trawa

Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 331973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #360 dnia: Styczeń 14, 2009, 03:29:38 pm »
... o tym to już nawet nie wspomniałem, bo umówmy się - na sam Egmont idzie niebagatelna kasa co miesiąc...
a wszystkie oficyny mają coś ciekawego do zaoferowania, czasami naprawdę trudno z czegoś zrezygnować, ale selekcja jest konieczna (ja np. żałuję zakupu Czwartej Siły - gdbym sobie odpuścił moja kolekcja by nie ucierpiała, a ja miałbym kilka groszy na coś lepszego...).

I przed takim dylematem chyba wszyscy staniemy w tym roku. Nawet ci, którzy spokojnie na komiksy wydają 500+ zł miesięcznie...

edit:
Cytuj
Może ceny niektórych komiksów (Feralny, Umowa, Cromwell, Noce itd.) spadną po jakimś czasie z powodu dużej ilości sobie podobnych albumów...

Chyba sam w to nie wierzysz...

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #361 dnia: Styczeń 14, 2009, 03:36:07 pm »
W zasadzie interesuje mnie tylko Życie w obrazkach. Zastanawiam się ciągle nad Arq - wszystko zależy jak będzie wyglądał mój budżet w danym miesiącu... Kurcze... Drogi ten Andreas, drogi. Właściwie to półtora mojego kieszonkowego...  :neutral:

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #362 dnia: Styczeń 14, 2009, 03:57:34 pm »
Chyba sam w to nie wierzysz...
Zobaczymy. W końcu bańka na rynku allegrowo-kolekcjonerskim też pęknie.

Napiszę jeszcze coś czego chyba nikt nie zuważył: Gdzie w tych Planszach jest Szninkiel?!! W MK też nie ma (przynajmniej do sierpnia) więc obawy przed reedycją (w sensie reedycją jako zwykły dodruk) będą jeszcze jakiś czas obecne na forum...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 14, 2009, 04:00:35 pm »
a gdzie było powiedziane, że Sznikiel w TYM roku?
Odpowiedź była, że "w najbliższych 2 latach" - to raz.
I kto powiedział, że to ma być w ramach Plansz???
Wyjdzie po prostu bez żadnej kolekcji...

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 14, 2009, 04:32:29 pm »
a gdzie było powiedziane, że Sznikiel w TYM roku?
Odpowiedź była, że "w najbliższych 2 latach"

True true  ;-)

Idę sobie poczytać jakiś komiks, dłuższe serfowanie po sieci jest jak widać szkodliwe i potem pisze się głupoty.
Inna sprawa że w tym całym noworocznym natłoku informacji, list top 2008, zapowiedzi na 2009 i innych pierdołach się można ze pięć razy pogubić.
Za dużo stresu, za dużo stresu!  :lol:

Offline kingquest

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 14, 2009, 04:38:43 pm »
Kolejne świetne wieści.
Jeszcze kilka lat temu nie pomyślałbym, że trafią do nas takie nazwiska jak Toppi czy de Crecy.
Plansze Europy prezentują się niezwykle imponująco. W zasadzie 5 z 8 to dla mnie pewniaki.

Jednak nie sposób nie zgodzić się ze słowami:

Cytuj
Zaraz będzie przesyt i bańka pęknie.
Co miesiąc - jak nie MK to Plansze (a Plansze po 2 w danym miesiącu), jeszcze pamiętajcie o kolekcji SF i XX/XXI wiek - robi się za dużo (tzn. za dużo kasy do wydania).

Dużo, dużo tych ekskluzywnych wydań. Kiedyś mieliśmy hcka z egmontu raz na miesiąc. Teraz gdy pojawia sie jeszcze te kolekcje, o których wspomina Kingpin- będzie wychodzić około 3 drogich tytułów miesięcznie. A trzeba pamiętać o komiksach z innych wydawnictw.
Spójrzmy na sam luty.
Od dawna wyczekiwany Toppi i Arq Andreasa. Tylko te 2 pozycje za 250zł.
Do tego dochodzi KG i np. The Arrival
A przecież to marzec jest festiwalowym miesiącem !

Będzie z czego wybierać !

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 14, 2009, 04:39:57 pm »
Luty z tego co już wiemy: Toppi, Arq (Egmont), Przybysz, Trzy Cienie (KG)..
A ja chciałem wspaniałomyślnie przyoszczędzić kasę na WSK :]

Offline ljc

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #367 dnia: Styczeń 14, 2009, 08:21:22 pm »
Mocne!
Już za miesiąc będzie ostro - Toppi i Andreas obok siebie...

jedno ale:
Zaraz będzie przesyt i bańka pęknie.
Co miesiąc - jak nie MK to Plansze (a Plansze po 2 w danym miesiącu), jeszcze pamiętajcie o kolekcji SF i XX/XXI wiek - robi się za dużo (tzn. za dużo kasy do wydania).
jest rynek :) - już od pewnego czasu coraz wyraźniejsze staje się, że trzeba wybierać - tzn. rezygnować z czegoś :(
co do bańki - prawdopodobne, bo ceny (zwłaszcza zbiorczych haceków) są mega drogie i imo to nie jest atrakcyjna cenowo oferta dla kogoś spoza getta, a getto może nie udźwignąć ciężaru cenowego (i woluminowego) - trochę to paradoksalne, bo podaż powinna powiększać rynek, ale nie przy takich cenach, a tu mamy do czynienia jeszcze ze specyficznym dobrem luksusowym, na które popyt będzie zawsze ograniczony
z drugiej strony ciekawe, czy odbijające się już na mediach lub tranporcie spowolnienie gospodarcze, odbije się na rynku komiksu? - bo to dobra z wyższej części piramidy, bez których można się obejść (nowe licencje zdrożeją a spłacający frankowe kredyty będą mieć zdecydowanie mniej hajsu w kieszeni w 2009 r. niż w 2007 i prawie całym 2008)

a co do 4 siły - allegro czeka, zawsze część kasy wycofasz
tamtam!

