Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 331787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 03, 2009, 05:22:41 pm »
Ja bym tylko chciał żeby w przypadku wydania jednego komiksu który ma np. 200 stron cena była mniejsza niż suma cen dwóch 100-stronicowych komiksów. Oczywiście format i papier taki sam. Dlatego też lubimy grubaski bo nie dość że mamy całość naraz to grubas zwykle jest tańszy niż suma dwóch chudasów  :D A ostatnio jakoś tak nie jest...
A koszty poniesione przez wydawnictwo też mniejsze chyba przy grubasie (dlatego powinno być taniej)...


Edit.

Hej Panowie rzucili przykładowe plansze  ;-)

I od razu moje uwagi:
Rysunki Toppiego mnie zawiodły. Szeherezada to już nie jest u mnie pewniak.
Arq-świetne rysunki, szczególnie fajny pociąg. MEGA pewniak  8)
Koralina-niby mam książkę ale... ;-)
Chyba zamiast Toppiego kupię 3 i 2 (zaległość) tom Lucka.
I najważniejsze: Czy też macie obawy że mały format + bardzo małe literki odbiorą połowę radości z czytania Tintina??? To że dużo tekstu to fajnie, ja lubię dużo czytać. Ale te mróweczki w tych dymkach mogłyby być większe... A miejsca w dymkach dwa razy tyle  :roll:
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 05:35:26 pm wysłana przez Death »

Offline spidey

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 03, 2009, 07:27:11 pm »
Hej Panowie rzucili przykładowe plansze  ;-)

I od razu moje uwagi:
Rysunki Toppiego mnie zawiodły. Szeherezada to już nie jest u mnie pewniak.
Arq-świetne rysunki, szczególnie fajny pociąg. MEGA pewniak  8)
Koralina-niby mam książkę ale... ;-)
Chyba zamiast Toppiego kupię 3 i 2 (zaległość) tom Lucka.
I najważniejsze: Czy też macie obawy że mały format + bardzo małe literki odbiorą połowę radości z czytania Tintina??? To że dużo tekstu to fajnie, ja lubię dużo czytać. Ale te mróweczki w tych dymkach mogłyby być większe... A miejsca w dymkach dwa razy tyle  :roll:

Toppi faktycznie przeciętny, a tego Tintina patrząc po zagęszczeniu tekstu nie wiem czy nie będzie trzeba czytać z jakimś szkłem powiększającym... trochę za bardzo przycieli z tym formatem, chociaż te 3-4cm wzdłuż i wszerz powinno być więcej bo generalnie to ten format jest mniejszy niż standardowe B5 :roll:

Offline Ranaghar

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 03, 2009, 07:29:41 pm »
Nie wiem o co płaczu z tymi cenami ?
[...]
Nawet ceny serii z Vertigo mozna usprawiedliwić. Baśnie będą niedzielone. 240stron. Lucyfer i Hellblazer tak znacznie nie zdrożały.
Okej, Sandmana nie można chyba racjonalnie obronić, ale wg mnie reszta cen całkiem przyzwoita.
[...]

Spójrz na ceny wydań polskich i porównaj z cenami orginałów (z Multiversum, gdzie jest dosyć korzystnie):

tomPLENG
130 zł30 zł
235 zł39 zł
345 zł45 zł
469 zł54 zł

Po porównaniu cen 4 tomu na moje usta ciśnie się tylko: łatafaka?!

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 03, 2009, 07:32:43 pm »
No tak, tam powinno być chyba 59... Skąd te 69?  :shock: Może ktoś w Egmoncie jest wielkim fanem tej pozycji i dlatego wszystko ostatnio jest 69  :lol:

Offline kmh

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #484 dnia: Luty 03, 2009, 07:39:26 pm »
Spójrz na ceny wydań polskich i porównaj z cenami orginałów (z Multiversum, gdzie jest dosyć korzystnie):

tomPLENG
130 zł30 zł
235 zł39 zł
345 zł45 zł
469 zł54 zł

Po porównaniu cen 4 tomu na moje usta ciśnie się tylko: łatafaka?!

Ale czy nie można raz na zawsze i ostatecznie powiedzieć, że nie można porównywać cen wydań zagranicznych do polskich? W ilu tysiącach egzemplarzy ukazują się "Baśnie" w Stanach? W ilu w Polsce? Ja rozumiem, że to jest proste przeliczenie prowadzące do wniosku "taniej ściągnąć zza granicy", ale ile osób się zaweźmie i zza granicy ściągnie? 50?
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #485 dnia: Luty 03, 2009, 07:46:14 pm »
Hej Panowie rzucili przykładowe plansze  ;-)
Są te słynne czarne i białe plansze w Arq. ;)

