trawa

Autor Wątek: Electric Rudeboyz  (Przeczytany 1950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline burberry

Electric Rudeboyz
« dnia: Wrzesień 09, 2008, 01:49:55 pm »
Wszystko o skladzie ze Szczecina.

W zasadzie za projekt, który wydał tylko jedną plytkę pt. "Kolejny Krok"
, odpowiedzialny jest jeden koleś,  Oreu, który robi na tym albumie muzykę, pisze teksty i nawija. W składzie byli jeszcze DJ Calvin i DJ Badkarma, z którymi Oreu grał koncerty. Potem historia podzieliła grupę, no i koncertowanie się skończyło.

Dobre połączenie rapu, jungle i świetne drum n bassowe podkłady. Utwór "Rzeczywistość", który promował płytę, miażdży. Dobry jest też skit "Słońce", czy kawalki "Nienawiść", "Senne powieki", "Kolejny krok", "Znowu lato". Ciężko znaleźć slabe punkty na tej płycie, mi nie podchodzi tylko utwór SCP feat. AHA., flow panienki to dla słabizna. Tak czy siak, ER wpisali się w scenę muzyczną Szczecina, underground i świetnie sportretowali betonowe miasto.

Kozacki CDek. Piszcie
Bóg Cię kocha

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Odp: Electric Rudeboyz
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2008, 03:43:31 pm »
Rudeboyzi to kawał kultu, w zasadzie pierwszy w Polsce skład nawiązujący stylistycznie do jungle, dnb, breakbeatu. W dodatku całość jest zajebiście wyprodukowana pod względem technicznym - posłuchajta tego basu i perkusji w ostatnim kawałku - ja się jaram! Numer "SCP" faktycznie obsysa, bo ta laska zarżnęła kawałek swoim antyflow :). Poza tym jak dla mnie płyta zjawiskowa.

Btw. Oreu produkuje do dzisiaj, zrobił m.in. remix utworu "Vision" Noona, na epkę pod tym samym tytułem i to najlepszy kawałek na krążku IMHO.

Offline burberry

Odp: Electric Rudeboyz
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2008, 05:18:13 pm »
http://www.hip-hop.pl/wykonawcy/projector.php?id=11190144050999

tu bardzo dobry artykuł na ich temat.

To prawda, że jak na swego rodzaju debiut podobnego projektu na polskiej scenie, to produkcja i jakość albumu stoją na wysokim poziomie. I nadal jest to unikatowość w polskiej muzyce. To trzeba znać!
Bóg Cię kocha

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Odp: Electric Rudeboyz
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2008, 10:26:17 am »
Przychylam posta. Jak coś to parę ich kawałków jest na youtubie, tylko czasem lepiej nie patrzeć na obraz, jeno muzyki słuchać.