Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 324780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #570 dnia: Luty 20, 2009, 10:19:36 am »
Były, były. Trzeba tylko umieć odróżnić  ;-) Ten Tintin to najbardziej rozwala polityką ala "greenpeace"  ;-)

Rozwalenie dynamitem nosorożca i zastrzelenie goryla, a następnie przebranie się w jego skórę, to akcje, którymi Tin Tin mnie kupił:)
Niestety w tych nowych egmontowych tomach nie ma już tak kozackich myków, ale mimo to fajnie się czyta te oldskulowe komiksy.
Format nie przeszkadza, a wręcz jest lepszy niż nieporęczne w środkach komunikacji A4.
No i, kurde bele, za 3 dychy (uwzględniając 25% rabatu) mamy trzy 64-stronnicowe albumy.

Offline graves

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #571 dnia: Luty 20, 2009, 12:22:54 pm »
No i, kurde bele, za 3 dychy (uwzględniając 25% rabatu) mamy trzy 64-stronnicowe albumy.
I niewiele do końca serii :)
I Integral (2 albumy) - nie wydana tylko połowa - czyli Tintin w kraju sowietów (co prawda "większa" połowa bo to 140 stron, ale drugi Tintin w Kongo już wydany).
II Integral (3 albumy) - cały już wydany przez TK
III Integral (3 albumy) - wydany teraz 
IV Integral (3 albumy) - 2 albumy już wydane przez Egmont w 94, więc tylko jeden nieznany
V Integral (3 albumy) - wydany teraz
VI Integral (3 albumy) - wydany teraz
VII i VIII - nieznane.

Czyli dwa Integrale i dwa albumy i mamy w Polsce całego Tintina :)
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2009, 12:39:29 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #572 dnia: Luty 20, 2009, 12:41:03 pm »
Dwa kolejne w zapowiedziach na sierpień, więc po wakacjach z Twojej wyliczanki zostanie "dwa albumy". :)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline graves

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #573 dnia: Luty 20, 2009, 12:42:39 pm »
Dwa kolejne w zapowiedziach na sierpień, więc po wakacjach z Twojej wyliczanki zostanie "dwa albumy". :)
I to jest pozytyw - po 15 latach od rozpoczęcia wydawania przez Egmont, będzie prawie koniec (a to rzadkie jeśli chodzi o długie serie francuskie) :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline skil

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #574 dnia: Luty 20, 2009, 04:48:52 pm »
Format nie przeszkadza, a wręcz jest lepszy niż nieporęczne w środkach komunikacji A4.

format dobry, wydanie eleganckie, tylko kurcze.. bardzo drobny i dosyć nieczytelny font jest w tych tintinach.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #575 dnia: Luty 20, 2009, 05:18:04 pm »
format dobry, wydanie eleganckie, tylko kurcze.. bardzo drobny i dosyć nieczytelny font jest w tych tintinach.

przychylam posta. wszystko oki, tylko czcionka trochę nieczytelna. mogliby zrobić mniejsze marginesy z boku, wtedy może rysunek i font zyskałby trochę na czytelności...

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #576 dnia: Luty 22, 2009, 07:53:03 pm »
Zapoznałem się w końcu z całym komiksem "Spirit" (czytałem co dziennie po jednym odcinku - w końcu komiks ten ukazywał się w odcinkach w prasie i chyba tak lepiej go czytać) - ogólnie bardzo przyjemna lektura, wcale nie stracił tytuł ten wiele na aktualności, Eisner porusza w nim całą gamę różnych tematów nie skupiając się zawsze na sylwetce głównego bohatera, jak się spodziewałem ( po obejrzeniu wcześniej filmu) i nie jest to komiks typowo "bohaterski". Sam rysunek i wydanie również w porządku pomijając oczywiście wspominaną wcześniej kwestię czarnego koloru. Ogólnie bardzo polecam - w sumie to klasyka, ale również nadal dobry komiks (wręcz czasem zadziwia pewną innowacyjnością nawet jak na obecne czasy).