Ale czy nie można raz na zawsze i ostatecznie powiedzieć, że nie można porównywać cen wydań zagranicznych do polskich? W ilu tysiącach egzemplarzy ukazują się "Baśnie" w Stanach? W ilu w Polsce? Ja rozumiem, że to jest proste przeliczenie prowadzące do wniosku "taniej ściągnąć zza granicy", ale ile osób się zaweźmie i zza granicy ściągnie? 50?
Nie załapałeś. To porównanie wskazuje, że 4 tom podrożał więcej, niż by to wynikało z jego objętości. Ale ten dowód można też było wyciągnąć innymi metodami, ja np. sprawdziłem ile powinien kosztować przy tej samej cenie 1 strony, co poprzedni, wyszło mi ok. 55 zł. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline kmh

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #486 dnia: Luty 03, 2009, 07:58:23 pm »

Nie załapałeś. To porównanie wskazuje, że 4 tom podrożał więcej, niż by to wynikało z jego objętości. Ale ten dowód można też było wyciągnąć innymi metodami, ja np. sprawdziłem ile powinien kosztować przy tej samej cenie 1 strony, co poprzedni, wyszło mi ok. 55 zł. ;)

No i?
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #487 dnia: Luty 03, 2009, 08:11:05 pm »
A porównaliście obecny kurs dolara z tym gdy był przygotowywany tom 3 Baśni?

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 03, 2009, 08:12:17 pm »
Nie wiem czy w tak łatwy sposób można przeliczać cenę kolejnego tomu Baśni - objętość jest tu istotna, ale mam wrażenie, że bardziej istotna jest tu cena licencji i wyniki sprzedaży poprzednich tomów i korekta obecnego nakładu. Lucyfer też zdrożał - cena ta sama ale objętość kolejnego tomu mniejsza.
Zastanawiam się także w jakim formacie będzie "Niebo nad Brukselą" - mam wrażenie, że przy tej objętości i cenie 45zł to na pewno nie w oryginalnym A4 tylko w pomniejszonym - szkoda.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 03, 2009, 08:33:56 pm »
A porównaliście obecny kurs dolara z tym gdy był przygotowywany tom 3 Baśni?
A czy kurs dolara jest inny dla Baśni i Sandmana niż dla Lucyfera i Koraliny?

Zresztą nie ma co tego wałkować, bo zaczynamy się powtarzać - Tomasz66 przytoczył m.in. te same argumenty, co ja trochę wyżej. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 03, 2009, 08:35:39 pm »
Są te słynne czarne i białe plansze w Arq. ;)

Hehe, nawet wspomnialem o tym kiedys w KZ:

http://www.kazet.bial.pl/2003_07/arq.html

Tylko ten artykul powstal po przeczytaniu zaledwie 4 tomow, a dopiero w piatym tak naprawde wyjasnia sie o co chodzi, wiec ten zabieg tez stawia to w nieco innym swietle. Dlatego dobrze, ze Egmont puszcza caly pierwszy cykl na raz.

Co do Toppiego, to mi sie te rysunki podobaja, ale juz mi ktos powiedzial, ze mam odwrocona estetyke. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 03, 2009, 08:58:02 pm »
Toppi powala! Dla mnie wraz z Arq to pewniak, ktory nie moze sie nie sprzedac.
Najchetniej juz zamowilbym te 2 komiksy (niestety, prenumerata calosci mnie nie interesuje), tak na wszelki wypadek ku ucieczce przed spekulanckimi mackami.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 03, 2009, 09:30:59 pm »
Jestem głęboko rozczarowany polityką cenową Egmontu.
Ceny przez nich ustalone są śmiesznie niskie. Gdyby były chociaż na poziomie francuskich:
"Arq" za niemal 80 euro, a nie marne 150 zł
"Baśnie" tom 4 za 24 euro, a nie jedynie 69 zł
"Trolle z Troy" za 12 euro, a nie 26,90
"Opowieści Szeherezady" za 38 euro, a nie nędzne 99 z
A to tylko kilka przykładów.

Nie zapominajmy, że komiks jest dobrem luksusowym i jego cena powinna ten fakt odzwierciedlać.
Powinniśmy domagać się od wydawców, by traktowali komiksy, tak jak na to zasługują: żadnego dzielenia, tylko twarde oprawy, wyłącznie wysokogatunkowy papier kredowy, złocone tłoczenia i okucia.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 03, 2009, 09:40:52 pm »
Spójrz na ceny wydań polskich i porównaj z cenami orginałów (z Multiversum, gdzie jest dosyć korzystnie):

tomPLENG
130 zł30 zł
235 zł39 zł
345 zł45 zł
469 zł54 zł

Tak sobie ględzimy o cenach a powyższy post jest MEGA głupi! Jak można porównywać okładkowe Egmotu i ceny tych samych pozycji ze sklepu internetowego gdzie jest taniej niż okładkowe  :roll:

Powinno być tak:
             PL                                                    ENG
4 tom    51,75 zł (korzystna cen w sklepie gildii)    54 zł (korzystna cena w Multiversum)  :lol:

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 03, 2009, 09:44:07 pm »
Nie zapominajmy, że komiks jest dobrem luksusowym
YEAH!

 

anything