trawa

Autor Wątek: 07/08.10.2008 - The Young Gods @ Firlej, Wrocław  (Przeczytany 1783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asymmetry.pl

07/08.10.2008 - The Young Gods @ Firlej, Wrocław
« dnia: Wrzesień 25, 2008, 03:14:37 am »
The Young Gods


www.firlej.wroc.pl
@ Firlej // Wrocław // ul. Grabiszyńska 56
07.10.2008
08.10.2008
otwarcie bram: 19:00 | start: 20:00
bilety: 60/70 pln
karnet na oba koncerty: 90 pln /w sprzedaży do 06.09.2008/
do kupienia: www.eventim.pl | www.ticketpro.pl | www.ticketportal.pl

Mistrzowie industrialnego rocka ponownie w Polsce, na dwóch koncertach we wrocławskim Firleju! Szwajcarscy pionierzy samplingu nie dają nam odsapnąć i dobrze! Po wyśmienitym ubiegorocznym krążku, kolejny raz zapraszaja nas w niezwyką, ekscytującą podróż. Tym razem akustycznie. Najnowszy album „Knock On Wood” zaskakuje nawet najgorętszych fanów zespłu. Patrząc na ich szalenie wszechstronny dorobek można byloby się spodziewać wszystkiego, ale Franz Treichler jako bard z gitarą? To trzeba zobaczyć na żywo!

Szufladkowanie zespołu do jakiegokolwiek gatunku muzycznego jest możliwe, jednak będzie to nieco krzywdzące uproszczenie. Przez ponad 20 lat zespół nieustannie eksperymentuje stawiając na nowatorstwo, dzięki czemu wykreował własną oryginalną wizję twórczości dźwiękowej.
Ich kompozycje oscylują wokół rocka industrialnego, muzyki klasycznej, ambientu, wściekłych, punkowych rytmów i muzyki filmowej. To dźwięki dla wszystkich tych, którzy szukają w muzyce czegoś niepowtarzalnego. Receptura łącząca fanów The Doors, Biosphere, Autechre, King Crimson, Cabaret Voltaire czy Swans. Nie wolno przegapić!

Grupa zjednała sobie w Polsce zagorzałych zwolenników, co może wynikać także z cyklicznego koncertowania zespołu w naszym kraju.

W ciągu ostatnich lat The Young Gods występował z orkiestrą symfoniczną. Świętując 20-lecie, Szwajcarzy przepisali na nowo ścieżkę muzyczną filmu Woodstock, aby zagrać ją na żywo w Genewie podczas Fete de la Musique. Współpracowali także z antropologiem Jeremym Narby (konferencja dźwiękowa zatytułowana Amazonia Ambient Project), pracując dla Musée des Sciences de Geneve przy projekcie Aquanaute, a w końcu zagrali kilka koncertów akustycznych.The Young Gods „Knock on Wood - The Accoustic Sessions” (2008), to pierwsza płyta akustyczna w dziejach zespolu. Ten odważny eksperyment w krótkim czasie spotkał się z najwyższymi opinami recenzentow i upodobaniem zaskoczonych fanów. Na krążku znajdziemy przede wszystkim genialny wokal, gitary akustyczne, perkusjonalia, przeszkadzajki, trochę folku, troche psychodeli, a całość zanurzona w nieco szamańskim sosie.

"[...] Słucham tej płyty po raz kolejny, oglądam dołączone do niej DVD i nie mogę wyjść z podziwu. Jak można oddać tak wiele i nic nie stracić? Bo choć towarzyszą mu tylko akustyczne instrumenty, kiedy Franz Treichler śpiewa refren "Everythere" - "Wszystko teraz jest elektryczne, wszystko elektryczne" - napięcie sięga zenitu"

Jarek Szubrycht
www.przekroj.pl

"[...] Najnowszy album „Knock On Wood - The Accoustic Sessions” to majstersztyk i dowód absolutnej artystycznej dojrzałości. Minimalizm środków generujący (paradoksalnie) niezwykłą ilość rozwiązań aranżacyjnych. Wydawnictwo to kopalnia dźwięków i niesamowitych harmonii, wprowadzjących w zakłopotanie krytyków. Czy to możliwe, żeby ta płyta była była aż tak dobra? Słychać tu wpływy francuskiej sceny kabaretowej, klimat prerii, westernowe zagrywki i ballady godne najlepszego barda. Słychać też blusa, rock&rolla i pełne przestrzeni jednostajne gitarowe mantry…. Tak, tak to wszystko pomieścili na jednym krążku. Nie mieć tej płyty i przegapić ten koncert to tak jakby w ogóle się nie urodzić. Miłośnikom TYG więcej mówić nie trzeba. Koniec i bomba, kogo nie będzie ten trąba."

Jakub Mazurkiewicz
www.aktivist.pl

Skład:
Franz Treichler – wokal, gitara
Al Comet – gitara, sitar
Bernard Trontin - perkusja

Vincent Haenni - gitara

Linki:
> www.younggods.com
> www.myspace.com/theyounggods
> www.lastfm.pl/music/The+Young+Gods

 

anything