Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 328076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #555 dnia: Luty 18, 2009, 04:32:19 pm »
Ibicus wow ladna bedzie cegielka :p :D, no i zapowiada sie niezla uczta komiksowa :lol:. Ja na pewno zakupie Andreasa i Toppiego(rysunki Pana T sa za...ste, nie wiem jak moga sie komus nie podobac :-? :doubt:), ale ilosc kolekcji jest powalajaca i Pan Kolodziejczak zastanawia sie jeszcze nad nastepnymi vide Lucky Luke i komiksy sensacyjne
Kryzys, a w swiatku komiksowym rozkwit jakiego juz dawno nie bylo (jesli chodzi o oferte ofkoz, a moze cos sie ruszy wreszcie z iloscia czytelnikow oby).Troszke tylko martwia mnie te formaty, ale zobaczymy jak to bedzie.
pozdro    
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Ziemniakento

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #556 dnia: Luty 18, 2009, 05:23:30 pm »
Well, to tyle jeśli chodzi o komiksowe zaciskanie pasa (czy raczej portfela)...
Lepiej zakupić ARQ czy Toppiego?

Offline badday

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #557 dnia: Luty 18, 2009, 05:29:16 pm »
Ibicus wow ladna bedzie cegielka :p :D, no i zapowiada sie niezla uczta komiksowa :lol:. Ja na pewno zakupie Andreasa i Toppiego(rysunki Pana T sa za...ste, nie wiem jak moga sie komus nie podobac :-? :doubt:), ale ilosc kolekcji jest powalajaca i Pan Kolodziejczak zastanawia sie jeszcze nad nastepnymi vide Lucky Luke i komiksy sensacyjne
Kryzys, a w swiatku komiksowym rozkwit jakiego juz dawno nie bylo (jesli chodzi o oferte ofkoz, a moze cos sie ruszy wreszcie z iloscia czytelnikow oby).Troszke tylko martwia mnie te formaty, ale zobaczymy jak to bedzie.
pozdro    

Mnie to się marzą Lucky Luki wydane tak jak teraz TinTiny
mniejszy format ,integral, 3 zeszyty i cena do przełknięcia.

W serii sensacyjnej może 2 szansa dla Dylan Dogów
3 części w jednym integralu, format mały mają już naturalnie,nie trzeba na siłę zmniejszać - a że są cz-b to cena może nie dużo wyższa (albo taka sama) niż zbiorcze niżTinTiny

A co do Toppiego - to rysunki fajne tylko że bardziej chyba do albumu niż do tworzenia historii (fabuły) w komiksie.
Ale nie wiem, nie czytałem, to takie pierwsze wrażenie po obejrzeniu plansz.


Offline ljc

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #558 dnia: Luty 18, 2009, 06:21:58 pm »
Well, to tyle jeśli chodzi o komiksowe zaciskanie pasa (czy raczej portfela)...
Lepiej zakupić ARQ czy Toppiego?



gdybym miał wybierać to wziąłbym Toppiego, bo to jego debiut w Polsce - no chyba że musisz mieć wszystko Andreasa, co u nas wyszło...
tamtam!

Offline Dembol_

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #559 dnia: Luty 18, 2009, 06:44:01 pm »
Kryzys, a w swiatku komiksowym rozkwit jakiego juz dawno nie bylo (jesli chodzi o oferte ofkoz, a moze cos sie ruszy wreszcie z iloscia czytelnikow oby).Troszke tylko martwia mnie te formaty, ale zobaczymy jak to bedzie.
Paradoksalnie, kryzys (przynajmniej obecny - walutowy) może pomóc polskim wydaniom. Przez nieustannie rosnące kursy walut zaprzestałem zamówień zza granicy i myślę, żeby przynajmniej chwilowo skoncentrować się na tym co wychodzi u nas. Myślę, że nie tylko ja.

Offline Ziemniakento

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #560 dnia: Luty 18, 2009, 08:04:36 pm »
Co jest lepsze. To pytanie!

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #561 dnia: Luty 18, 2009, 08:41:41 pm »
Ja nadal nie jestem przekonany do tego Toppiego. Ale kupię razem z Arq i jeśli mi się nie spodoba to najwyżej sprzedam. Może nawet nic na tym nie stracę jeśli kupię z rabatem 25 % a sobie przynajmniej przeczytam ;-) Bierzcie Koralinę! 192 strony HC za 69 zł  8)

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #562 dnia: Luty 18, 2009, 11:52:01 pm »
Bierzcie Koralinę! 192 strony HC za 69 zł  8)

ALE dlaczego?
Bo ma HC?
Czy dlatego, ze 192 stron?

Czy moze to po prostu dobry komiks jest?

Ten dalej swoje o hardkowerach, obwolutach, cenach, super okazjach, ilosci stron itepe itede.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #563 dnia: Luty 18, 2009, 11:59:06 pm »
Ten dalej swoje o hardkowerach, obwolutach, cenach, super okazjach, ilosci stron itepe itede.

Nie zagalopowałeś się troszkę?  :roll:

Dlatego że Koralina to bardzo dobra książka i jeśli ktoś jej nie czytał to myślę że warto kupić ten komiks bo będzie prawdopodobnie prezentować zbliżony do książki poziom.
Wiadomo że lepiej mieć 192 strony dobrego komiksu niż np. 90... Jeśli miałbym wybierać między dwoma dobrymi komiksami a jeden ma 90 a drugi 190 i taką sama cenę to wiadomo że wybiorę ten grubszy.

Specjalnie zedytuję dla opóźnionych: Oba komiksy są tak samo dobre/interesujące
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 10:25:50 am wysłana przez Death »

Offline skil

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #564 dnia: Luty 19, 2009, 12:11:27 am »
ja sobie daruję "koralinę". książkę już czytałem, a od komiksu odstraszają mnie okropne rysunki z przykładowych plansz zaprezentowanych przez egmont.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #565 dnia: Luty 19, 2009, 12:38:36 am »
No widzisz, a ja na przyklad rozplywam sie przy pracach P.C. Russela i wcale nie uwazam, ze sa okropne.
Wlasciwie, to dla nich ten komiks kupilem.

Nie zagalopowałeś się troszkę?  :roll:

Nie, nie sadze.
Za to bardziej utwierdzilem sie w przekonaniu, ze przedkladasz jakosc wydania i cene ponad tresc.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Damian xyz

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #566 dnia: Luty 19, 2009, 06:56:00 am »
Koralina to średnia książka (wg. mnie - gusta itd) średni komiks, który kupie podobnie jak przedmówca dla prac Russella.

A swoją drogą ciekawe kiedy Egmont ogłosi całą ofertę OG. Obecnie wiadomo o Koralinie i Potworze z bagien 2. Przeoczyłem coś?

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #567 dnia: Luty 19, 2009, 08:38:24 am »
Jeśli miałbym wybierać między dwoma dobrymi komiksami a jeden ma 90 a drugi 190 i taką sama cenę to wiadomo że wybiorę ten grubszy.
A nie wybierzesz tego, który Cię bardziej ciekawi?
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #568 dnia: Luty 19, 2009, 08:52:05 am »

 Death - chyba Cię w końcu przejrzeli ...  :D
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #569 dnia: Luty 19, 2009, 11:02:06 am »
A swoją drogą ciekawe kiedy Egmont ogłosi całą ofertę OG. Obecnie wiadomo o Koralinie i Potworze z bagien 2. Przeoczyłem coś?

Jakieś tam ploty były o Hellboy: Wierd Tales. Na Komikslandi chyba.