trawa

Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 331937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #345 dnia: Styczeń 13, 2009, 06:10:06 pm »
Proste - schowali MK żeby przygotować ofertę do końca. Wg najnowszych wieści (z 10:43 ;) ) informacje o kolekcjach mają być podane do końca tygodnia.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #346 dnia: Styczeń 13, 2009, 09:47:53 pm »
Może Marte Washington Millera dorzucą?

Swoją drogą, jakoś nie zachwyca ta kolekcja. Manara nie kręci mnie, Spirit podobnie, Zycie w obrazach oraz Signal to Noise z checią nabęde, ale czy nie ma innych twórców do MK? A aż 2 komiksy Eisnera to chyba przesada... no ale nie samym Egmontem polski komiksiarz żyje.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #347 dnia: Styczeń 13, 2009, 10:34:45 pm »
u mnie link caly czas dziala...

A Marte to chyba w drugiej polowie roku dopiero.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Roy_v_beck

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #348 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:15:36 am »
Faktycznie mała różnorodność autorów. No, ale kiedyś im zabraknie Eisnera, Manary i Millera, choć z tego ostatniego to się bardzo cieszę. A tamtą Marthę to już na reklamówce przy Hard Boiled była zapowiadana, ale chyba jak pisano z powodu, że oryginalne materiały są poprawiane, te opóźnienia w wydaniu. Tak mi się marzy, żeby do MK Azzarello i Jima Lee wzięli, kupiłbym bez wachania.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline nomada

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #349 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:56:19 am »
Egmont nie trafia szczególnie w moje gusta z tą kolekcją co raz bardziej. Brak różnorodności twórców autentycznie odbiera apetyt. Eisnera nie jestem już w stanie więcej przyswoić, przynajmniej na razie. Gaimana i nota bene Millera także. Manara to świetny rysownik, ale żaden z niego mistrz opowiadania...
W każdym razie albo kupię maks. dwa komiksy z tej serii albo nadrobię zaległości z Plansz Europy, które bardzo mi odpowiadają. Uważam, że to bardzo udany pomysł.
Dobrze zapowiada się także ta nowa kolekcja z Berlinem i Niebem nad Brukselą. Jak dobrze, że można trochę przebierać!

Offline wilk

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #350 dnia: Styczeń 14, 2009, 12:23:28 pm »
Manara to świetny rysownik, ale żaden z niego mistrz opowiadania...

Czy jest mistrzem opowiadania to nie wiem. Wiem, że jak mało który rysownik wie jak opowiadać komiksem tak żeby jego odbiór był płynny jak film, żeby rysunek był wręcz "niewidoczny" dla czytelnika. To wielka sztuka. Po tym względem przerósł swojego mistrza Pratta.

A bardziej on topic to kupię dwa z czterech zapowiadanych komiksów. Więc jak dla mnie jest nieźle.

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #351 dnia: Styczeń 14, 2009, 12:27:16 pm »
...albo nadrobię zaległości z Plansz Europy, które bardzo mi odpowiadają.

True true  ;-)

Plansze Europy to najlepsza seria Egmontu (Biały Lama, Towarzysze Zmierzchu, Cromwell Stone: mniam mniam).
A Pirat Izaak, Bouncer, Dziadek Leon, Dallas Barr zajmują pierwsze miejsca na mojej liście nadrabiania zaległości.
W Planszach Europy jest pysznie jak w KFC  :lol: A w tym roku 8 kolejnych Plansz (z Szninklem na czele?)!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 12:35:32 pm wysłana przez Death »

Offline badday

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #352 dnia: Styczeń 14, 2009, 12:34:57 pm »


Plansze Europy to najlepsza seria Egmontu (Biały Lama, Towarzysze Zmierzchu, Cromwell Stone: mniam mniam).


Biały Lama faktycznie taki dobry jak pozostałe dwa?


A Pirat Izaak, Bouncer, Dziadek Leon, Dallas Barr zajmują pierwsze miejsca na mojej liście nadrabiania zaległości.
Plansz!

U mnie też są na górze tej listy :D

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 14, 2009, 12:38:33 pm »
Biały Lama faktycznie taki dobry jak pozostałe dwa?

Biały Lama to bardzo bardzo BARDZO dobry komiks, może nawet lepszy od Cromwella (no i można go upolować za stówkę a nie za 200-250 jak Cromwella, poza tym ma kolor i jest od Cromwella znacznie grubszy). Tak dobry jak Towarzysze Zmierzchu to nie jest ale nie ma sie czym przejmować bo tak dobry jak Towarzysze to prawie żaden wydany w tym kraju komiks nie jest  :D

Offline Belzebiusz

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #354 dnia: Styczeń 14, 2009, 02:50:59 pm »
dolejmy oliwy do ognia  :lol:
nowa kolekcja Plansz Europy:
http://egmont.pl/pl/komiksy/oferta_specjalna/plansze_europy/

 ;-)
Nie chce mi się pisać...

Offline Death

Plansze Europy 2009
« Odpowiedź #355 dnia: Styczeń 14, 2009, 02:59:06 pm »
Ostro dają  :D Już w lutym dwa za niecałe 200 zł (patrząc na zniżki np. w sklepie gildii). Ja chcę wszystko  ;-)
Arq, Bluberry, Dziadek wiadomo. Opowieści Szeherezady raczej tez.
Dobra to może jakiś znawca opowie o co biega w Piotrusiu Panie, Czarciej Mordzie, Reduktorze prędkości albo w Czyścu...?



Godne uwagi jest też to że tylko cena Arq przekracza 99 zł...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 03:04:20 pm wysłana przez Death »

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #356 dnia: Styczeń 14, 2009, 03:15:55 pm »
Niezle zapowiedzi 8)
Na banka lykam Andreasa i Toppiego.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #357 dnia: Styczeń 14, 2009, 03:22:47 pm »
Mocne!
Już za miesiąc będzie ostro - Toppi i Andreas obok siebie...

jedno ale:
Zaraz będzie przesyt i bańka pęknie.
Co miesiąc - jak nie MK to Plansze (a Plansze po 2 w danym miesiącu), jeszcze pamiętajcie o kolekcji SF i XX/XXI wiek - robi się za dużo (tzn. za dużo kasy do wydania).

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #358 dnia: Styczeń 14, 2009, 03:25:16 pm »
A oprocz tego pozostaje jeszcze oferta innych wydawcow jak KG, Timof, Manzoku, Taurus (jak by nie bylo)... rzeczywiscie. Duzo tego.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #359 dnia: Styczeń 14, 2009, 03:26:23 pm »
Może ceny niektórych komiksów (Feralny, Umowa, Cromwell, Noce itd.) spadną po jakimś czasie z powodu dużej ilości sobie podobnych albumów... Wtedy cos pewnie nadrobię  ;-)


Co miesiąc - jak nie MK to Plansze (...), jeszcze pamiętajcie o kolekcji SF i XX/XXI wiek - robi się za dużo (tzn. za dużo kasy do wydania).
Jeszcze są Obrazy Grozy...

Nadchodzą ciężkie czasy dla portfela, albo komiksy albo dziewczyna  :lol: