Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 331723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1095 dnia: Październik 06, 2009, 02:42:22 pm »
integralna Skarga to - moim skromnym zdaniem - najlepiej wydany przez Egmont komiks. twarda oprawa, płócienny grzbiet (wygląda w tym kontekście doskonale), tłoczenia, świetny papier, mnóstwo szkiców, dodatkowo kartonik z jednym ze szkiców. po prostu kapitalne. warto nabyć. natomiast zgodzę się, że jedynym minusem jest projekt graficzny okładki: dominujące inicjały plus mało zachęcające ponuractwo. ale cóż, nic nie jest doskonałe.

Dokładnie - właściwie nic już bym nie dodał. Specjalnie nie szaleję za tym komiksem, ale jako zobaczyłem w jaki sposób został wydany to nie mogłem się powstrzymać od zakupu :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1096 dnia: Październik 06, 2009, 10:15:06 pm »
Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, ale na okładce Ibicusa widnieje zapowiedź następnego komiksu w cyklu Zebra, Samotnik Chaboute.

http://www.bdgest.com/preview-426-BD-tout-seul-recit-complet.html

Wie ktoś może co to jest?

« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 10:30:34 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Koro

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1097 dnia: Październik 08, 2009, 11:32:07 am »
Może ktoś napisać jaka jest wartość samego komiksu Skarga Utraconych Ziem? Bo wydanie wiem, że jest kozackie, ale o samym komiksie słyszałem różne opinie. Nie wiem czy go zamawiać bo trochę to on kosztuje.

Offline Julek_

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1098 dnia: Październik 08, 2009, 11:58:03 am »
A jesteś hardkorowym fanbojem Rosińskiego, który w młodości zaczytywał się w jego "Thorgalach"? Bo jak nie to nie jest zakup obowiązkowy i w sumie całkiem średni, ew. niezły komiks.

Offline Death

Skarga Utraconych Ziem
« Odpowiedź #1099 dnia: Październik 08, 2009, 01:44:23 pm »
Może ktoś napisać jaka jest wartość samego komiksu Skarga Utraconych Ziem? Bo wydanie wiem, że jest kozackie, ale o samym komiksie słyszałem różne opinie. Nie wiem czy go zamawiać bo trochę to on kosztuje.

Sam komiks jest naprawdę fajny. Jeśli lubisz fantasy i średniowiecze to coś dla Ciebie. Początkowo miały być tylko dwa tomy ale fani wywarli presję na autorach dlatego powstały także dwa kolejne. Skoro na rynku frankofrońskim jest tak duży wybór i można sobie  nakupić komiksów o średniowieczu i jest ich pewnie na pęczki a czytelnikom chce się jeszcze prosić o kontynuację którejś serii to chyba o czymś świadczy.

Jakość wydania super oprócz literek na grzbiecie i GR na okładce. Jeszcze nawet nie czytałem tego wydania Skargi a już "Ń" odpada  :lol:

I jeszcze jeden i jeszcze raz, 100 lat białystok niech żyje nam!  :badgrin:

Offline skil

Odp: Skarga Utraconych Ziem
« Odpowiedź #1100 dnia: Październik 08, 2009, 01:52:24 pm »
Jeszcze nawet nie czytałem tego wydania Skargi a już "Ń" odpada  :lol:

I jeszcze jeden i jeszcze raz, 100 lat białystok niech żyje nam!  :badgrin:
To akurat nie jest błąd BZGraf.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Koro

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1101 dnia: Październik 08, 2009, 01:52:36 pm »
Dzięki za odpowiedzi, po tym co napisał Death jestem pewien, że postąpiłem słusznie dorzucając Skargę do zamówienia. Ale te literki mnie trochę niepokoją... Szlag mnie chyba trafi jak w komiksie za tyle hajsu zaczną odpadać :evil:

Offline wilk

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1102 dnia: Październik 08, 2009, 02:05:36 pm »
Chyba jeszcze nikt o tym nie wspominał. Na skrzydełkach "Berlina" jest zapowiedź następnego komiksu w kolekcji - "Incognegro" Mata Johnsona i Warrena Pleece'a.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1103 dnia: Październik 08, 2009, 02:09:11 pm »
Jakość wydania super oprócz literek na grzbiecie i GR na okładce. Jeszcze nawet nie czytałem tego wydania Skargi a już "Ń" odpada 


gadałem z kimś o tym na MFK(iG). Prawie pewne, że każda literka się powoli wykruszy.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline skil

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1104 dnia: Październik 08, 2009, 02:33:42 pm »
Obstawiam, że stoi za tym obniżanie kosztów - mówimy ludziom, że dostają eksluzywne wydanie, a tak naprawdę robimy niby-ekskluzywne, byle tanio. Normalnie taki napis powinien być tłoczony w grzbiecie na sucho, a dopiero potem nadrukowany. To jest błąd wydawcy, bo "ekskluzywnie" i "tanio" nigdy nie idzie w parze.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1105 dnia: Październik 08, 2009, 02:37:18 pm »
gadałem z kimś o tym na MFK(iG). Prawie pewne, że każda literka się powoli wykruszy.
Skarga Utraconych Liter  :lol:
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Rork

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1106 dnia: Październik 08, 2009, 02:42:02 pm »
gadałem z kimś o tym na MFK(iG). Prawie pewne, że każda literka się powoli wykruszy.

Ale na szczęście zostanie jeszcze cień po literkach, który napewno się nie wykruszy  :lol:

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1107 dnia: Październik 08, 2009, 02:54:27 pm »
Ale na szczęście zostanie jeszcze cień po literkach, który napewno się nie wykruszy  :lol:

Nie zostaną nawet cienie. Są takie korektory (nie te w stanie płynnym) że tam jest w środku taka tasiemka która się obraca na wałku i jak nim (korektorem) jedziesz po kartce to wtedy korektor wydaje z siebie taki dzwięk tryt-tryt tryt-tryt i zostaje taki biały pasek co nie? To właśnie tak jest zrobiony ten napis. Tak jakby ktoś jechał po grzbiecie konia Skargi tym suchym korektorem z taśmy... Totalne dno. Ja się już w sumie przyzwyczaiłem do tych wpadek.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2009, 02:58:40 pm wysłana przez Death »

Offline Bane

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1108 dnia: Październik 08, 2009, 03:24:27 pm »
gadałem z kimś o tym na MFK(iG). Prawie pewne, że każda literka się powoli wykruszy.

Pfff, płaci się za komiks ciężko zarobionymi i niemałymi pieniędzmi, a tu takie coś... z czym do ludzi...

Offline Koro

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1109 dnia: Październik 08, 2009, 03:47:30 pm »
Nie zostaną nawet cienie. Są takie korektory (nie te w stanie płynnym) że tam jest w środku taka tasiemka która się obraca na wałku i jak nim (korektorem) jedziesz po kartce to wtedy korektor wydaje z siebie taki dzwięk tryt-tryt tryt-tryt i zostaje taki biały pasek co nie? To właśnie tak jest zrobiony ten napis.
To był (jest) korektor "myszka" :lol: