Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 327310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rork

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1320 dnia: Grudzień 18, 2009, 02:54:27 pm »
Generalnie te odpowiedzi są tak mgliste, że wciąż poruszamy się tylko w sferze przypuszczeń i zgadywanek. Strasznie mnie to mierzi. Jesteśmy przecież poważnymi ludźmi i interesują nas konkrety a nie zabawa w ciuciubabkę !
Co miesiąc wydajemy konkretne pieniądze na komiksy - jak by nie było w większości wydawane przez Egmont. Egmont, który wciąż traktuje nas jak małe dzieci z piaskownicy.
W jaki sposób mamy zaplanować swoje wydatki i ocenić co kupić a z czego zrezygnować skoro wydawnictwo wciąż mydli nam oczy ?
Super, że wydają to co zapowadają ale czy nie uważacie, że powinni popracować nad kontaktem z Klientami ?

Offline Jaszcząb

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1321 dnia: Grudzień 18, 2009, 03:09:38 pm »
Zgadzam się. Co to ma być, kurczę blade? Gdybym wiedział dziś, czy będzie ten zbiorczy Yans, to bym miarkował swoje wydatki dzisiejszego wieczoru. A tak, mam to gdzieś. Zrobię się dziś jak trzeba i sobie Pan Kołodziejczak na mnie nie zarobi. Dobrze mu tak.

Offline graves

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1322 dnia: Grudzień 18, 2009, 04:10:58 pm »
Generalnie te odpowiedzi są tak mgliste, że wciąż poruszamy się tylko w sferze przypuszczeń i zgadywanek. Strasznie mnie to mierzi. Jesteśmy przecież poważnymi ludźmi i interesują nas konkrety a nie zabawa w ciuciubabkę !
Zabawne. :lol: A jeśli żadnych konkretów jeszcze nie ma :)
Dlaczego zakładasz, że skoro żyjesz planowo, to inni też. Rynek zmiania sie co chwilę i myślę, że Egmont nie chce snuć jako pewnik coś co jest dopiero mglistym planem. Oczekujcie nieoczekiwanego (tak jak być może TK oczekuje) :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1323 dnia: Grudzień 18, 2009, 04:41:48 pm »
No i przede wszystkim, Egmont nie poda zadnych zapowiedzi, ktore mu obniza obecna sprzedaz.

Jak zapowiedza integrale Asterixa, to spadnie sprzedaz albumow. Z Thorgalem to samo. Ale jak zejda z magazynow - zobaczy sie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline spidey

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1324 dnia: Grudzień 18, 2009, 06:53:17 pm »
A mnie ludzie nigdy nie przestaną zadziwiać w pytaniach do Egmontu. No bo po cholerę komuś zbiorcze Thorgale jeśli cała seria została ładnie wydana w twardej oprawie?

Offline Rork

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1325 dnia: Grudzień 18, 2009, 06:58:40 pm »
Zabawne. :lol: A jeśli żadnych konkretów jeszcze nie ma :)
Dlaczego zakładasz, że skoro żyjesz planowo, to inni też. Rynek zmiania sie co chwilę i myślę, że Egmont nie chce snuć jako pewnik coś co jest dopiero mglistym planem. Oczekujcie nieoczekiwanego (tak jak być może TK oczekuje) :)

To prawda zabawne :lol: Ale właściwie tylko to co sam napisałeś :-)
Powiedz mi cóż to za wydawnictwo które nie ma strategi i planów na przyszłość ? Jakoś sobie nie wyobrażam że Egmont wydaje na łapu capu to co im wpadnie w rączki. A gdzie negocjacje w sprawie praw ? kontrakty na druk poszczególnych pozycji ? czas dla tłumaczy ?
Coś mi tu Panie graves ściemniacie :-). Na to wszystko potrzeba czasu a chcąc działać sprawnie na "zmieniającym się rynku" (tu prosiłbym o naukę jak to rynek w branży komiksowej w Polsce się co chwilę zmienia ?) wydawnictwo MUSI mieć daleko posunięte plany i wiele serii już w swoim zasięgu - no bo chyba (po głębszym zastanowieniu) sam nie uwierzysz w to, że załatwiają takie rzeczy z miesiąca na miesiąc ?

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1326 dnia: Grudzień 18, 2009, 08:12:00 pm »
A mnie ludzie nigdy nie przestaną zadziwiać w pytaniach do Egmontu. No bo po cholerę komuś zbiorcze Thorgale jeśli cała seria została ładnie wydana w twardej oprawie?

Ja bym zbiorcze wziął. Nie mam kompletu miękkich, a twardych nie kupiłem, bo nie lubię w twardej.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1327 dnia: Grudzień 18, 2009, 08:58:17 pm »
 na złość by Ci wydali zbiorcze w twardej :)

Offline Bane

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1328 dnia: Grudzień 18, 2009, 09:12:01 pm »
wydawnictwo MUSI mieć daleko posunięte plany

Co nie znaczy, że chce je od razu zdradzać.