Offline adro

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #368 dnia: Styczeń 14, 2009, 10:41:41 pm »
Egmont ostro jedzie z koksem :p :shock: :eek:. Ja tam pewnie wezme wszystko, ale chyba faktycznie obciazenie dla portfela w 2009 roku bedzie spore. A jeszcze dochodza inne kolekcje i inne wydawnictwa....
Trzeba chyba bedzie sprzedac nerke (cytat z Maciasa :D).
Bardzo dziwny bedzie ten rok, wszędzie kryzys, a w swiatku komiksowym rozkwit :lol:
pozdro         
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #369 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:59:00 pm »
dolejmy oliwy do ognia  :lol:
nowa kolekcja Plansz Europy:
http://egmont.pl/pl/komiksy/oferta_specjalna/plansze_europy/

 ;-)

O ja cie... najchetniej wszystkio bym kupil.  :shock:

8 albumow i nic Jodorowskiego... ale jak to?!  :badgrin:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #370 dnia: Styczeń 15, 2009, 07:47:46 am »
8 albumow i nic Jodorowskiego... ale jak to?!  :badgrin:


Cicho, bo jeszcze wykraczesz i zmienią :sad:

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #371 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:57:06 am »
8 albumow i nic Jodorowskiego... ale jak to?!  :badgrin:
Przypomnieli sobie, że urodził się w Chile. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline nomada

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #372 dnia: Styczeń 15, 2009, 10:16:39 am »
O ja cie... najchetniej wszystkio bym kupil.  :shock:


Przyłączam się.
Tylko cholera mnie recesja już dotknęła. A nie ma mowy o wyborze "komiksy czy dziewczyna" ;-)

Jeszcze odnośnie Plansz Europy: Naprawdę więcej daje mi to "podniet estetycznych", kiedy mogę sięgnąć po coś nowszego niż stale te same nazwiska i opatrzona stylistyka/tematyka (czyli Mistrzowie komiksu).

Do wilka: odnośnie Manary, zgoda, że opowiada obrazem zgrabnie, ale nie po mistrzowsku moim zdaniem, a już z pewnością nie przerasta Pratta. Jednakże to tylko moje zdanie, osoby, która ma Corto w awatarze... :-)

Offline nayroth

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #373 dnia: Styczeń 15, 2009, 11:05:58 am »
co do bańki - prawdopodobne, bo ceny (zwłaszcza zbiorczych haceków) są mega drogie i imo to nie jest atrakcyjna cenowo oferta dla kogoś spoza getta, a getto może nie udźwignąć ciężaru cenowego (i woluminowego) - trochę to paradoksalne, bo podaż powinna powiększać rynek, ale nie przy takich cenach, a tu mamy do czynienia jeszcze ze specyficznym dobrem luksusowym, na które popyt będzie zawsze ograniczony
z drugiej strony ciekawe, czy odbijające się już na mediach lub tranporcie spowolnienie gospodarcze, odbije się na rynku komiksu? - bo to dobra z wyższej części piramidy, bez których można się obejść (nowe licencje zdrożeją a spłacający frankowe kredyty będą mieć zdecydowanie mniej hajsu w kieszeni w 2009 r. niż w 2007 i prawie całym 2008
Ano, ciekawym jest że kiedy naookoło cięcia kosztów, redukcje i spowolnienia, Egmont jak gdyby nigdy nic praktycznie podwoił swoją ofertę exclusivów. Może to ucieczka do przodu, nie wiem.
W każdym razie szkoda, że nie sprawdził się pomysł Plansz Europy jako tańszej, wysokonakładowej wersji MK.

Offline BOUNCER

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #374 dnia: Styczeń 15, 2009, 11:36:07 am »
Niechciałbym być orędownikiem złych wieści, ale widząc takie zapowiedzi zastanawiam się czy nasz "ryneczek" przygotowany jest na taki bum. Sam mam jeszcze wiele zaległości do nadrobienia a już jestem pewien , ze z kilku rzeczy będę musiał zrezygnować na poczet drugich. Niechciałbym, aby poprzez takie "wrzuty" ucierpiały inne serie czy komiksy którym spadnie sprzedaż. Zaraz usłyszę hasła wolny rynek itd , ale popatrzmy realnie im słabsza sprzedaż tym mniejsze szanse na kontynuowanie serii bądź jej wydanie w Polsce.
Mam nadzieję, że jest druga strona medalu: rynek się rozrasta i jest w nim coraz większy potencjał, a czytanie komiksów staje się modne.  8)
Zobaczymy, czas pokaże, ale ja jestem pewien tego iż kilka pozycji z zapowiadanych z pewnościa odpuszczę, a szkoda ....

 

anything