Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 332000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koro

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #495 dnia: Luty 03, 2009, 09:47:55 pm »
Jestem głęboko rozczarowany polityką cenową Egmontu.
Ceny przez nich ustalone są śmiesznie niskie. Gdyby były chociaż na poziomie francuskich:
"Arq" za niemal 80 euro, a nie marne 150 zł
"Baśnie" tom 4 za 24 euro, a nie jedynie 69 zł
"Trolle z Troy" za 12 euro, a nie 26,90
"Opowieści Szeherezady" za 38 euro, a nie nędzne 99 z
A to tylko kilka przykładów.

Nie zapominajmy, że komiks jest dobrem luksusowym i jego cena powinna ten fakt odzwierciedlać.
Powinniśmy domagać się od wydawców, by traktowali komiksy, tak jak na to zasługują: żadnego dzielenia, tylko twarde oprawy, wyłącznie wysokogatunkowy papier kredowy, złocone tłoczenia i okucia.

24 euro za baśnie? przepraszam ale gdzie bo ceny w euro nie znalazłem ale na angielskim amazonie cena wygląda tak:
http://www.amazon.co.uk/Fables-Wooden-Soldiers-Bill-Willingham/dp/1840239182/ref=sr_1_9?ie=UTF8&s=books&qid=1233697471&sr=1-9

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 03, 2009, 09:54:41 pm »
24 euro za baśnie? przepraszam ale gdzie bo ceny w euro nie znalazłem ale na angielskim amazonie cena wygląda tak:
http://www.amazon.co.uk/Fables-Wooden-Soldiers-Bill-Willingham/dp/1840239182/ref=sr_1_9?ie=UTF8&s=books&qid=1233697471&sr=1-9

We Francji, chodzi o cenę francuskiego wydania.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Koro

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 03, 2009, 09:56:36 pm »
A no to jeśli tak to nie mają tam lekko fani komiksów ;-)

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 03, 2009, 10:18:10 pm »
W dodatku mają podzielone na dwie części. :lol:
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline oyang

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 03, 2009, 10:23:45 pm »
Panowie, krótkie pytanie od nie zaznajomionego z Tintinem (poza Tintinem w Kongo). Od którego z tych tomów wydawanych przez Egmont zacząć, żeby się wkręcić. Tintin w Kongo nie podszedł mi ze względu na prostotę fabuły (i rasizm głównego bohatera też). Czy tego samego powinienem się spodziewać po tych nowszych opowieściach? Może jest jakiś tom przełomowy, który zmienił oblicze serii i to od niego trzeba zacząć darując sobie poprzednie części? 

Offline badday

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #500 dnia: Luty 04, 2009, 12:25:23 am »
Panowie, krótkie pytanie od nie zaznajomionego z Tintinem (poza Tintinem w Kongo). Od którego z tych tomów wydawanych przez Egmont zacząć, żeby się wkręcić. Tintin w Kongo nie podszedł mi ze względu na prostotę fabuły (i rasizm głównego bohatera też). Czy tego samego powinienem się spodziewać po tych nowszych opowieściach? Może jest jakiś tom przełomowy, który zmienił oblicze serii i to od niego trzeba zacząć darując sobie poprzednie części? 

Mam identyczne odczucia więc dołączam się do pytania.

Offline nayroth

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #501 dnia: Luty 04, 2009, 09:40:14 am »
Jestem głęboko rozczarowany polityką cenową Egmontu.
Ceny przez nich ustalone są śmiesznie niskie. Gdyby były chociaż na poziomie francuskich:
"Arq" za niemal 80 euro, a nie marne 150 zł
"Baśnie" tom 4 za 24 euro, a nie jedynie 69 zł
"Trolle z Troy" za 12 euro, a nie 26,90
"Opowieści Szeherezady" za 38 euro, a nie nędzne 99 z
A to tylko kilka przykładów.

Nie zapominajmy, że komiks jest dobrem luksusowym i jego cena powinna ten fakt odzwierciedlać.
Powinniśmy domagać się od wydawców, by traktowali komiksy, tak jak na to zasługują: żadnego dzielenia, tylko twarde oprawy, wyłącznie wysokogatunkowy papier kredowy, złocone tłoczenia i okucia.
Doceniam ironię. I tak, ja tez jestem z deczka rozczarowany.

Może i komiks jest dobrem luksusowym w Polsce. Tak samo papierki po snickersie mogą byc dobrem luksusowym w Rumunii. Z tym że cena nie odzwierciedla tego faktu, ale ten stan rzeczy wywołuje, to raz.

