trawa

Autor Wątek: Kto słyszał już o Tensionie?  (Przeczytany 16901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PanCiacho

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 04, 2008, 01:48:52 pm »
W październikowym CDAction jest reklama gry Tension. Jest napisane "już w październiku szukaj w dobrych sklepach"

To to już wychodzi w tym miesiącu?

Offline Girwan

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 04, 2008, 05:00:39 pm »
Taki jest podobno plan  :)

Przy okazji powiem, że Techland planuje nietypową premierę gry .. Zobaczymy czy im wyjdzie :)



Offline PanCiacho

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2008, 07:44:32 pm »
Sztuka stała się grą

      Namaluj swoją drogę...
   Namaluj swą decyzję...
Namaluj swoją grę...

------------------------------

Ciekawa reklama, o samej grze nie wiadomo znowu bardzo dużo, niby wychodzi w tym miesiącu a owiana jest sporą tajemnicą ;)

Mam nadzieję że będę zaskoczony

PS: Ejjjjjj Girwan jak wiesz to powiedz! :D

Offline Qraq

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 05, 2008, 09:38:52 pm »
Sztuka stała się grą

      Namaluj swoją drogę...
   Namaluj swą decyzję...
Namaluj swoją grę...
OKAMI?

Offline Maciek_Techland

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2008, 04:00:32 pm »
OKAMI?

Celny strzał Qraq, naprawdę celny strzał :)

Offline Qraq

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 06, 2008, 04:13:37 pm »
hmm to to całe malowanie w tensionie to będzie coś na wzór Okami czy będą to gesty jak w Black & White czy coś jeszcze innego?

Offline Maciek_Techland

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 09, 2008, 04:20:33 pm »
Z malowaniem grafemów bliżej Tension raczej do Okami, niż do B&W. Tyle tylko, że możemy tutaj zdobyć znacznie większą liczbę różnych znaków do malowania, mamy do dyspozycji 7 kolorów o różnym znaczeniu, a do tego możemy na różne sposoby wpłynąć na to, jak mocny będzie efekt namalowania danego grafemu.

Offline hacket

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 22, 2008, 07:42:20 pm »
Jak się dowiedziałem? A no reklamy w CDA jakoś chyba ominąłem a zainteresowałem się i zauroczyłem po jednym z newsów na gramie. Iście artystyczna gra tylko czekać na wydanie. Mam tylko 2 pytania na stronie msw (multimedialny salon wysyłkowy) pisze, że wysyłka pod koniec października jest na stronie waszej, że 1 listopada a na gry online premiera w grudniu. Która data jest właściwa? I jeszcze coś czy będzie edycja kolekcjonerska tej gry (zapewne właśnie taką edycje bym kupił)? Pozdrawiam

Offline Maciek_Techland

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 24, 2008, 04:40:44 pm »
Jak się dowiedziałem? A no reklamy w CDA jakoś chyba ominąłem a zainteresowałem się i zauroczyłem po jednym z newsów na gramie. Iście artystyczna gra tylko czekać na wydanie. Mam tylko 2 pytania na stronie msw (multimedialny salon wysyłkowy) pisze, że wysyłka pod koniec października jest na stronie waszej, że 1 listopada a na gry online premiera w grudniu. Która data jest właściwa?

Tension ma premierę w Halloween - w nocy z 31.X na 1.XI, w piątek po południu jednak już pewnie będzie można ją zakupić w różnych punktach sprzedaży. Informacja podana na GOLu jest błędna i nie wiem, skąd wzięli taką datę.

Cytuj
I jeszcze coś czy będzie edycja kolekcjonerska tej gry (zapewne właśnie taką edycje bym kupił)? Pozdrawiam

Mam dla Ciebie dwie informacje - standardowo jedną dobrą, drugą nie do końca:). Mianowicie: nie będzie edycji kolekcjonerskiej Tension. A teraz dobra informacja: podstawowa edycja gry jest wzbogacona - to chyba najbogatsze na rynku wydanie gry w swej podstawowej cenie. W przyszłym tygodniu dokładnie ujawnimy cenę, jak i co dokładnie znajduje się w pudełku Tension. Sama gra to tylko jeden z elementów.

Offline hacket

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 26, 2008, 10:16:26 am »
Miło że sprawa się wyjaśniła. Fakt ostatnio serwisowi gry-online średnio idzie. Z niecierpliwością czekam na dalsze informacje o wydaniu.