Offline graves

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #577 dnia: Luty 22, 2009, 08:15:20 pm »
Zapoznałem się w końcu z całym komiksem "Spirit" (czytałem co dziennie po jednym odcinku - w końcu komiks ten ukazywał się w odcinkach w prasie i chyba tak lepiej go czytać)
Ciekawa teoria, to Fistaszki zebrane - zajmą ci ponad 2 lata :roll:
Ja tam wolę szybciej. Jak mam cały serial z jakimś filmem, to znacznie lepiej ogląda się codziennie jeden lub dwa odcinki, a nie co tydzień tak jak dawano oryginalnie z przerwami świątecznymi i wakacyjnymi ;-) Ale, co kto lubi.
Ja łyknąłem Spirita w kilka dni i był bardzo smakowity. Wszystkim polecam.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #578 dnia: Luty 22, 2009, 08:43:59 pm »
Chodzi mi tylko o to, że lepiej nie czytać tego naraz jednym ciągiem tylko po 1-2 części z drobnymi przerwami - poszczególne odcinki specjalnie nie łączą się ze sobą i takie czytanie ciągiem staje się trochę nużące.  :)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #579 dnia: Luty 22, 2009, 10:34:00 pm »
Chodzi mi tylko o to, że lepiej nie czytać tego naraz jednym ciągiem tylko po 1-2 części z drobnymi przerwami - poszczególne odcinki specjalnie nie łączą się ze sobą i takie czytanie ciągiem staje się trochę nużące.  :)
Ja miałem inny odruch - po skończeniu odcinka coś w głowie krzyczało "Jeszcze!" i kazało przewrócić kartkę. Cieszyłem się, że nie muszę czekać tydzień. Z serialami mam podobnie - co najmniej 3 odcinki na raz.
A więcej o komiksie swego czasu nabazgrałem na MD. Odczucia mam bardzo podobne do twoich - fajnie, że Spirit nie jest o Spiricie. ;-)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline skil

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #580 dnia: Luty 22, 2009, 10:39:13 pm »
mnie "spirit" rozczarował, a właściwie znudził. możliwe właśnie dlatego, że czytałem ciągiem.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #581 dnia: Luty 24, 2009, 09:26:23 am »
format dobry, wydanie eleganckie, tylko kurcze.. bardzo drobny i dosyć nieczytelny font jest w tych tintinach.
Może czas pomyśleć o mocniejszych okularach? ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline maxim1987

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #582 dnia: Luty 24, 2009, 10:28:39 pm »
Mam problem.
Kupiłem dziś ARQ i niestety wtopa Egmontu - komiks jest źle złożony. Strony od 225 do 240 są umieszczone dwa razy, brakuje natomiast stron 257-270.
Czy ktoś ma może podobny problem? Wie ktoś jak można wymienić wadliwy egzemplarz?

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #583 dnia: Luty 24, 2009, 10:32:33 pm »
Mam problem.
Kupiłem dziś ARQ i niestety wtopa Egmontu - komiks jest źle złożony. Strony od 225 do 240 są umieszczone dwa razy, brakuje natomiast stron 257-270.
Czy ktoś ma może podobny problem? Wie ktoś jak można wymienić wadliwy egzemplarz?

Jeśli masz paragon idź do miejsca w którym zakupiłeś komiks, wymienią Ci na poprawnie wydrukowany lub zwrócą Ci pieniądze. Jeśli nie masz paragonu skontaktuj się z wydawcą, też nie powinien robic problemu z wymianą.

I jest to wtopa drukarni, nie wydawcy, obok niezadrukowanych stron i odwrotnie przyklejonych okładek to najczęstszy błąd.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2009, 10:37:46 pm wysłana przez 4-staczterdzieściicztery »
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline maxim1987

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #584 dnia: Luty 24, 2009, 11:07:34 pm »
Dzięki za info.
Paragon niestety wyrzuciłem, ale kupowałem u znajomego sprzedawcy, może więc wymieni...
Nie chcę krakać, ale jeśli mój egzemplarz był wadliwy, to jeszcze przynajmniej jeden taki będzie.