Dwa, 80 EUR za Arq, to JEST śmiesznie niska cena; prawdopodobnie to odpowiednik 80 zł dla czytelnika polskiego, albo i mniej.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #502 dnia: Luty 04, 2009, 12:56:37 pm »

Dwa, 80 EUR za Arq, to JEST śmiesznie niska cena; prawdopodobnie to odpowiednik 80 zł dla czytelnika polskiego, albo i mniej.


Zapewniam, ze tak nie jest.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tencz

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #503 dnia: Luty 04, 2009, 01:06:55 pm »
Dwa, 80 EUR za Arq, to JEST śmiesznie niska cena; prawdopodobnie to odpowiednik 80 zł dla czytelnika polskiego, albo i mniej.

Ale wydawca polski płaci więcej (przeliczając za jeden egzemplarz), niż francuski, za:
- druk;
- papier;
- przygotowanie materiałów.

Do tego francuski wydawca może wynegocjować korzystniejsze warunki licencyjne, bo duży może więcej.

Offline graves

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #504 dnia: Luty 04, 2009, 03:29:37 pm »
Panowie, krótkie pytanie od nie zaznajomionego z Tintinem (poza Tintinem w Kongo). Od którego z tych tomów wydawanych przez Egmont zacząć, żeby się wkręcić. Tintin w Kongo nie podszedł mi ze względu na prostotę fabuły (i rasizm głównego bohatera też). Czy tego samego powinienem się spodziewać po tych nowszych opowieściach? Może jest jakiś tom przełomowy, który zmienił oblicze serii i to od niego trzeba zacząć darując sobie poprzednie części? 
Ja zacząłem od tych wydanych przez Egmont... w 94 roku. A dopiero później te wczesniejsz, wydane później przez TK. Więc można i tak. W sumie te wydane wcześniej przez Egmont podobały mi się bardziej niż te 4 z TK.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #505 dnia: Luty 04, 2009, 08:28:19 pm »
Ale wydawca polski płaci więcej (przeliczając za jeden egzemplarz), niż francuski, za:
- druk;
- papier;
- przygotowanie materiałów.

Do tego francuski wydawca może wynegocjować korzystniejsze warunki licencyjne, bo duży może więcej.
Różne czynniki wchodzą w grę. Na przykład taniej jest wydrukować "Borgię" czy "XIII" w tej samej drukarni, co wersję francuską i przywieźć nakład tirem do Polski, niż ten sam komiks wydrukować no na przykład w niesławnym ostatnio Białymstoku.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Ranaghar

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #506 dnia: Luty 05, 2009, 07:22:06 pm »
Spójrz na ceny wydań polskich i porównaj z cenami orginałów (z Multiversum, gdzie jest dosyć korzystnie):

tomPLENG
130 zł30 zł
235 zł39 zł
345 zł45 zł
469 zł54 zł

Tak sobie ględzimy o cenach a powyższy post jest MEGA głupi! Jak można porównywać okładkowe Egmotu i ceny tych samych pozycji ze sklepu internetowego gdzie jest taniej niż okładkowe  :roll:

Powinno być tak:
             PL                                                    ENG
4 tom    51,75 zł (korzystna cen w sklepie gildii)    54 zł (korzystna cena w Multiversum)  :lol:

Ceny w Multiversum to ceny okładkowe amerykańskich komiksów (Biorąc pod uwagę, że kupowali jak 1 dolar był po 3 zł. Wczoraj zmienili ceny na 1 dolar ~ 3,3 zł. Teraz 4 tom baśni stoi tam po 59,50 zł.). Tak sobie ględzisz, żeby poględzić, prawda?
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2009, 07:26:02 pm wysłana przez Ranaghar »

Offline Marius Magnus

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #507 dnia: Luty 07, 2009, 10:35:31 am »
Czy mi się tylko zdaje, czy Egmont skorygował znowu plany?

http://egmont.pl/pl/komiksy/zapowiedzi/

Jest Asterix w kwietniu, cena zeszytowego Star Wars bez zmian, za to powstańcza antologia zdrożała do 29zł. Może coś jeszcze się znajdzie.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Dembol_

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #508 dnia: Luty 15, 2009, 11:05:28 am »
Tak się głupio zapytam: Czy wasze egzemplarze Spirita też są tak słabo zadrukowane? Przeglądałem na razie tylko w Empiku i zauważyłem, że czarny to co najwyżej szary, a na większych jego połaciach widać białe prześwity.

Offline bąbielek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #509 dnia: Luty 15, 2009, 11:07:19 am »
Też przeglądałem (ale w CK) i chyba każdy "Spirit" ma takie czernie słabe.

Klick me up, klick me down.