Offline PanCiacho

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 27, 2008, 11:08:01 am »
W Multimedialnym Salonie Wysyłkowym cena Tensiona już jest 53,90 zł (cena taka nietypowa), nowy tydzień już jest więc czekamy także na info o najbogatszej zawartości pudełka.

I takie pytanko, czy reklamujecie grę na zachodzie? Czy na razie celujecie głownie w Polskę?


BTW; Czemu na screenach jest napisane Typsop? Tą samą czcionką jak Tension? Inna nazwa ze wschodnich kresów?


Offline hacket

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 27, 2008, 04:59:42 pm »
BTW; Czemu na screenach jest napisane Typsop? Tą samą czcionką jak Tension? Inna nazwa ze wschodnich kresów?

Widocznie nie uczyłeś się rosyjskiego, bo Тургор nie Typsop czyta się po rusku Turgor. Jest to nazwa ruska tensiona :). Niestety w swoim słowniku znaleźć Тургор nie znalazłem.

Offline PanCiacho

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 27, 2008, 07:38:51 pm »
Coś tak czułem że to to, ale nie byłem do końca pewny, dzięki za oświecenie. :)

Konkurs na 12 siostrę został wyłoniony w sumie już ponad 3 tygodnie wcześniej, ale jakoś teraz tak mi się nasunęło. Czy ta dwunasta ma zostać wprowadzona do gry? Jeśli tak to mieliście na to mało czasu, bo premiera na dniach ;) I gratuluję zwycięzcy (lepiej późno niż wcale :P), bo ten art jest genialny, drugi podobnie, chyba zasługuje na trzynastą :P

I z niecierpliwością czekam na premierę, grę kupię pewnikiem bo zdaje mi się że może być grą bardzo dobrą. A i wesprę przy okazji polskich twórców :P

Offline Maciek_Techland

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 28, 2008, 03:22:00 pm »
Coś tak czułem że to to, ale nie byłem do końca pewny, dzięki za oświecenie. :)

Konkurs na 12 siostrę został wyłoniony w sumie już ponad 3 tygodnie wcześniej, ale jakoś teraz tak mi się nasunęło. Czy ta dwunasta ma zostać wprowadzona do gry? Jeśli tak to mieliście na to mało czasu, bo premiera na dniach ;) I gratuluję zwycięzcy (lepiej późno niż wcale :P), bo ten art jest genialny, drugi podobnie, chyba zasługuje na trzynastą :P

I z niecierpliwością czekam na premierę, grę kupię pewnikiem bo zdaje mi się że może być grą bardzo dobrą. A i wesprę przy okazji polskich twórców :P

Poszukiwania Dwunastej Siostry jeszcze się nie zakończyły - na razie poznaliśmy wizję grafików. Ale to nie koniec, jeszcze większa akcja już wkrótce - i to taka, w której udział będą mogli wziąć udział nie tylko artyści.

A co by wyjaśnić niejasności: Techland jest wydawcą gry, a developerem rosyjskie studio Ice-Pick Lodge. Niestety, nie mieliśmy możliwości, aby bezpośrednio ingerować w kod gry i całą rozgrywkę, poprzez dodanie nowej bohaterki.

Hacket - doskonała uwaga z tym Turgor. Choć tutaj pewna ciekawostka: faktycznie, po rosyjsku "turgor" to polskie "napięcie", czyli angielskie "tension". Ale samo słowo "turgor" jest też używane w języku polskim... Polecam jednak zobaczyć wprowadzenie do instrukcji, a także tomik poezji z gry. Przedstawiają nam one definicje tego słowa i rozważania różnych myślicieli, które stały się podstawą tej gry.

Offline hacket

Odp: Kto słyszał już o Tensionie?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 28, 2008, 04:11:42 pm »
No i mamy w końcu informację na temat wydania:). Jak na 50 parę złotych to super sam widywałem wydania uboższe nawet jak kosztowały stówkę Np. premierówka Half Life 2. Grę zakupie na 100% tylko nie jestem pewien czy warto zamawiać przez internet czy może kupić w sklepie(tu może być problem, bo największy wybór ma w okolicy Empik w innym mieście), ale tam zazwyczaj nic na premierę nie dochodzi(uroki mieszkania na peryferiach kraju) ostatnio Wiedźmin ER ukazał się tam 2 tygodnie po premierze oficjalnej. Więc sam nie wiem możliwe, że pojadę do większego miasta i tam jak będzie kupię.