwszym tomie) o jakichś chińskich/japońskich (?) badaczach którzy natrafili
na 'jakiejś' wyspie na zwłoki starożytnego potwora.


Chyba totalnie nie wyczułes o czym była ta historia....  Na pewno to czytałeś?

Offline beacon

Odp: Planetary
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 18, 2008, 07:17:52 pm »
... i to co teraz wyszło to nie drugi trejd, tylko druga połowa tego samego...

Co do chińsko-japońskich odkrywców Godzilli - chyba nie do końca załapałeś tą historię; kiedy patrzeć na nią jako coś odrębnego od reszty serii, jest niczym ponad zabawę z popkulturową kliszą. Ale już drugi tom sygnalizuje, że nie jest to zupełnie wyjęta z kontekstu opowieść.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Planetary
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 18, 2008, 08:03:48 pm »
Planetary jak dla mnie = mnóstwo ok  :)

Offline spinoza

Odp: Planetary
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 28, 2008, 09:49:52 pm »
Planetary jak dla mnie = mnóstwo ok  :)


no, może być, chociaż ja się nieco więcej spodziewałem. Trochę wolno się rozkręca, ale może później będzie bardziej ostro. Tak podobno ludzie gadają

Offline BOUNCER

Odp: Planetary
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 04, 2008, 06:56:01 pm »
Za mną kolejny tom planetary. O ile pierwsza częśc niesamowicie mnie zaskoczyła , o tyle mam nieodparte wrażenie , że w drugiej brakowało nieco akcji. Oczywiście oprawa graficzna jak najbardziej ok ale miałem nadzieję , że komiks "odrobinę" szybciej się rozkręci. Komiks przeczytany niezwykle szybko i po zakończeniu pozostał pewien niedosyt.... - a to dobrze wróży. Niezależnie od wszystkiego pewien jestem co do jednego: nadal będę kontynuował tą serię.

Offline Koro

Odp: Planetary
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 04, 2008, 07:20:51 pm »
Ja niestety odwrotnie... Po drugim tomie dziękuje bardzo Panu Ellisowi za tą serię. Niestety, finanse ograniczone, a na naszym polskim ryneczku wychodzi coraz więcej ciekawych i wartych przeczytania rzeczy.
Pierwszy tom był spoko. Akcja się rozkręcała bohaterowie się poznawali, a czytelnik poznawał o co chodzi w świecie przedstawianym przez Ellisa. A drugi tom jakiś taki smętny i bez wyrazu totalnie.
Mi się wydaje, że Authority i właśnie Planetary to obecnie najsłabsze serie Manzoku

 

anything