Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 333315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #510 dnia: Luty 15, 2009, 11:21:06 am »
"Spirit" ma bardzo słabe nasycenie czerni, ale  ( przynajmniej mnie  ) nie przeszkadza to w lekturze.
Zresztą, może to dziwne, ale wręcz oczekuję, że komiks sprzed ponad 60 lat będzie nieco "dziadowski" w wyglądzie, więc odpowiada mi jak jest.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #511 dnia: Luty 15, 2009, 11:47:22 am »
Tak się głupio zapytam: Czy wasze egzemplarze Spirita też są tak słabo zadrukowane? Przeglądałem na razie tylko w Empiku i zauważyłem, że czarny to co najwyżej szary, a na większych jego połaciach widać białe prześwity.

Pisałem o tym w dniu premiery pakietu:
Egmont chyba powinien zmienić drukarnię. W styczniowym pakiecie czerń jest, że tak to określę, mocno umowna. Najbardziej widać to w Spiricie, nieco mniej w Usagim. Nie dość, że czerń jest blada, to pokrycie jest tak słabe, że widać fakturę papieru.

"Spirit" ma bardzo słabe nasycenie czerni, ale  ( przynajmniej mnie  ) nie przeszkadza to w lekturze.
Zresztą, może to dziwne, ale wręcz oczekuję, że komiks sprzed ponad 60 lat będzie nieco "dziadowski" w wyglądzie, więc odpowiada mi jak jest.
A ja oczekuję, że komiks będzie wydany porządnie. Poza tym kolory są ok, "czerń" do nich nijak nie przystaje.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #512 dnia: Luty 15, 2009, 12:41:00 pm »
Mistrzowie Komiksu, ekskluzywne wydania pfuu! :evil:

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #513 dnia: Luty 15, 2009, 02:21:03 pm »
Pisałem o tym w dniu premiery pakietu:A ja oczekuję, że komiks będzie wydany porządnie. Poza tym kolory są ok, "czerń" do nich nijak nie przystaje.

Nic dziwnego, ta czerń to fuszera, ale mnie w tym przypadku taka fuszera odpowiada.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #514 dnia: Luty 15, 2009, 03:04:32 pm »
Zastanawiające z czego wynika ta niska jakość czerni - może to wynik z użytego do druku papieru, albo niskiej jakości materiałów źródłowych (w końcu to komiks z lat 40-50), albo po prostu drukarnia nawaliła - ale poza tym komiks jest przecież wydany OK.
Ma ktoś może wydanie oryginalne tego zbioru do porównania?

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #515 dnia: Luty 15, 2009, 03:13:14 pm »
Przeszło mi przez ręce niedawno. Nie było problemów z czernią WMSO. Ładna, czarna i w ogóle.

Nie sądzę, że to materiały - odtwarza się je i rekonstruuje w takich wypadkach. Fuszerka. Drukarni, że słabo zrobiła, wielkiego E, że odebrał taką fuszerkę i wcisnął naiwnemu czytelnikowi bubla.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #516 dnia: Luty 15, 2009, 03:24:54 pm »
Zastanawiające z czego wynika ta niska jakość czerni - może to wynik z użytego do druku papieru, albo niskiej jakości materiałów źródłowych (w końcu to komiks z lat 40-50), albo po prostu drukarnia nawaliła - ale poza tym komiks jest przecież wydany OK.
Ma ktoś może wydanie oryginalne tego zbioru do porównania?

Byc moze nie uzywali czarnego tuszu, tylko skladali z innych kolorow, podobno wtedy czarny wychodzi niewyraznie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #517 dnia: Luty 15, 2009, 04:36:38 pm »
Druk robi się z czterech kolorów, ale tutaj tylko jeden (a jest nim w tym przypadku czerń) nie siadł tak, jak powinien. Nie ma tu mowy o składowych czerni, bo tu jest C0M0Y0K100 (stąd te dziury w czerni i tylko w czerni, przecież cała reszta wygląda ok).
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2009, 05:47:49 pm wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline tequira

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #518 dnia: Luty 15, 2009, 04:55:24 pm »
Gdyby drukowali czarny z kilku kolorów ale bez czarnej farby to wyszedłby brązowy. C100M100Y100K0
Powinien wyjść czarny, ale z warunkiem że wszystkie kolory są wydrukowane idealnie, a o to często trudno.
Gdy jakiś kolor wydrukuje się odrobinę mocniej, wtedy zmieni odcień i wygląda to nieładnie.