Offline spidey

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1329 dnia: Grudzień 18, 2009, 09:15:23 pm »
Ja bym zbiorcze wziął. Nie mam kompletu miękkich, a twardych nie kupiłem, bo nie lubię w twardej.
Największy minus wydań zbiorczych - pozbawiają nas przeważającej części okładek a w przypadku Thorgala to byłaby duża strata i (już czysto subiektywnie) lepiej prezentuje się na półce seria tom po tomie.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1330 dnia: Grudzień 18, 2009, 09:17:02 pm »
wg mnie polityka egmontu jest ok. zapowiedzi które podają z lekkim wyprzedzeniem w 90% się pokrywają, więc wydatki można spokojnie planować z 2 miesięcznym wyprzedzeniem. nie są to popi****lki w stylu manzoku, ktore zapowiada 20 serii a ostatecznie wydaje 3 czy mucha która ma np roczną obsuwę w stylu marvels.

oczywiście jako oficjalnych zapowiedzi nie traktuję lajtowych wypowiedzi kołodziejczaka na forum czy przy okazji konwentów.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1331 dnia: Grudzień 18, 2009, 09:58:46 pm »
czy mucha która ma np roczną obsuwę w stylu marvels.

To nie jest akurat trafny argument, popatrz na Martę.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1332 dnia: Grudzień 18, 2009, 10:23:45 pm »
To prawda zabawne :lol: Ale właściwie tylko to co sam napisałeś :-)
Powiedz mi cóż to za wydawnictwo które nie ma strategi i planów na przyszłość ? Jakoś sobie nie wyobrażam że Egmont wydaje na łapu capu to co im wpadnie w rączki. A gdzie negocjacje w sprawie praw ? kontrakty na druk poszczególnych pozycji ? czas dla tłumaczy ?
Coś mi tu Panie graves ściemniacie :-). Na to wszystko potrzeba czasu a chcąc działać sprawnie na "zmieniającym się rynku" (tu prosiłbym o naukę jak to rynek w branży komiksowej w Polsce się co chwilę zmienia ?) wydawnictwo MUSI mieć daleko posunięte plany i wiele serii już w swoim zasięgu - no bo chyba (po głębszym zastanowieniu) sam nie uwierzysz w to, że załatwiają takie rzeczy z miesiąca na miesiąc ?

Jeśli pytasz z uśmieszkiem politowania o zmieniający się rynek, to najwyraźniej w ogóle go nie śledzisz. Chciałbym tylko przypomnieć, że tematem nr 1 w tym roku był EMPiK, poszukaj sobie na WRAKu wzmianek na ten temat. A Egmont reaguje na zmieniającą się sytuację rynkową najlepiej jak potrafi. Naprawdę uważasz, że Egmont zajmuje się tylko tytułami, które oficjalnie zapowiedział? To doprawdy zabawny pomysł! Właśnie tym się wyróżnia poważne wydawnictwo od amatora. Amator mówi na spotkaniu: "chcę wydać to i to" nie wiedząc nawet czy uda mu się zdobyć licencję. Tymczasem poważne wydawnictwo trzyma tę licencję w garści od dwóch lat ;) (albo robi amatorowi na złość i po takiej deklaracji kupuje ową licencję; takie przypadki też już były).

To nie jest akurat trafny argument, popatrz na Martę.

To też nie jest do końca trafny argument, Martha została opóźniona o 3 miesiące, wcześniejsze przesunięcie się nie liczy.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Rork

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1333 dnia: Grudzień 18, 2009, 10:46:53 pm »
Naprawdę uważasz, że Egmont zajmuje się tylko tytułami, które oficjalnie zapowiedział? To doprawdy zabawny pomysł!

Właściwie napisałem coś wręcz przeciwnego. Jarku nie czytasz ze zrozumieniem. Zasmucasz mnie... :sad:

To też nie jest do końca trafny argument, Martha została opóźniona o 3 miesiące, wcześniejsze przesunięcie się nie liczy.

A to już brzmi jak wypowiedź Oleksego z przed kilku lat: "przegraliśmy ale wygraliśmy"
Egmont nie popełnia błędów. Panowie nie przesadzajmy !


Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1334 dnia: Grudzień 19, 2009, 12:25:28 pm »
Właściwie napisałem coś wręcz przeciwnego. Jarku nie czytasz ze zrozumieniem. Zasmucasz mnie... :sad:

Ok, zwalmy to na piątkowe przemęczenie, ale jak patrzę teraz na świeżo na ten wątek, to Ty również niewłaściwie odczytałeś wypowiedź Gravesa. ;)

Egmont nie popełnia błędów. Panowie nie przesadzajmy !

Przecież nie napisałem, że nie popełnia błędów. (Sprawdź moje wypowiedzi w tym wątku od początku roku ;) )
Ale porównywanie Egmontu do Muchy i Manzoku jest wg mnie niesprawiedliwe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2009, 12:28:41 pm wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

 

anything