Przy druku czarnego z kilku kolorów i czarnej farby, wtedy czarny wyszedłby jak smoła, idealnie i tak się robi (tak powinno się zawsze) np. . C70M50Y0K100 (ale to drukarnia też może spier.....)

Przy druku tylko z czarnego C0M0Y0K100: jeśli czarny wychodzi słabo to zawsze jest to wina drukarni, za szybko drukowała i wtedy maszyna źle dobijała kolor.
Generalnie sam czarny drukowany raz może wyjść słabo, dla pewności dodaje się innne kolory do podbicia,
lub czarny drukuje się dwa razy, ale to dodatkowo kosztuje.

Spirit jest wydrukowany na offsecie (szorstki papier) może dlatego musieli drukować delikatnie, żeby papier się nie posklejał,
bo taki bardziej nasiąka. Jakość materiałów raczej nie ma znaczenia.
Drukarnia może wydrukować z tych samych materiałów idealnie i beznadziejnie, wszystko zależy od ilości czasu i chęci drukarza.
Jak mu się chce i ma czas to może tak ustawić maszynę, że będzie super, ale zwykle wciska START i następny.

Co ciekawe, każdy Spirit może mieć trochę inaczej wydrukowany czarny, a to dlatego, że druk trwa i w trakcie jakość może się zmieniać.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2009, 05:01:43 pm wysłana przez tequira »

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #519 dnia: Luty 15, 2009, 09:34:26 pm »
No ba, w tym komiksie praktycznie każda strona jest trochę inaczej wydrukowana - zdarza się (bardzo rzadko), że czerń jest w miarę ok, ale częściej jest szara, a nawet wyraźnie dziurawa. Dla osób, które chciałyby sobie dobrze obejrzeć te dziury, linkuję tutaj skan w 600 dpi (nie, to nie jest zamierzony efekt rozgwieżdżonego nieba).
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline graves

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #520 dnia: Luty 15, 2009, 09:39:08 pm »
Faktycznie, jak o tym piszecie, to faktycznie słaba ta czerń.
Jak jednak czytałem Spirita, to zupełnie nie zwróciłem na to uwagi, wręcz jak na tak stary komiks wyglądało to bardziej naturalnie, a treść mnie pochłonęła do tego stopnia, że pewnie nie czytając forum (i Wraka) - nie zróciłbym na to zupełnie uwagi.
Mnie to zupełnie nie przeszkadzało w odbiorze tego komiksu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline helsing

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #521 dnia: Luty 16, 2009, 09:53:56 am »
T. Kołodziejczak sypnął odpowiedziami na Alei.

Szninkiel w czerni i bieli, co powinno sporo osób zadowolić ;) I kolejne tytuły z nowych serii:
Cytuj
marzec - XX wiek, wiek XXI - Niebo nad Brukselą - Yslaire
marzec - Science Fiction - Aldebaran - Leo
kwiecień - Zebra - Wyspa Burbon 1730 - Apollodorus-Lewis Trondheim
maj - Science Fiction - Wieczna Wojna - Haldeman-Marvano
czerwiec - XX wiek, wiek XXI - Deogratias - J.P. Stassen
lipiec - Zebra - Henri Desire Landru - Chabotue
sierpień - Science Fiction - Betelgeza - Leo
październik - XX wiek, wiek XXI - Berlin - Marvano
październik - Zebra - Ibicus - Rabate

Z komiksu europejskiego wciąż laik jestem więc może ktoś coś napisze o tych tytułach (poza Aldebaranem) :)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #522 dnia: Luty 16, 2009, 10:09:25 am »
Mnize najbardziej zaciekawił ten fragment:
Cytuj
Właśnie wydaliśmy katalog uwzględniający całą dostępną ofertę.
(???)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #523 dnia: Luty 16, 2009, 10:50:38 am »
Mnize najbardziej zaciekawił ten fragment: (???)
Pewnie będzie na WSK. Książeczka taka, wiesz...  ;-)


BTW: Z posta na post na Alei wypowiedzi Tomasza Kołodziejczaka stają się coraz bardziej ironiczne...  :lol:
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 10:56:02 am wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #524 dnia: Luty 16, 2009, 11:05:42 am »
Pewnie będzie na WSK. Książeczka taka, wiesz...  ;-)

Mam nadzieję że ta książeczka to będzie napawdę porządny katalog a nie zmaterializowana wersja katalogu z netu.